Προς το περιεχόμενο

Ηλιακοί θερμοσίφωνες


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, hp8 είπε

ότι πεις μάστορα 

Έχεις διαβάσει η κατασκευάσει αυτονομία με κυκλοφορητές ? Παρε μια κατασκευή του δικου μου συστήματος  (φωτο) Κι αν αμφιβάλεις φερε τις μπυρες να βάλω τα βρώμικα και να το δεις Ειναι 23 χρονια σε λειτουργία Μη μου το γκαντεμιασεις Δες και κανα solar kit

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.jpeg.37bf8bbb494b78849014aff654c17871.jpeg

 

αν είσαι του επαγγέλματος καλά είναι να ακούς και κάποιον με απόλυτη εμπειρία στα βεβιασμένης, με επιχειρήματα όμως όχι να λεμέ απαλά για να λέμε.

Μόλις τώρα, Dimis1957 είπε

αν είσαι του επαγγέλματος καλά είναι να ακούς και κάποιον με απόλυτη εμπειρία στα βεβιασμένης, με επιχειρήματα όμως όχι να λεμέ απαλά για να λέμε.

όσο για της μπίρες οπότε θέλεις. βάζω και κανένα τσίπουρο αν γουστάρεις, ΠΑΓΟΜΕΝΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

αν είσαι του επαγγέλματος καλά είναι να ακούς και κάποιον με απόλυτη εμπειρία στα βεβιασμένης, με επιχειρήματα όμως όχι να λεμέ απαλά για να λέμε.

όσο για της μπίρες οπότε θέλεις. βάζω και κανένα τσίπουρο αν γουστάρεις, ΠΑΓΟΜΕΝΩ

Κατ αρχήν χρόνια πολλά σε όλους.

Δε θα συμμετέχω στη "κόντρα" σας , αλλά αν πρόκειται για τσίπουρα ή μπύρες είμαι μέσα. Χαχαχα.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

όχι να λεμέ απαλά για να λέμε.

23 χρόνια απροβλματιστη λειτουργία δεν σου φτάνει σαν επιχείρημα   

 

12 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

όσο για της μπίρες οπότε θέλεις.

δεν αφορούσαν εσενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, hp8 είπε

23 χρόνια απροβλματιστη λειτουργία δεν σου φτάνει σαν επιχείρημα   

 

όχι. Και πολύ άλλη με κεντρικά συστήματα, νομίζουν ότι έτσι λειτουργεί το Συστήμα. Αμ δε.

 

10 λεπτά πριν, troi.g είπε

Κατ αρχήν χρόνια πολλά σε όλους.

Δε θα συμμετέχω στη "κόντρα" σας , αλλά αν πρόκειται για τσίπουρα ή μπύρες είμαι μέσα. Χαχαχα.

Δεν υπάρχει καμία κόντρα, ούτε μπαίνω σε αυτές της διαδικασίες . απαλά είμαι λίγο απόλητως σε αυτά τα θέματα. Συνάδελφη με λένε φασίστα επάνω σε αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

όχι.

είναι η άποψη σου Σεβαστη

5 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

Και πολύ άλλη με κεντρικά συστήματα, νομίζουν ότι έτσι λειτουργεί το Συστήμα. Αμ δε.

 

δηλ ο Φαντακης  γράφει οτι νάνε Δες την φωτο παραπάνω ειναι από την βιβλιογραφεια του Το ότι βάζεις τον κυκλοφορητή και την ανεπίστροφη στα επιστρεφομενα το γράφω παραπανω Αλλα  έχουν τύχει περιστατικά που δεν την ανοίγει ο κυκλοφορητής όταν αυτός επιβάλλεται είναι στην προσαγογη και ανεπίστροφη στην επιστροφή λόγο του ελατηρίου Αυτά και καλές δουλιες απο μενα

Απ την άλλη  εσύ  σαν καλός επαγγελματιας  καλό θα ήταν να κάνεις  και να ανεβάσεις ένα ωραίο  -  σωστό   σχέδιο για τα παιδιά που έχουν απορίες και προβληματισμους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

όχι. Και πολύ άλλη με κεντρικά συστήματα, νομίζουν ότι έτσι λειτουργεί το Συστήμα. Αμ δε.

 

Δεν υπάρχει καμία κόντρα, ούτε μπαίνω σε αυτές της διαδικασίες . απαλά είμαι λίγο απόλητως σε αυτά τα θέματα. Συνάδελφη με λένε φασίστα επάνω σε αυτά.

