Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Ρε παιδιά εμένα εγώ το παίζω σε ultra αλλά έχω μια θολούρα στην εικόνα αν βγάλω το aa φτιάχνει αλλά μετά δεν μπορείς να παίξεις σου βγαίνουν τα μάτια 

δες για motion blur, film grain off κλπ θα σου στειλω σε λιγο εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

δες για motion blur, film grain off κλπ θα σου στειλω σε λιγο εικονα

Έχω την εντύπωση ότι όταν το βάζω στο off μου θολώνει λίγο την εικόνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ground war η 1060 δεν τα καταφέρνει πολύ καλά, δύσκολα κρατά κοντά στα 60fps. Επίσης παρατηρώ ότι δυσκολεύεται αν βρει games, άραγε πόσος κόσμος παίζει; Λίγες φορές βλέπω παίκτες από κονσόλα. 

Πάντως το πρόβλημα που αναφέρθηκε με τα  σκοτεινά σημεία είναι όντως εκνευριστικό. Ειδικά αυτή η σπηλιά που έχει το B στο domination (δεν θυμάμαι πως λέγεται το map) είναι ένα camperfest.

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα tip για να εξαφανησετε αυτη την απιστευτα ενοχλητικη θολουρα οταν στοχευεις και στο οπλο γενικα που δεν απενεργοποιηται απο τα settings:  https://www.reddit.com/r/modernwarfare/comments/d72efb/ive_managed_to_turn_off_depth_of_field_and_its/

Επισης κλειστε χθες ambient oclusion και ολα τα particles καταπινει framedrops για αστειο.

Το game ειναι πολυ ομορφο σε 2k και 4k, σε 1080p δεν βλεπεται παντα σε σχεση με αλλα fps του ειδους, ειναι τεραστια η διαφορα, κατα τα αλλα ομορφη και καλοδεχουμενη η καινουρια engine, μεχρη στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποια αλλη τρελη διαφορα περα οτι τα οπλα ειναι πιο στιβαρα και εχουν πολυ καλυτερη αισθηση.

 

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει επαιξα καμια ωρα δε μπορω να πω ωραια γραφικα, τυχον drops και οποιοδηποτε τεχνικο προβλημα το δικαιολογω γιατι ειναι beta, αλλα περα απο τα γραφικα και λιγο την αισθηση των οπλων δεν βρηκα κατι αλλο να με εντυπωσιασει, προσωπικα δεν αντεξα να παιξω πανω απο μιαμιση ωρα οχι φυσικα γιατι εχει κατι το παιχνιδι αλλα τελικα μετα το sandstorm αδυνατω να παιξω οποιοδηποτε αλλο fps 🤔

Σιγουρα δεν θα το αγορασω γιατι δεν ειναι του στυλ μου και ποτε δεν ηταν το multiplayer του συγκεκριμενου παιχνιδιου αλλα οι οπαδοι του cod θα το ευχαριστηθουν με τη ψυχη τους αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπών έπαιξα το MW και οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι οι εξής :

Είναι ευχάριστο το γεγονός οτι μιλάμε για ένα γνήσιο Call of duty που σε γυρίζει πολλά χρόνια πίσω, η σειρά είχε καταντήσει μια φουτουριστική σαχλαμάρα. Μου θύμισε πολύ το Medal of Honor που είχε βγει το 2010 , μου το θύμισε σε όλα του ομως ! Ηχος ,γραφικά , κινηση στρατιώτη , αίσθηση των όπλων ακόμα και στα οχήματα που συνάντησα (ομόλογο οτι δεν κατάλαβα πως τα παίρνεις στον λιγο χρόνο που έπαιξα σε αυτο το mode)   Το ίδιο ισχύει και στους χάρτες (τουλάχιστον αυτους που έχει η beta ) δεν είναι κλουβιά αλλά ουτε και πεδιάδες , είναι σε πολύ νορμάλ επίπεδα οπου σαν κλασικό cod εχει και τα πολύ κλειστά κομμάτια για καμπέρομα ή πρόσωπο με πρόσωπο μάχες. 

