Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με δουλεύεις ρε μαν ; Και το BF V αέρας πάει..Όσον αφορά το frame-rate, γιατί το stuttering είναι random. Το MW παίζει να είναι πιο βαρύ, η BETA δεν είχε καν όλα τα settings.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με ολα ultra τα πάντα στο τέρμα έπαιζα απο 95 μεχρι 130 fps μια χαρά κατα την άποψη μου απο την στιγμή που το παιχνίδι παίζει σε εμένα τουλάχιστον full smooth , το θέμα ειναι να παίζει smooth τώρα και 300 fps να έχω δεν έχει νόημα κατ εμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32VS32 και στα δυο παιχνιδια σε 1440p βγαζω κατα μεσο ορο 20 fps παραπανω στο battlefield(ultra και τα δυο ) με την 1080. Oυτε το optimization ουτε τα γραφικα του battlefield εχει το cod. (Φυσικα υπαρχει το θεμα με το stuttering στο bfv, ευτυχως εγω δεν το εχω συναντησει )

Γενικα αν και το V εχει πεσει συνεχιζω να προτιμω την σειρα , ειναι πολυ πιο στρατηγικός ο τροπος που παιζεις

Στο cod , οποιος εχει το καλυτερο latency η δει πρωτος τον αλλον βγαινει κερδισμενος συνηθως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

32VS32 και στα δυο παιχνιδια σε 1440p βγαζω κατα μεσο ορο 20 fps παραπανω στο battlefield(ultra και τα δυο ) με την 1080. Oυτε το optimization ουτε τα γραφικα του battlefield εχει το cod. (Φυσικα υπαρχει το θεμα με το stuttering στο bfv, ευτυχως εγω δεν το εχω συναντησει )

Γενικα αν και το V εχει πεσει συνεχιζω να προτιμω την σειρα , ειναι πολυ πιο στρατηγικός ο τροπος που παιζεις

Στο cod , οποιος εχει το καλυτερο latency η δει πρωτος τον αλλον βγαινει κερδισμενος συνηθως. 

Δεν ειναι μονο το latency...

Στο σπιτι εχω 100αρα και εχω χοντρικα 50 ping στο bf γιατι στο cod ηταν bugαρισμενο το latency και μου ελεγε 15 LOL.

Οταν δοκιμασα σε ενα pc που ηταν decent γενικα (2600x - gtx1070 - 16gb ddr4 3000 - 27" 1080p 75hz monitor) και με οπτικη μισθωμενη 1000αρα γραμμη δεν προλαβαινα ΚΑΝ να πυροβολησω ενω στο pc τους γαζωνα συνηθως...

37 λεπτά πριν, SPANK είπε

Εγώ πάντως με ολα ultra τα πάντα στο τέρμα έπαιζα απο 95 μεχρι 130 fps μια χαρά κατα την άποψη μου απο την στιγμή που το παιχνίδι παίζει σε εμένα τουλάχιστον full smooth , το θέμα ειναι να παίζει smooth τώρα και 300 fps να έχω δεν έχει νόημα κατ εμε

ΕΧΕΙ νοημα μεχρι ενα σημειο για οποιους εχουμε high refresh rate monitors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι υποψιασμένοι κονσολαδες βλέπω να απενεργοποιουν το cross-platform,  τσέκαρα κάθε φορά 2-3 ονόματα με κονσόλα και στο τέλος του παιχνιδιού έβλεπα ότι ήταν πολύ πίσω σε σχέση με τα ποντίκια!  Εκτός αν είναι κάποιος καμπερομενος,  όπως και να το κάνουμε στην κίνηση το ποντίκι κερδίζει σε χρόνο και ευελιξία έναντι του game pad. 

Οπότε καλό το cross-platform για εμάς τους ποντικαραιους αλλά δεν το βλέπω οι κονσολαδες να μας κάνουν την τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν παίζουν ρόλο τα mbps, μόνο αν είσαι σε interleaved ή fast path. 

Απλα αλλο η απλή γραμμή με χαλκο και αλλο οπτικη ινα. Η μια εχει fluctuations στο ping η αλλη οχι τοσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, icy20 είπε

ΕΧΕΙ νοημα μεχρι ενα σημειο για οποιους εχουμε high refresh rate monitors.

Εγώ έχω 144hz monitor και σε αυτα τα fps το παιχνίδι τρέχει εξαιρετικά smooth και ολα ultra , εκτός και αν ενοείς για 240hz οποτε πάω πάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

32VS32 και στα δυο παιχνιδια σε 1440p βγαζω κατα μεσο ορο 20 fps παραπανω στο battlefield(ultra και τα δυο ) με την 1080. Oυτε το optimization ουτε τα γραφικα του battlefield εχει το cod. (Φυσικα υπαρχει το θεμα με το stuttering στο bfv, ευτυχως εγω δεν το εχω συναντησει )

Γενικα αν και το V εχει πεσει συνεχιζω να προτιμω την σειρα , ειναι πολυ πιο στρατηγικός ο τροπος που παιζεις

Στο cod , οποιος εχει το καλυτερο latency η δει πρωτος τον αλλον βγαινει κερδισμενος συνηθως. 

