Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να ειναι δυνατο το τελευταιο επεισοδιο απο τα ratings. Αναεμενω υποτιτλους αργησαν λιγακι στα προηγουμενα εβγαιναν την ιδια μερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 minutes ago, Manoleros95 said:

Ωραίο επεισόδιο, είμαι περίεργος να δω πως θα παίξουν μπάλα στην συνέχεια...

 

1 έμεινε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

1 έμεινε ...

Ναι αυτό λέω, αν και προσωπικά έχω φάει πολλά σπόιλερ στην μάπα λόγο μιας ελάχιστης ενασχόλησης μου με τα βιβλία, συνεχίζω να έχω μεγάλη περιέργεια για το τι θα γίνει. Το trailer του season finale προδιαθέτει για ματ@μο@νι ( dance of the dragons hbo version κατά την γνώμη μου θα παιχτεί ).

Επεξ/σία από Manoleros95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ δε λεω

Spoiler

βρηκε η Ρεηνηρα  δυο τρεις για αναβατες των Δρακων αφου στο ενδιαμεσο εγιναν ενα καρο νοματαιοι φλαμπε,ειχαμε και μια παραβιαση  του εναεριου χωρου του Kings Landing και μια αναγνωριστικη πτηση απ'τον ασυμπαθηστο αλλα και παλι κατι ελειπε.

 

Επεξ/σία από johny f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η σειρά υποφέρει λόγω έλλειψης original υλικού 

Όπως ακριβώς και το GoT άρχισε να πήγαινει από το κακό στο χειρότερο επειδή τελείωσαν τα βιβλία 

Εδώ τα πράγματα είναι χειρότερα γιατί ουσιαστικά το Fire and Blood δεν είναι μυθιστόρημα παρά μια στεγνή παράθεση ιστοριών

Σαν το rings of power που βασίζεται στα appendices, απλά δεν έχουν πρωτεύων ψωμί 

Τεσπά, ανεχόμαστε όλα αυτά τα επεισόδια filler για να αποζημιωθούμε  στο φινάλε 

  • Like 1
  • Confused 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Δυστυχώς η σειρά υποφέρει λόγω έλλειψης original υλικού 

Όπως ακριβώς και το GoT άρχισε να πήγαινει από το κακό στο χειρότερο επειδή τελείωσαν τα βιβλία 

Εδώ τα πράγματα είναι χειρότερα γιατί ουσιαστικά το Fire and Blood δεν είναι μυθιστόρημα παρά μια στεγνή παράθεση ιστοριών

Σαν το rings of power που βασίζεται στα appendices, απλά δεν έχουν πρωτεύων ψωμί 

Τεσπά, ανεχόμαστε όλα αυτά τα επεισόδια filler για να αποζημιωθούμε  στο φινάλε 

με την διαφορα ομως οτι ο δημιουργος ειναι ζωντανος... και υποτιθεται οτι ειναι hands on στη σειρα.

νομιζω πως οτι ηταν να γραψει το εγραψε.

απο εδω και περα θα μαζευτει επιταγες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Και τους fans, μάλλον τους έχει γράψει κι αυτούς. :P

Μακάρι να γράψουν τους fans στα παλιά τους τα παπούτσια. Σημαντικό ρόλο στην όλη αποτυχία του GOT είναι ότι μετά τα βιβλία ακολούθησαν πρακτικά τα σχόλια των fans σε διάφορα social media και έφτιαξαν σενάριο.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manolis940 είπε

Μακάρι να γράψουν τους fans στα παλιά τους τα παπούτσια. Σημαντικό ρόλο στην όλη αποτυχία του GOT είναι ότι μετά τα βιβλία ακολούθησαν πρακτικά τα σχόλια των fans σε διάφορα social media και έφτιαξαν σενάριο.

