Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρέθηκε πρόσφατα στα χέρια μου και το ξετίναξα ευκολα, το Nightflyers του Μαρτιν. Επιβεβαίωση για πολλοστή φορά, πως ο Μάρτινς παρόλο που έχει κατηγορηθεί ως ψυχοπαθής που τους σκοτωνει όλους, κρατάει πάντα μια ισοροπία. Του αρέσει να παρουσιάζει ως κακό, κάποιον που εν τέλει έχει καλό χαρακτήρα και το αντιστροφο. Τιμωρει σε πολύ μεγάλο ποσοστό τους ηρωες που φθάνουν σε υβρη, ενω με έναν οποιονδήποτε τροπο θα αποδοθεί δικαιοσύνη.

Εν αναμονή της συνέχειας της σειράς, η βιβλιογραφία του έχει εξαιρετικές αποδράσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γυρίσματα της 2ης σεζόν της σειράς θα ξεκινήσουν στις 6 Μαρτίου. Θα διεξαχθούν σε Ηνωμένο Βασίλειο και Ισπανία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Τα γυρίσματα της 2ης σεζόν της σειράς θα ξεκινήσουν στις 6 Μαρτίου. Θα διεξαχθούν σε Ηνωμένο Βασίλειο και Ισπανία.

Χωρίς φωτογραφία του Daemon αυτή η είδηση δεν έχει καμία αξία 😂

 

FB_IMG_1675367606861.jpg.d9d4b0394a6e6bd9a1cd7abfad3cdfe5.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελείωσα και εγώ. Την είχα ξεκινήσει στο στρατό αλλά στα πρώτα επεισόδια κατάλαβα ότι δεν πρέπει να καταναλωθεί σε μια οθόνη 5 ιντσών. Αν εξαιρέσουμε την κοιλιά στο 8ο επεισόδιο, η σειρά σε κρατάει καθηλωμένο σε όλα τα επεισόδια. Καλό σετάριασμα χαρακτήρων. Εξαιρετική σκηνοθεσία*, οπτικά** και πρακτικά εφέ, οι ερμηνείες στο σύνολο τους είναι πολύ καλές. Σαν σειρά επίσης κλείνει πάρα πολύ ωραία τον πρώτο κύκλο.
Γενικά έχω να πω ότι το game of thrones καμία μα καμία season δεν το ευχαριστήθηκα τόσο.

*Τι κόλλημα έχουν φάει με τις σκοτεινές σκηνές;;;; Είναι η μόνη σειρά που πρέπει να πειράξω τις ρυθμίσεις της οθόνης μου για να τις δω !!!!

**Τα physics των δράκων  σε κάποια σημεία δεν μου αρέσανε. Πολύ slowmotion κάποιες φορές, ενώ άλλες φορές έχουν σε πλήρη έκταση τα φτερά τους κάνοντας πολύ μεγάλη κίνηση, κάτι που θα έπρεπε να τους δίνει ύψος και όχι να τους κρατάει σε ένα σταθερό σημείο.

Μακάρι και η επόμενη να σταθεί αντάξια της πρώτης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/3/2023 στις 4:32 ΜΜ, Millennium είπε

House of the Dragon season 2 will be shorter than season one.

https://www.yahoo.com/news/house-dragon-season-2-shorter-102600272.html

Και θα κάνει σχεδόν 2 χρόνια και θα είναι και πιο σύντομη; Τι έχουν πάθει όλες οι σειρές με τα χρονοδιαγράμματα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο χρόνια για 8 περίπου επεισόδια η κάθε σειρά πλέον. Σχεδόν μία δεκαετία από την ζωή μας μία σειρά που δεν θα κοπεί στους πρώτους κύκλους αλλά θα τραβήξει 4 - 5. Γελοιότητες 😒

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...