Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Επιτέλους τελειωσε, το σαββατοκύριακο θα παίξει φωτιά και αίμα, που λογικά θα έχει διαγραφει και το ROP από την μνήμη μου. :P

 

Μηη... Μετά θα νιώθεις όπως εγώ που θα έχεις 2 χρόνια αναμονή... 😢

FB_IMG_1666635083167.jpg.df4d839bf0d73167ea2346d3c25b741e.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ θα ηταν υπερβολικο να γινουν ενα καρο πραγματα που δρομολογηθηκαν απ'το προηγουμενο,αλλα

Spoiler

απ'την αλλη ολο το επισοδειο σχεδον ποτε δεν απεκτησε ρυθμο και ενταση.Κατι ψιλα απο 'δω κατι αλλα απο 'κει,αντε και μια καταριψη με νεκρο τον ενα πιλοτο,ενα σεταρισμα που καλο θα ηταν για 8ο πχ επισοδειο αλλα εδω καπου χαλασε η μανεστρα.
Και τελικα κρατησαν ολα τα ωραια για το 2024.

 

Επεξ/σία από johny f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε τώρα μετά από αυτό το φινάλε να περιμένεις δύο ολόκληρα χρόνια 😡 Ένα χρόνο να μου έλεγες και θα μου φαινόταν αιώνας, τα δύο καληνύχτα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'The idea that we control the dragons is an illusion. They're a power man should never have trifled with. One that brought Valyria its doom. If we don't mind our own histories, it will do the same to us.' - King Viserys Targaryen

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

'The idea that we control the dragons is an illusion. They're a power man should never have trifled with. One that brought Valyria its doom. If we don't mind our own histories, it will do the same to us.' - King Viserys Targaryen

Και τον θεωρούσαμε χαλβά στην αρχή... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου Head cannon Λεει πως το προβλημα ερχεται με τους riders που ειναι 2ο χερι.

Με τους πρωτους riders εχουν το πιο δυνατο bond. μετα με 2ους και 3ους και καθως μεγαλωνουν και σε ηλικια γινονται πιο rebelious.

image.jpeg.4611c408aca86fa257135475f39a67f1.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα ωραία αλλά αυτό το fake σκοτάδι στη σειρά με φίλτρα είναι ενοχλητικό. Συν άλλα που βάζουν για να βγάζουν μουντίλα και τη μέρα.

Το RoP είναι κλάσεις καλύτερο σε εικόνα. Κατά τα άλλα στα υπόλοιπα δεν υπάρχει καν σύγκριση, σαφώς πολύ ανώτερο το HotD και αναμένουμε τη συνέχεια η οποία δυστυχώς αργεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Όλα ωραία αλλά αυτό το fake σκοτάδι στη σειρά με φίλτρα είναι ενοχλητικό. Συν άλλα που βάζουν για να βγάζουν μουντίλα και τη μέρα.

Το RoP είναι κλάσεις καλύτερο σε εικόνα. Κατά τα άλλα στα υπόλοιπα δεν υπάρχει καν σύγκριση, σαφώς πολύ ανώτερο το HotD και αναμένουμε τη συνέχεια η οποία δυστυχώς αργεί.

Έχεις δίκιο και μάλιστα σε ένα επεισόδιο απλά δεν έβλεπες σχεδόν τίποτα σε βαθμό να νομίζεις ότι έχει θέμα η εικόνα - οθόνη - αρχείο κτλ.

Από την άλλη η αψεγάδιαστη ψηφιακή λήψη του RoP δεν ταιριάζει στο ύφος του HotD. Και εδώ η λήψη είναι digital απλά τα φίλτρα κάνουν την εικόνα υπερβολικά dark - dirty - cloudy για να δέσει με τον σκοτεινό κόσμο της σειράς.

 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...