Προς το περιεχόμενο

ιμάντες ασφάλισης για dslr backpack


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα, 

Όλο το Σ/Κ ψάχνω να βρώ ιμάντα με velcro στα άκρα σαν αυτό της φωτογραφίας που να κρατάει σταθερή την κάμερα μέσα στο backpack.

Έχει κανένας καμία ιδέα που μπορώ να βρώ?

Ευχαριστώ!

elastic-velcro-straps-fastener.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2019 στις 9:07 ΠΜ, vaggos2586 είπε

καλημέρα, 

Όλο το Σ/Κ ψάχνω να βρώ ιμάντα με velcro στα άκρα σαν αυτό της φωτογραφίας που να κρατάει σταθερή την κάμερα μέσα στο backpack.

Έχει κανένας καμία ιδέα που μπορώ να βρώ?

Ευχαριστώ!

elastic-velcro-straps-fastener.jpg

     Δεν προτιμώ την λύση του backpack , φυσικά αυτό δεν λέει τίποτα , θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεις όμοια διαχωριστικά σαν αυτά που έχει μέσα η τσάντα σου , αν έχεις περίσσια , φοβάμαι όμως πως δεν θα προσφέρουν και πολλά διότι στην κάθετη θέση το βάρος της μηχανής πάλι θα είναι αρκετό και δεν θα βρεις την επιθυμητή σταθερότητα .

    Στα καλώδια των ηλεκτρικών συσκευών , όπως στους φορτιστές των φορητών υπολογιστών , υπάρχουν ιμάντες με βελκρο από την μία πλευρά σε όλο τους το μήκος , θα τα βρεις εύκολα στα αξεσουάρ των ηλεκτρικών πιστεύω , ίσως σε βοηθήσουν , ακόμη θα μπορούσες να περάσεις εύκολα τρουκ όπως αυτά των ρούχων ......... καλή επιτυχία .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2019 στις 9:24 ΠΜ, babisskg είπε

     Δεν προτιμώ την λύση του backpack , φυσικά αυτό δεν λέει τίποτα , θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεις όμοια διαχωριστικά σαν αυτά που έχει μέσα η τσάντα σου , αν έχεις περίσσια , φοβάμαι όμως πως δεν θα προσφέρουν και πολλά διότι στην κάθετη θέση το βάρος της μηχανής πάλι θα είναι αρκετό και δεν θα βρεις την επιθυμητή σταθερότητα .

    Στα καλώδια των ηλεκτρικών συσκευών , όπως στους φορτιστές των φορητών υπολογιστών , υπάρχουν ιμάντες με βελκρο από την μία πλευρά σε όλο τους το μήκος , θα τα βρεις εύκολα στα αξεσουάρ των ηλεκτρικών πιστεύω , ίσως σε βοηθήσουν , ακόμη θα μπορούσες να περάσεις εύκολα τρουκ όπως αυτά των ρούχων ......... καλή επιτυχία .....

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, δυστυχώς ή ευτυχώς εμένα με βολεύει το backpack.

Το σκέφτηκα και εγώ και βρήκα κιόλας ιμάντες απο φορτιστές αλλά δυστυχώς έχουν βέλκρο όπως είπες απο τη μία μεριά, τρουκς απο την άλλη δεν πολύ θέλω να τρυπήσω τα μαξιλαράκια της τσάντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, vaggos2586 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, δυστυχώς ή ευτυχώς εμένα με βολεύει το backpack.

Το σκέφτηκα και εγώ και βρήκα κιόλας ιμάντες απο φορτιστές αλλά δυστυχώς έχουν βέλκρο όπως είπες απο τη μία μεριά, τρουκς απο την άλλη δεν πολύ θέλω να τρυπήσω τα μαξιλαράκια της τσάντας!

   Το επόμενο καλύτερο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πάρεις ένα κομμάτι σκληρό αφρώδες υλικό , να το κόψεις στις διαστάσεις της θέσης στην τσάντα , εκεί όπου πρόκειται να μπει η μηχανή ώστε να είναι σφηνωμένο και στην συνέχεια να σκάψεις μέσα του μια φωλιά στις διαστάσεις του σώματος ..... με η χωρίς φακό .

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, babisskg είπε

   Το επόμενο καλύτερο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πάρεις ένα κομμάτι σκληρό αφρώδες υλικό , να το κόψεις στις διαστάσεις της θέσης στην τσάντα , εκεί όπου πρόκειται να μπει η μηχανή ώστε να είναι σφηνωμένο και στην συνέχεια να σκάψεις μέσα του μια φωλιά στις διαστάσεις του σώματος ..... με η χωρίς φακό .

Η τσάντα μου ειναι αυτή οπότε το θέμα μου ειναι η πάνω πλευρά της dslr σε περίπτωση που ξεχαστώ και την ανοίξω σε όρθια θέση...

offer-lowepro-tahoe-bp-150-dslr-camera-backpack-newspeed-1606-12-newspeed@2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, akis_tzev είπε

Το να αγοράσεις μια ταινια βέλκρο και να την κόψεις στα μέτρα σου?Σε βολευει αυτή η λύση?

Η ταινία βέλκρο  έχει άγρια υφή και φοβάμαι μήπως μου κάνει γρατζουνιές στην μηχανή, εγώ σκέφτηκα να πάρω ένα κομμάτι ταινία βέλκρο και ένα κομμάτι ελαστικό ιμάντα και να πάω σε μία μοδίστρα να μου το ράψει στα άκρα!

Απλά άνοιξα το thread μήπως υπήρχε κάτι έτοιμο...προσωπικά δεν βρήκα κάτι σε amazon-ebay και skroutz όσο και αν έψαξα.

Μου φαίνεται πολύ περίεργο εταιρίες που βγάζουν τέτοιες τσάντες να μην τα πουλάνε σάν έξτρα αξεσουάρ!

Επεξ/σία από vaggos2586
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...