Δεν είναι ο τίτλος που θα ενθουσιάσει τους παλιούς που παιζουμε απο το COD 1 αλλά μπαίνει στα υπόψιν για αγορά αφου είναι για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον ένα παιχνίδι που δεν θα καω και θα πάιξω ενα δίωρο ευχάριστα.

Με την RX580 που έχω τις πρώτες δυο φορές έφαγε ένα κόλλημα την ώρα που πήγε να μπει στο παιχνίδι , το έκλεισα με task manager, έβαλα απο τα settings το tessellation  στο off αν θυμάμαι καλά και δεν μου κολλησε ξανά. Μου κάνει ενα μικρό φριζαρισμα στο respawn κάθε φορά αλλά ingame τρεχει νεράκι το παιχνίδι.

Αυτη την θολόύρα την βλέπω οταν είναι σε αναμονή για να βρει παιχνίδι και δειχνει τον φαντάρο να προχωρά με το όπλο, ingame δεν την έχω , είναι καθαρή η εικόνα , πολύ καθαρα γραφικά ,10ετιας μεν αλλά καλοδεχούμενη η νεα engine του call.

Στο μενού με τις ρυθμίσεις είδα οτι έχει πολύ πράγμα αλλά δεν έκατσα να πειραματιστώ ,για δυο μέρες που είναι η beta δεν αξίζει να ασχοληθώ, αν το αγοράσω θα πειραματιστώ. 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και στην πατατα τη δικια μου τρεχει καλα.Επαιξα 2-3 ωρες και μετα βαρεθηκα.Σε σχεση με τα προηγουμενα ειναι πολυ καλυτερο.Το ground war ειναι ωραιο αλλα ειναι easy mode αν παρεις οχηματα.Δεν σου δινει ομως τα killstreak αν σκοτωνεις με οχηματα.Τα οπλα εχουν καλη αισθηση και ο χρονος που ριχνεις καποιον ειναι καλυτερος.Το ground war θυμιζει λιγο conquest bad company 2(βλασφημε😄)Σημερα ειδα match που ειχε  και xbox μεσα.Το domination που δοκιμασα δεν μου αρεσε καθολου.Το καλυτερο mode για μενα ειναι το ground war απο οσο επαιξα.Στο τελος ομως ολοι θα παιζουν tdm και domination οπως γινεται παντα.Το cross play θα βοηθησει καπως την κατασταση.Αυτο που φoβαμαι  ειναι οι cheaters και οι servers.Aν δεν ειχα εκνευριστει απο τα χαλια του bo4 μπορει να το αγοραζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ground war το μονο που έχει χαβαλέ ειναι που παίρνεις τα οχήματα κατα τα αλλα και εμένα με αφήνει ψιλό αδιάφορο διοτι οπως ειπαν και αλλοι ειναι λίγο αχανές εκτος και αν αλλάξουν κατι γίνει κάπως διαφορετικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, gildo είπε

Ακομα και στην πατατα τη δικια μου τρεχει καλα.Επαιξα 2-3 ωρες και μετα βαρεθηκα.Σε σχεση με τα προηγουμενα ειναι πολυ καλυτερο.Το ground war ειναι ωραιο αλλα ειναι easy mode αν παρεις οχηματα.Δεν σου δινει ομως τα killstreak αν σκοτωνεις με οχηματα.Τα οπλα εχουν καλη αισθηση και ο χρονος που ριχνεις καποιον ειναι καλυτερος.Το ground war θυμιζει λιγο conquest bad company 2(βλασφημε😄)Σημερα ειδα match που ειχε  και xbox μεσα.Το domination που δοκιμασα δεν μου αρεσε καθολου.Το καλυτερο mode για μενα ειναι το ground war απο οσο επαιξα.Στο τελος ομως ολοι θα παιζουν tdm και domination οπως γινεται παντα.Το cross play θα βοηθησει καπως την κατασταση.Αυτο που φoβαμαι  ειναι οι cheaters και οι servers.Aν δεν ειχα εκνευριστει απο τα χαλια του bo4 μπορει να το αγοραζα.

