Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και ένα βιντεακι που παιζω με τις ρυθμισεις του game  στο laptop. η κινηση στο game είναι smooth  αλλα στο βιντεο δεν ξερω γιατι δειχνει χαλια. το record του experience δεν είναι καλο?  μηπως επειδή γραφει μονο μεχρι 60 frames?

 

μη με κραξετε  πως παιζω.χααχα . το δευτερο ματς είναι. και ακομα δεν παιζω,πιο πολύ παιζω με τις ρυθμισεις, ανεβασα το field of view  και είναι πολύ καλητερο.βλεπεις αρκετα μακρια την ωρα που σκοπευεις.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σημερα εκανε σε 3 στα 3 παιχνιδια ενα freeze μετα απο 1 λεπτο μεσα στο ματς ,μετα πηγαινε σφαιρα μεχρι το επομενο ματς 

δεν εκανα αναβαθμιση σε drivers.και μιλαω για πριν το update τωρα δεν το ειδα καν

 

ρωτησα για το afterburner διοτι το παιχνιδι απο μονο του δειχνει αν θες καποια οπως fps -latency-gpu temp (και κατι ακομα για gpu cpu δεν θυμαμαι τι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, kinitos είπε

 

ρωτησα για το afterburner διοτι το παιχνιδι απο μονο του δειχνει αν θες καποια οπως fps -latency-gpu temp (και κατι ακομα για gpu cpu δεν θυμαμαι τι)

Ρυθμίζεις πολλά πράγματα με το afterburner, δεν είναι μόνο το ατελείωτο osd που έχει.  Επίσης για εμένα έχει το frame time το οποίο είναι πολύ πιο σημαντικό από θερμοκρασίες και λοιπές πληροφορίες που μόνο το afterburner έχει. 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 200 %scale παντος καθαριζει το τοπιο ολο!βλεπεις και μακρια πεντακαθαρα.νομιζω εκει θα το κρατησω και ισως κλεισω το ray tracing να ανεβουν τα frames παραπανω.τραβηξα αλλο ενα βιντεακι με 200 scale. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν φταίει η κούραση όλης της εβδομάδας αλλά έφαγα χοντρό ξύλο σήμερα!! Δυσκολεύομαι πάρα πολύ να δω αντιπάλους. Οι πίστες μου φαίνονται υπερβολικά χαοτικές από την άποψη ότι υπάρχουν άπειρα σημεία που μπορεί να βρίσκεται κάποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dimitris21gr είπε

Δεν ξέρω αν φταίει η κούραση όλης της εβδομάδας αλλά έφαγα χοντρό ξύλο σήμερα!! Δυσκολεύομαι πάρα πολύ να δω αντιπάλους. Οι πίστες μου φαίνονται υπερβολικά χαοτικές από την άποψη ότι υπάρχουν άπειρα σημεία που μπορεί να βρίσκεται κάποιος.

Πιο πολυ ξυλο απο μενα αποκλειεται να εφαγες.θες να δεις γιατι τρωμε ξυλο;ο πιτσιρικας μου ειναι 10 χρονων παει 11.και παιζει αυτο που παιζουν ολοι στο xbox.(fortnite) να πω οτι ειναι απιαστος εκει.του λεω ελα ρε να σου συνδεσω το κοντρολερ στο pc να  δεις τι παιζω.επαιξε λιγο call of duty που δεν ασχολειται.δες παρακατω ενα δεκαχρονο πως βαραει με το κοντρολ.φαντασου δηλαδη πιυ συνανταμε τετια σε πιο μεγαλη ηλικια

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dimitris21gr είπε

Δεν ξέρω αν φταίει η κούραση όλης της εβδομάδας αλλά έφαγα χοντρό ξύλο σήμερα!! Δυσκολεύομαι πάρα πολύ να δω αντιπάλους. Οι πίστες μου φαίνονται υπερβολικά χαοτικές από την άποψη ότι υπάρχουν άπειρα σημεία που μπορεί να βρίσκεται κάποιος.

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Μείωσα τα γραφικά και βελτιώθηκε λίγο. Δεν ξέρω αν φταίει ότι δεν ξέρω ακόμα τα maps αλλά πιστεύω ότι δεν είναι τόσο καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ακόμα δε το έτρεξα αλλά καλού κακού UPVOTE να το δουν

Έχουν πρόβλημα και τα missions.

 

48 λεπτά πριν, gildo είπε

Για πειτε εντυπωσεις ρε παιδια.

Έπαιξα multiplayer μόνο. Τα maps εκτός από 1-2 προσωπικά δεν μου αρέσουν, gameplay τίμιο. Το netcode πιστεύω ότι είναι χάλια. Τα missions είναι bugged και δεν ολοκληρώνονται. Θέλει πολλές διορθώσεις.

Άλλη μια φορά έπαιξε πολύ hype από content creators γιατί ψάχνουν για υλικό.

