Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το ότι ενώ δεν περίμενα πριν πατήσω από περιέργεια το play στο πρώτο επεισόδιο 4 μέρες μετά την προβολή του να νιώσω ξανά αυτήν την αγωνία, να έρθει το επόμενο βράδυ Δευτέρας, για το νέο επεισόδιο, αυτή η ανατριχίλα στους τίτλους αρχής με τέρμα την ένταση όπως τον Απρίλιο του 2019, το HotD καταφέρνει μέχρι στιγμής να επαναφέρει είναι απλά μαγευτικό.

Εύχομαι να συνεχίσει να μας προσφέρει συγκινήσεις όπως η αρχική σειρά και να ξεχάσουμε τα μελανά σημεία της 8ης σεζόν.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου να μην το ματιάσω προς το παρόν το HOTD είναι μια όαση μέσα σε όλη τη σαβούρα, τύπου μάρβελ και rings of power, που κυκλοφορεί.

Game of Thrones δεν είναι αλλά είναι μια καλή σειρά προς το παρόν. Βάζω συνέχεια "προς το παρόν" γιατί έχω καεί από Game of Thrones :D

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DeareN είπε

Πλησιάζει η Δευτέρα, τελευταίο επεισόδιο πριν το time jump

  Απόκρυψη περιεχομένων

FB_IMG_1663221125935.jpg.78ec1605e881273609ca8df6049b2d38.jpg

 

To casting οπτικά πάντως σε Rhaenyra και Alicent είναι εκπληκτικό. Αναρωτιέμαι αν θα γεράσουν με κάποιο makeup τους υπόλοιπους ηθοποιούς που δε θα αλλάξουν όπως ο Οtto, o Daemon, o Corlys, η Rhaenys, ο Criston Cole κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Speculoos είπε

To casting οπτικά πάντως σε Rhaenyra και Alicent είναι εκπληκτικό. Αναρωτιέμαι αν θα γεράσουν με κάποιο makeup τους υπόλοιπους ηθοποιούς που δε θα αλλάξουν όπως ο Οtto, o Daemon, o Corlys, η Rhaenys, ο Criston Cole κτλ.

Δεν νομίζω, στο trailer φαίνονται ίδιοι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χαρακτηριστικά προσώπου εκ πρώτης όψεως δεν μοιάζουν πάντως η πιτσιρίκα Rhaneyra με την άλλη. Μόνο στο μαλλί. Η κοκκινομάλλα πάντως είναι on point.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλό το 4ο, για αυτό που ήθελε να δείξει, για την εξέλιξη των χαρακτήρων. Το λες και turning point, το συγκεκριμένο.

Εκείνοι οι διάλογοι στο γαμπροπάζαρο μόνο, ειδικά μεταξύ της λίτσας και του συμβούλου, μεγάλο fail...σαν κουβέντα από πιτσιρίκες λυκείου στα McD's.

Δεν ξέρω αν το είχαν δείξει και στα προηγούμενα, μου άρεσε η "αναπαράσταση" στο Playroom του Βασιλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά είναι δυνατή μέχρι στιγμής, μακάρι να συνεχίσει. Επίσης ο Matt Smith παίζει πολύ καλά το ρόλο του κωλοπαιδαρά που όμως δεν είναι φλώρος σαν τον βασιλιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η σειρά είναι δυνατή μέχρι στιγμής, μακάρι να συνεχίσει. Επίσης ο Matt Smith παίζει πολύ καλά το ρόλο του κωλοπαιδαρά που όμως δεν είναι φλώρος σαν τον βασιλιά.

Και οι 2 είναι top notch ηθοποιοί. Ο Otto επίσης. Αυτούς τους 3 έχω ξεχωρίσει από θέμα acting.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Glikos είπε

Και οι 2 είναι top notch ηθοποιοί. Ο Otto επίσης. Αυτούς τους 3 έχω ξεχωρίσει από θέμα acting.

Ναι δεν μιλάω για τον ηθοποιό, αλλά για την κατάσταση. Μεγάλο μείον ένας βασιλιάς να είναι βουτυρομπεμπές και να μην ξέρει να παλεύει.

33 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Ο Otto "δίνει ρέστα", τρομερός ηθοποιός. Τα ίδια και για τον Matt Smith. 100% πετυχημένο casting.

Ναι το cast συνολικά μέχρι στιγμής είναι πολύ καλό.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι δεν μιλάω για τον ηθοποιό, αλλά για την κατάσταση. Μεγάλο μείον ένας βασιλιάς να είναι βουτυρομπεμπές και να μην ξέρει να παλεύει.

Ναι το κατάλαβα, απλά τον ανάφερα σαν ηθοποιό. Ο ρόλος του σαν αφελής/καλοκάγαθος βασιλιάς πάντως του πάει γάντι. Και η χημεία μεταξύ των ηθοποιών γενικά είναι πολύ καλή. Αναμένουμε την αλλαγή στο time jump.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...