Με σκατα ping και 8αρα γραμμή παίζω σε όλα τα παιχνίδια και σπάνια έχω πει δεν προλαβαίνω να βαρέσω αναλόγως το παιχνίδι κιόλας.

Βέβαια λόγω χιλιάδων ωρών σε CS , συνήθως παίζω με ήχο και prefire οπότε μαζί με αντανακλαστικά καλύπτεται το χάσμα αυτών των ms. Σε quick play δεν δυσκολευτηκα ιδιαίτερα με K/D μονίμως πάνω από 1,5 στο ground war ήταν τα ζόρια που βαραγαν από παντού και όλοι.

Σίγουρα είναι άλλη εμπειρία με καλή γραμμή αλλά δεν το έχω βιώσει ποτέ οπότε προσαρμόστηκα. Άλλο gameplay το bf.

Είχα κλειδώσει τα fps στα 100 προσωπικά και δεν είχα κανένα θέμα. Σε 1080p πάντως τα γραφικά δεν λένε και τίποτα απλά είναι λειτουργικά και βλέπονται.

Επεξ/σία από kti23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Εγώ έχω 144hz monitor και σε αυτα τα fps το παιχνίδι τρέχει εξαιρετικά smooth και ολα ultra , εκτός και αν ενοείς για 240hz οποτε πάω πάσο

Ναι 240αρι εχω. Και ΝΑΙ εχει διαφορα απο τα 144 αντιθετως με το τι λενε πολλοι...

Επεξ/σία από icy20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Πάντως οι υποψιασμένοι κονσολαδες βλέπω να απενεργοποιουν το cross-platform,  τσέκαρα κάθε φορά 2-3 ονόματα με κονσόλα και στο τέλος του παιχνιδιού έβλεπα ότι ήταν πολύ πίσω σε σχέση με τα ποντίκια!  Εκτός αν είναι κάποιος καμπερομενος,  όπως και να το κάνουμε στην κίνηση το ποντίκι κερδίζει σε χρόνο και ευελιξία έναντι του game pad. 

Οπότε καλό το cross-platform για εμάς τους ποντικαραιους αλλά δεν το βλέπω οι κονσολαδες να μας κάνουν την τιμή. 

Συνήθως τους έβρισκα σε γωνίες και πίσω από πόρτες. Εννοείται ότι το μειονεκτημα είναι μεγάλο και δεν έχει νόημα το cross platform σε fps(καλή κίνηση πάντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kti23 είπε

Με σκατα ping και 8αρα γραμμή παίζω σε όλα τα παιχνίδια και σπάνια έχω πει δεν προλαβαίνω να βαρέσω αναλόγως το παιχνίδι κιόλας.

Βέβαια λόγω χιλιάδων ωρών σε CS , συνήθως παίζω με ήχο και prefire οπότε μαζί με αντανακλαστικά καλύπτεται το χάσμα αυτών των ms. Σε quick play δεν δυσκολευτηκα ιδιαίτερα με K/D μονίμως πάνω από 1,5 στο ground war ήταν τα ζόρια που βαραγαν από παντού και όλοι.

Σίγουρα είναι άλλη εμπειρία με καλή γραμμή αλλά δεν το έχω βιώσει ποτέ οπότε προσαρμόστηκα. Άλλο gameplay το bf.

Ναι κατανοητο. Απλα σου λεω για το ιδιο ατομο (εμενα) και παιζω με τον ιδιο τροπο παντου... Αρα κατι αλλο ειναι. Εννοειται το βιντεακι που ποσταρα απο πανω ειναι στο σπιτι μου με το σωστο pc...

3 λεπτά πριν, kti23 είπε

Συνήθως τους έβρισκα σε γωνίες και πίσω από πόρτες. Εννοείται ότι το μειονεκτημα είναι μεγάλο και δεν έχει νόημα το cross platform σε fps(καλή κίνηση πάντως)

Επισης υπαρχουν και οι hardcore κονσολαδες που ΔΙΑΛΥΟΥΝ τους παντες.

Επεξ/σία από icy20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, icy20 είπε

Ναι κατανοητο. Απλα σου λεω για το ιδιο ατομο (εμενα) και παιζω με τον ιδιο τροπο παντου... Αρα κατι αλλο ειναι.

Έλλειψη χρόνου σε τέτοιο  παιχνίδι ; 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kti23 είπε

Έλλειψη χρόνου σε τέτοιο  παιχνίδι ; 😋

Ισως δεν την ειδες εξ αρχης τη συζητηση. Λεω οτι στο pc μου μια χαρα μπορω να σκοτωσω κοσμο απο θεμα reflexes. Δοκιμαζοντας ομως στο αλλο pc κανοντας ακριβως τα ιδια ουτε σφαιρα δεν εριχνα και πεθαινα. Ηταν σαν να ειχα 200ms input lag... Και ηταν η πρωτη φορα που επαιζα cod για να μην μπερδευομαστε. Μια ζωη bf επαιζα

Επεξ/σία από icy20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...