Καλό είναι να σου πει και άλλος που έχει μεγαλύτερη εμπειρία από CoD γιατί εγώ επέστρεψα στη σειρά μετά από πολλά χρόνια πέρυσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Ακόμα δε το έτρεξα αλλά καλού κακού UPVOTE να το δουν

Τουλάχιστον τέσσερα από αυτά γίνονται και σε μένα αλλα το gameplay είναι τόσο smooth που ειλικρινά δεν με χαλάει τόσο.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Της ίδιας άποψης είμαι και εγώ για τα maps. Είμαι φίλος του παλιού καλού cod. Εποχές MW, MW2, MW3, BO2. Το τελευταίο cod που αγόρασα ήταν το ghosts. Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου έιναι:

1) Τα maps είναι αρκετά πολύπλοκα από την άποψη ότι όπου σχεδόν βρίσκεσαι είσαι εκτεθειμένος σε σκοτεινά παράθυρα, ταράτσες, μεγάλες ευθείες όπου μπορεί να κοιτά κάποιος με sniper κλπ.

2) Κάποια maps είναι αρκετά μεγάλα (ω ναι, έφτασε η στιγμή που λέω κάτι τέτοιο για cod game) για τα κλασσικά modes των 8 έως 20 ατόμων. Τα games κρατάνε παραπάνω, πράγμα που δεν πειράζει, αλλά την πιο πολύ ώρα την σπαταλάς για να πας από το spawn σου στα σημεία που είναι πάντα συγκετρωμένος ο περισσότερος κόσμος.

Ο συνδυασμός των 2 παραπάνω μαζί με το μικρό ttk προκαλεί τα παρακάτω φαινόμενα:

Ευνοεί ακόμα περισσότερο το camping.
Δεν επιτρέπει το run and gun εκτός αν είσαι κάνας shroud από άποψη skills.
Αν η αντίπαλη ομάδα πιάσει σημαντικά σημεία στον χάρτη μπορεί όλη η ομάδα σου να παγιδευτεί στο spawn της. Τρανό παράδειγμα το να κάνεις μόνιμα spawn στο A flag στην piccadilly circus όπου αν οι αντίπαλοι έχουν πιάσει το υπόλοιπο map με του στρίψεις την γωνία είσαι εκτεθειμένος από παντού και δεν μπορείς να κάνεις βήμα.

Υπάρχουν βέβαια και τα θετικά όπως:

Τo gun play πού είναι στα καλύτερα του.
Τα γραφικά και ειδικά ο ήχος που είναι top.
To ground war που είναι πολύ ευχάριστη προσθήκη.
Τo campaign που όλοι λένε ότι είναι πολύ δυνατό από άποψη story.

Φυσικά μόλις μάθει κανείς τα map και παίζει πιο tactical κρατώντας σημεία θα τα πάει σαφώς καλύτερα. Πάντως το game είναι αρκετά πιο δύσκολο από τα παλιά cods και φαίνεται να έχει μεγαλύτερο learning curve. 

PS. Όποιος θέλει κάνει add να παίζουμε παρέα, Activision id: Aimovoros, Battlenet id: Aimovoros2924

Επεξ/σία από dimitris21gr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Πιο πολυ ξυλο απο μενα αποκλειεται να εφαγες.θες να δεις γιατι τρωμε ξυλο;ο πιτσιρικας μου ειναι 10 χρονων παει 11.και παιζει αυτο που παιζουν ολοι στο xbox.(fortnite) να πω οτι ειναι απιαστος εκει.του λεω ελα ρε να σου συνδεσω το κοντρολερ στο pc να  δεις τι παιζω.επαιξε λιγο call of duty που δεν ασχολειται.δες παρακατω ενα δεκαχρονο πως βαραει με το κοντρολ.φαντασου δηλαδη πιυ συνανταμε τετια σε πιο μεγαλη ηλικια

Ε δεν το λες και γρήγορα :D τα controllers βέβαια έχουν τεράστια διαφορά στο θέμα χρόνου

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έμενα παρότι με χαλάνε οι καμπερ μέχρι αηδίας και δεν λεω για τσιτερ εκει πραγματικά θα ηθελνα και καίγεται η κάρτα γραφικών η και ολο το σύστημα μόλις ΠΙΑΣΕΙ εναν  τσιτ.

αλλα ποτε δεν θα ασχοληθούν με αυτα .

λοιπον οι χαρτες μεχρι στιγμης δεν με χαλάνε καθόλου γιατι με την διαδραστικότητα και το στυλ τους δειχνουν μια ρεαλιστικότητα οποτε μου αρεσει .και οτι ειναι κάπως μεγάλοι ακομα καλύτερα

και βέβαια καμπερονεσε άνετα αλλα χάνεις και εύκολα αφού εχει πρόσβαση απο διάφορα σημεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...