Eντάξει, η αληθεια ειναι οτι το γαμ. και ψοφισε στην 8η σεζόν, οχι επειδη δεν ηταν καλή η υπόθεση ή το τέλος, αλλά λογω της προχειροτητας που έγινε αυτο.

Σε κάθε περίπτωση, οι fans αισθάνονται καλύτερα τωρα, επειδη έχει πολυ ενεργό ρολο ο Μάρτινς. Φαντάσου οτι ο Aemond έκανε με τη Vhagar μια αποσταση 4 ωρών, μέσα σε μερικά δεπτερόλεπτα. Αν δεν ηταν ο Μάρτιν στη μέση θα μας ειχαν πριξει τα ουμπαλα "oι ειδικοί" για διακτινισμους κτλ κτλ. 😂

Γενικά ειναι μια καλή παραγωγή, παρά τα οποια ισως βαρετά σημεία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, omghi2u said:

με την διαφορα ομως οτι ο δημιουργος ειναι ζωντανος... και υποτιθεται οτι ειναι hands on στη σειρα.

νομιζω πως οτι ηταν να γραψει το εγραψε.

απο εδω και περα θα μαζευτει επιταγες.

Μεγάλη αλήθεια.

Δεν θα γράψει άλλο μάγκες,έχει στερέψει κι ο ίδιος από ιδέες (βλέπε κάτι Γρύπες στο τελευταίο, κάτι Τυριον στο τσίρκο, τζιζας)

Θα το αφήσει μισοτελειωμένο και θα αναλάβει ένα γνωστό όνομα του χώρου να το τελειώσει. Όπως γίνεται στο τελευταίο του Crichton (eruption )πχ που το έγραψε ο Patterson

 

Περισσότερο με εκνευρίζει που άνοιξε πολλά threads από το 1ο βιβλίο και έχει αφήσει παρά πολλά να μην πηγαίνουν πουθενά,τρανό παράδειγμα οι ανταρολυκοι 

Τεσπά,οφ τοπικ 

Στο HoD ήλπιζα μήπως έβλεπα hour of the wolf σε αυτή την σεζόν, τελικά το ξεχειλωνουν και σε 3η

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Eντάξει, η αληθεια ειναι οτι το γαμ. και ψοφισε στην 8η σεζόν, οχι επειδη δεν ηταν καλή η υπόθεση ή το τέλος, αλλά λογω της προχειροτητας που έγινε αυτο.

Σε κάθε περίπτωση, οι fans αισθάνονται καλύτερα τωρα, επειδη έχει πολυ ενεργό ρολο ο Μάρτινς. Φαντάσου οτι ο Aemond έκανε με τη Vhagar μια αποσταση 4 ωρών, μέσα σε μερικά δεπτερόλεπτα. Αν δεν ηταν ο Μάρτιν στη μέση θα μας ειχαν πριξει τα ουμπαλα "oι ειδικοί" για διακτινισμους κτλ κτλ. 😂

Γενικά ειναι μια καλή παραγωγή, παρά τα οποια ισως βαρετά σημεία. 

Εγώ θα έλεγα ότι μετά την 5η το σενάριο ήταν γραμμένο στο πόδι. Έμπαινα σε rummor reddits και άλλα τέτοια και ερχόταν η επόμενη season και ότι είχα διαβάσει σε αυτά το έβλεπα. Φυσικά ο κάθε fun της σειράς έχει και διαφορετικές φιλοδοξίες οπότε το αποτέλεσμα ήταν να τους απογοητεύσουν όλους.

Εδώ τώρα δεν ξέρω τι έχει παίξει καθώς έχω δει μόνο τα δύο πρώτα επεισόδια αλλά μέχρι στιγμής φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα. Φυσικά συμφωνώ ότι όταν ο δημιουργός του σύμπαντος αυτού παραμένει στο project έχουμε να φοβόμαστε πολύ λιγότερο καθώς το αποτέλεσμα πιθανών θα είναι καλύτερο. πχ Last of us.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...