Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά mirrorless ή dslr αποκλειστικά για βίντεο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια κάμερα αποκλειστικά για βίντεο.Θέλησα να αγοράσω την canon M50 αλλά δυστυχώς δεν γίνεται με δόσεις όπως θα ήθελα και θα κοιτάξω για καμια άλλη μεταχειρισμένη με 300-350 ευρω.Την θέλω αποκλειστικά για να τραβάω βίντεο.Δεν με ενδιαφέρει να έχει 4K μιας και έχω και την Go pro για τέτοιες περιπτώσεις.Το μόνο που θέλω είναι να δέχεται εξωτερικό μικρόφωνο και αν έχει και ανακλινόμενη οθόνη,έχει καλώς...Οπότε ζητώ τα φώτα σας!Έχω βρεί σε καλή τιμή την Canon EOS 750D Kit,αν και δεν έχω ψάξει ακόμη αν δέχεται εξωτερικό μικρόφωνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, akis_tzev είπε

Καλησπέρα σε όλους.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια κάμερα αποκλειστικά για βίντεο.Θέλησα να αγοράσω την canon M50 αλλά δυστυχώς δεν γίνεται με δόσεις όπως θα ήθελα και θα κοιτάξω για καμια άλλη μεταχειρισμένη με 300-350 ευρω.Την θέλω αποκλειστικά για να τραβάω βίντεο.Δεν με ενδιαφέρει να έχει 4K μιας και έχω και την Go pro για τέτοιες περιπτώσεις.Το μόνο που θέλω είναι να δέχεται εξωτερικό μικρόφωνο και αν έχει και ανακλινόμενη οθόνη,έχει καλώς...Οπότε ζητώ τα φώτα σας!Έχω βρεί σε καλή τιμή την Canon EOS 750D Kit,αν και δεν έχω ψάξει ακόμη αν δέχεται εξωτερικό μικρόφωνο!

Η Canon 750D έχει θέση για εξωτερικό μικρόφωνο αλλά τραβάει βίντεο 1080p στα 30 frames μόνο αν σου λέει κάτι αυτό ξέχνα το slow motion εγώ για βίντεο πήρα πρόσφατα την canon 200d και είμαι πολύ ευχαριστημένος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι διάβασα ότι παίρνει μικρόφωνο..Θεωρείς οτι η 200d είναι καλύτερη?Είδα ότι τραβάει στα 60 fps.Καλά μη φανταστείς,βίντεο στο youtube θέλω να ανεβάζω

Επεξ/σία από akis_tzev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, akis_tzev είπε

Ναι διάβασα ότι παίρνει μικρόφωνο..Θεωρείς οτι η 200d είναι καλύτερη?Είδα ότι τραβάει στα 60 fps.Καλά μη φανταστείς,βίντεο στο youtube θέλω να ανεβάζω

https://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-750D-vs-Canon-EOS-Rebel-SL2

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ..Έκατσα και την έψαξα απο χθές που μου την έστειλες και είδα ότι αξίζει και μπορώ να κάνω πολύ καλά την δουλειά μου και με αυτή..Σε ευχαριστώ πολύ φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα σας

Τελικα akis_tzev πηρες κατι η το ψαχνεις ακομα? 

Εαν πηρες, για πες που κατεληξες. Εχεις διαμορφωσει αποψεις?

Σε οτι αφορα τις δωσεις που ελεγες, ειδα αρκετα καταστηματα να κανουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...