Γι αυτό έγραψα τη "κόντρα" μέσα σε εισαγωγικά. Σαφώς και δεν πρέπει να υπάρχουν κόντρες μεταξύ μας. Απλά έγραψα για τη συμμετοχή μου στις μπύρες. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, hp8 είπε

είναι η άποψη σου Σεβαστη

δηλ ο Φαντακης  γράφει οτι νάνε Δες την φωτο παραπάνω ειναι από την βιβλιογραφεια του Το ότι βάζεις τον κυκλοφορητή και την ανεπίστροφη στα επιστρεφομενα το γράφω παραπανω Αλλα  έχουν τύχει περιστατικά που δεν την ανοίγει ο κυκλοφορητής όταν αυτός επιβάλλεται είναι στην προσαγογη και ανεπίστροφη στην επιστροφή λόγο του ελατηρίου Αυτά και καλές δουλιες απο μενα

Απ την άλλη  εσύ  σαν καλός επαγγελματιας  καλό θα ήταν να κάνεις  και να ανεβάσεις ένα ωραίο  -  σωστό   σχέδιο για τα παιδιά που έχουν απορίες και προβληματισμους 

Αυτά που Σας έγραψα τα λένε οι Γερμανοί μηχανικοί της Viessnman. Στην Γερμανία όπου όλα τα ηλιακά συτήματα είναι εξαναγκασμένης, δεν ξέρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, troi.g said:

Επίσης ο κυκλοφορητής μπαίνει στην επιστροφή και "σπρώχνει" τα νερά προς το χαμηλό σημείο των συλλεκτών, ώστε να κατέβει το ζεστό.

Το ξέρω troi. έπρεπε να είναι απο την αλλη πλευρά αριστερά εκεί που είναι ο αυτόματος πλήρωσης, μετά τον πλήρωσης φυσικά και να σπρώχνει αριστερόστροφα προς το κατώτερο σημείο των συλλεκτών.

Έλα ομως που δεν μπήκε εκεί. Δεν μπορούσε να βρεί χέρι να δουλέψει ο εγκαταστάτης?. Δεν δουλεύει ο κυκλοφορητής στο πλάι? Δεν ξέρω ακριβώς? Δεν είμαι τεχνικός.

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis_1 είπε

Το ξέρω troi. έπρεπε να είναι απο την αλλη πλευρά αριστερά εκεί που είναι ο αυτόματος πλήρωσης, μετά τον πλήρωσης φυσικά και να σπρώχνει αριστερόστροφα προς το κατώτερο σημείο των συλλεκτών.

Έλα ομως που δεν μπήκε εκεί. Δεν μπορούσε να βρεί χέρι να δουλέψει ο εγκαταστάτης?. Δεν δουλεύει ο κυκλοφορητής στο πλάι? Δεν ξέρω ακριβώς? Δεν είμαι τεχνικός.

Από τη γενική εικόνα φαίνεται ότι ο υδραυλικός δεν ήταν και πολύ νοικοκύρης. Αν σου δουλεύει έτσι άφησε το ως έχει, γιατί το κοστολογιο ώστε να τα αλλάξεις θα είναι υψηλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

ένα πρόχειρο 

πριν 2 σελίδες ανέβασα  το παρακάτω 

Στις 7/8/2024 στις 3:29 ΜΜ, hp8 είπε

δες μια πλήρη εγκατάσταση 

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.jpeg.4314dae70a616f276ffa6a1fa14e5559.jpeg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, hp8 είπε

πριν 2 σελίδες ανέβασα  το παρακάτω 

 

έχει καμιά σχέση αυτό, με αυτό που ανέβασα? παρατήρησε της διαφορές, πολύ σημαντικές λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hp8 είπε

  δεν είδα κάτι Μια παράθεση θα βοηθούσε  

Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση, βλέπουμε λιπών πως στο ζεστό δεν έχουμε τίποτα, βλέπουμε  ότι τα δοχεία είναι ανάποδα, βλέπουμε ότι στα ζεστά έχει σηφώνη, βλέπουμε ότι δεν έχει αυτόματα εξαεριστικά. απορίες για αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Dimis1957 είπε

Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση, βλέπουμε λιπών πως στο ζεστό δεν έχουμε τίποτα, βλέπουμε  ότι τα δοχεία είναι ανάποδα, βλέπουμε ότι στα ζεστά έχει σηφώνη, βλέπουμε ότι δεν έχει αυτόματα εξαεριστικά. απορίες για αυτά?

το θέμα μας είναι η θέση της  ανεπίστροφης  Μάλλον χάθηκε η μπάλα  

Τώρα μια απορία  βλέπω  απαντήσεις  D.PAT  και Dimis1957   σαν να ταιριάζουν η μου φαίνεται 

Spoiler

image.jpeg.6b54b5a7f6826565e7016f49f530b2e1.jpeg

 

Spoiler

image.jpeg.1ad3bde16670bd8f7c3478822b89c44e.jpeg

Spoiler
Spoiler

image.jpeg.ddb991a9d2ba0183810706dc481e8915.jpeg

 

Spoiler

image.jpeg.de9811b4271437df2e2bd76a4260c799.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...