εγω το αγορασα για ps4 διοτι το bo4 στον υπολογιστη ηταν κακοφτιαγμενο μεχρι αηδιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gildo είπε

Ηeadquarters καλο αλλα πολυ καμπερωμα.Μερικοι περιμενουν και τα spawn.Τα spawn ειναι καλυτερα παντως απο τα προηγουμενα.

υπάρχουν φορές που με βγάζει και βλέπω φάτσα κάρτα ένα m4 αλλά σε γενικές γραμμές είναι αποδεκτά.

 

46 λεπτά πριν, SPANK είπε

Στο Ground war το μονο που έχει χαβαλέ ειναι που παίρνεις τα οχήματα κατα τα αλλα και εμένα με αφήνει ψιλό αδιάφορο διοτι οπως ειπαν και αλλοι ειναι λίγο αχανές εκτος και αν αλλάξουν κατι γίνει κάπως διαφορετικό

είναι μια πιο γρήγορη εκδοχή του BF νομίζω , αρκετά μεγάλο map θα ήθελα και εγώ να δω κάποιο άλλο

4 ώρες πριν, panoskatos είπε

Λοιπών έπαιξα το MW και οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι οι εξής :

Είναι ευχάριστο το γεγονός οτι μιλάμε για ένα γνήσιο Call of duty που σε γυρίζει πολλά χρόνια πίσω, η σειρά είχε καταντήσει μια φουτουριστική σαχλαμάρα. Μου θύμισε πολύ το Medal of Honor που είχε βγει το 2010 , μου το θύμισε σε όλα του ομως ! Ηχος ,γραφικά , κινηση στρατιώτη , αίσθηση των όπλων ακόμα και στα οχήματα που συνάντησα (ομόλογο οτι δεν κατάλαβα πως τα παίρνεις στον λιγο χρόνο που έπαιξα σε αυτο το mode)   Το ίδιο ισχύει και στους χάρτες (τουλάχιστον αυτους που έχει η beta ) δεν είναι κλουβιά αλλά ουτε και πεδιάδες , είναι σε πολύ νορμάλ επίπεδα οπου σαν κλασικό cod εχει και τα πολύ κλειστά κομμάτια για καμπέρομα ή πρόσωπο με πρόσωπο μάχες. 

Δεν είναι ο τίτλος που θα ενθουσιάσει τους παλιούς που παιζουμε απο το COD 1 αλλά μπαίνει στα υπόψιν για αγορά αφου είναι για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον ένα παιχνίδι που δεν θα καω και θα πάιξω ενα δίωρο ευχάριστα.

Με την RX580 που έχω τις πρώτες δυο φορές έφαγε ένα κόλλημα την ώρα που πήγε να μπει στο παιχνίδι , το έκλεισα με task manager, έβαλα απο τα settings το tessellation  στο off αν θυμάμαι καλά και δεν μου κολλησε ξανά. Μου κάνει ενα μικρό φριζαρισμα στο respawn κάθε φορά αλλά ingame τρεχει νεράκι το παιχνίδι.

Αυτη την θολόύρα την βλέπω οταν είναι σε αναμονή για να βρει παιχνίδι και δειχνει τον φαντάρο να προχωρά με το όπλο, ingame δεν την έχω , είναι καθαρή η εικόνα , πολύ καθαρα γραφικά ,10ετιας μεν αλλά καλοδεχούμενη η νεα engine του call.

Στο μενού με τις ρυθμίσεις είδα οτι έχει πολύ πράγμα αλλά δεν έκατσα να πειραματιστώ ,για δυο μέρες που είναι η beta δεν αξίζει να ασχοληθώ, αν το αγοράσω θα πειραματιστώ. 

με την παλιά πλέον 290 έχω τα ίδια θέματα ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...