Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με είχε εντυπωσιάσει η αρχή της 1ης σεζόν αλλά μου άρεσε περισσότερο όσο προχωρούσαν τα επεισόδια...

Πολύ ωραία πινελιά να δώσουν ξεχωριστές προσωπικότητες και μορφές στους δράκους (στα βιβλία νομίζω ήταν όλοι το ίδιο εκτός από το χρώμα).

Ανυπομονώ να αρχίσω τη 2η σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμπαθητικη η αρχη της 2η σεζον.
Αλλαξαν και το intro σε κατι που βλεπεται.
Ακομα μου κανει εντυπωση ποσο ωραιες ειναι οι πανοπλοιες στη σειρα σε αντιθεση με κατι αλλες που μοιαζουν οτι ειναι φτιαγμενες απο χαρτονι  (Rings of Power 🤮).
Ενα αρνητικο ειναι οτι τωρα πρεπει να εχεις wiki στο κινητο για ξερεις ποιος ειναι με ποιους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας φορτώνει το greeksubs.net ? Δείχνει από χθες το μεσημέρι 403 error (συνήθως ανέβαζαν από τους πρώτους υπότιτλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σας φορτώνει το greeksubs.net ? Δείχνει από χθες το μεσημέρι 403 error (συνήθως ανέβαζαν από τους πρώτους υπότιτλους)

Μαζί με το subs4free, που ούτε αυτό έχει. Το είδα στα αγγλικά. 

Vodafone/HBO παίχτηκε κανονικα? Απο εκεί θα έπρεπε να είχαν τραβήξει και ελληνικούς. Αλλιώς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλη η πρεμιερα της νεας σεζον

Spoiler

με το αναμενομενο ξεδιπλωμα των σχεδιων των 2 αντιμαχομενων παραταξεων με το αιμα  να αρχιζει να βραζει ενω συγχρονως πρεπει να γινουν και ψυχρα υπολογισμενες κινησεις.

Μου ειχε λειψει η τοσο μοναδικη ατμοσφαιρα της σειρας και του φραντσαιζ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απολαυστικό το πρώτο επεισόδιο με την κλασική υψηλη ποιότητα του. Ένας και ένας όλοι οι ηθοποιοί αλλά τα έχουμε πει η D Arcy είναι μοναδική σε κάθε σκηνή που παίζει. Εκεί που περιμένεις πρώτο επεισόδιο να δεις να στήνονται τα πούλια εκεί βλέπεις άμεσες πράξεις χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. Ερχονται ωραία πράγματα και φόβοι για να καταλήξει got με το κάκιστο τέλος δεν υπαρχουν οπότε άνετα μπορεί να αφήσει ένα καλύτερο σύνολο από got όταν ολοκληρωθεί. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο κακό σε τέτοιες σειρές ειναι οτι ξέρεις τι συμβαίνει. Χαλάει λιγο την αγωνία, οπότε ευελπιστουμε σε σεναριακές εκπλήξεις που ναι μεν θα προσφέρουν ακομα καλυτερο θέαμα, χωρις ομως να αλλάξουν την ιστορία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...