Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για nikon coolpix p7800


Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Η κατηγορία παραμένει αξιόλογη για πολλούς λόγους , χρησιμοποιώ πάντα και μία έως δύο κόμπακτ , το μόνο που θα έψαχνα , κάνοντας μία αναζήτηση στο δίκτυο , είναι τι προβλήματα έχουν παρουσιαστεί κυρίως στον μηχανισμό του φακού , διότι γνωρίζω από πρώτο χέρι πως τυχόν επισκευή θα κοστίσει ακριβά αφού πρέπει να αλλαχτεί όλος σαν σύνολο , κάτι που μπορεί να είναι έως και τελείως ασύμφορο .

   Σ' αυτό το ζήτημα καλό θα ήταν να δείτε αν το μπροστινό μέρος στον φακό έχει πρόβλεψη ώστε να τοποθετηθεί ένα extension tube στο οποίο τοποθετείται φίλτρο . Δεν έχει να κάνει τόσο με το φίλτρο , όσο με το ότι η τοποθέτηση του θα προφυλάξει περισσότερο τον μηχανισμό του από σκόνες κλπ που μπορεί να περάσουν μέσα από τα ανοίγματα όταν προεκτείνεται .

   Καλή επιτυχία ......

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, babisskg είπε

   Η κατηγορία παραμένει αξιόλογη για πολλούς λόγους , χρησιμοποιώ πάντα και μία έως δύο κόμπακτ , το μόνο που θα έψαχνα , κάνοντας μία αναζήτηση στο δίκτυο , είναι τι προβλήματα έχουν παρουσιαστεί κυρίως στον μηχανισμό του φακού , διότι γνωρίζω από πρώτο χέρι πως τυχόν επισκευή θα κοστίσει ακριβά αφού πρέπει να αλλαχτεί όλος σαν σύνολο , κάτι που μπορεί να είναι έως και τελείως ασύμφορο .

   Σ' αυτό το ζήτημα καλό θα ήταν να δείτε αν το μπροστινό μέρος στον φακό έχει πρόβλεψη ώστε να τοποθετηθεί ένα extension tube στο οποίο τοποθετείται φίλτρο . Δεν έχει να κάνει τόσο με το φίλτρο , όσο με το ότι η τοποθέτηση του θα προφυλάξει περισσότερο τον μηχανισμό του από σκόνες κλπ που μπορεί να περάσουν μέσα από τα ανοίγματα όταν προεκτείνεται .

   Καλή επιτυχία ......

Αυτό το εξάρτημα πως το βρίσκω δηλαδή γτ είμαι και λίγο αρχάριος με τις φωτογραφικές; Έψαξα λίγο βασικά αλλά δεν βρήκα κάτι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jim_kar666 είπε

Αυτό το εξάρτημα πως το βρίσκω δηλαδή γτ είμαι και λίγο αρχάριος με τις φωτογραφικές; Έψαξα λίγο βασικά αλλά δεν βρήκα κάτι!!

   Θα ρίξω κι' εγώ μιά ματιά , δεν είναι βέβαιο πως δέχεται κάτι τέτοιο , αν ναι θα ήταν καλό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, jim_kar666 είπε

Αυτό το εξάρτημα πως το βρίσκω δηλαδή γτ είμαι και λίγο αρχάριος με τις φωτογραφικές; Έψαξα λίγο βασικά αλλά δεν βρήκα κάτι!!

    Κι' όμως υπάρχει , για p7800 ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Όταν λέτε καλή τιμή ;;; Κάτω από 250 ευρώ ;;;

Ναι στα 220 €

16 λεπτά πριν, babisskg είπε

    Κι' όμως υπάρχει , για p7800 ....... 

Βρήκα ένα που το προτείνει στην σελίδα της νικον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jim_kar666 είπε

Ναι στα 220 €

Βρήκα ένα που το προτείνει στην σελίδα της νικον

   Μην βιαστειτε , ίσως βρείτε κάτι πιο οικονομικό σε after market , κάτι της JJC , αν και παλιότερα είχα πάρει έναν τέτοιο ανταπτορα για φίλτρο σε μια Canon G12 , ο οποίος αν και no name ήταν πολύ καλός και παμφθηνος . Πάντως κατά την γνώμη μου είναι χρήσιμο πρόσθετο για τους λόγους που προανέφερα συν την προστασία από τυχόν πτώση η τυχαίο χτύπημα σε αντικείμενο όταν ο φακός έχει εκταθει . Καλή επιτυχία , καλές λήψεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...