Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη ταξιδιωτική τσάντα με θηκες για εξοπλισμό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι έχουμε δει κάποιον τουρίστα με ένα από αυτά τα τεράστια backpack να τριγυρνανε κάπου. Ψάχνω ΚΑΛΉ τσάντα που να μπορεί να κρατήσει 1 σώμα, 2 φακούς + φίλτρα, μπαταριες και το κυριότερο να μένει χώρος για 3-4 καλοκαιρινές αλλαξιες. Προσωπικά δεν έχω καταφέρει να βρω τίποτα που να με καλυπτει διότι απλά δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Για να δώσω μια ιδέα, την τσάντα την θέλω για ταξίδι 20 ημερών στο εξωτερικό που θα πρέπει να έχω τα πάντα πάνω μου. Ευχαριστώ. 

Ps: sorry για το format γράφω από κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πως θα πρέπει να θυσιάσεις λίγο χώρο γιατί σκέψου πως ακόμη κι αν βρεις μια τσάντα που να σε βολεψει, θα πρέπει να κουβαλάς 20-25 κιλά στην πλάτη συνέχεια. Η μετακίνηση σου θα είναι περιορισμενη και σίγουρα θα σε πονέσει η μέση και η πλατη σου. Το θέμα είναι να ευχαριστηθείς το ταξίδι.

Επεξ/σία από zx1234r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι υπερβολικά μεγάλη η εκτίμηση του βάρους που έκανες. Ο εξοπλισμός είναι περίπου 3 κιλά. Έπειτα 5 κοντομάνικα, 2 βερμούδες, 1 τζιν, μια ζακέτα και εσώρουχα /καλτσες δε νομίζω να ξεπεράσουν τα 6 κιλά. Βάλε και ό,τι άλλο μπορέσεις να χωρέσεις, νομίζω δεν είναι εφικτό να ξεπεράσεις τα 12 κιλά. Με μια καλή τσάντα αυτό το βάρος είναι αρκετά υποφερτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει εσύ ξέρεις αλλά εγώ 12 κιλά στην πλάτη για ταξίδι δεν θα το σκεφτόμουν καν. Στα ταξίδια αναψυχής δεν κρατάω τίποτα πάνω μου παρα μόνο το κινητό και ένα μπουκαλάκι νερό. Το πολύ. Αλλά αυτά είναι γούστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mitsuyoshi είπε

Όλοι έχουμε δει κάποιον τουρίστα με ένα από αυτά τα τεράστια backpack να τριγυρνανε κάπου. Ψάχνω ΚΑΛΉ τσάντα που να μπορεί να κρατήσει 1 σώμα, 2 φακούς + φίλτρα, μπαταριες και το κυριότερο να μένει χώρος για 3-4 καλοκαιρινές αλλαξιες. Προσωπικά δεν έχω καταφέρει να βρω τίποτα που να με καλυπτει διότι απλά δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Για να δώσω μια ιδέα, την τσάντα την θέλω για ταξίδι 20 ημερών στο εξωτερικό που θα πρέπει να έχω τα πάντα πάνω μου. Ευχαριστώ. 

Ps: sorry για το format γράφω από κινητό. 

   Lowepro Messenger 350 ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mitsuyoshi είπε

@babisskg υποθέτω εννοείς την Urban Reporter 350 αλλά δεν είναι backpack και φαίνεται αρκετά μικρή. Ευχαριστώ πάντως! 

   Όχι , δεν είναι backpack , είναι όμως μεγαλύτερη απ' ότι φαντάζεσαι ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mitsuyoshi είπε

Θα την κοιτάξω καλύτερα τότε. Απλά επιβεβαίωσε αν μπορείς ότι εννοείς την Urban Reporter 

     Είναι η urban reporter 350 , φοριέται κατά προτίμηση χιαστί , οι πόρπες της είναι φτιαγμένες γι' αυτό το σκοπό , χωράει άνετα 2 DSLR σώματα συν φακούς και είναι πολύ πιο προσβάσιμη στο άνοιξε κλείσε από οποιοδήποτε backpack . Το εσωτερικό της είναι αφαιρούμενο και διαμορφώνεται με αρκετούς τρόπους ..... ήταν δικό μου το λάθος που την ανέφερα ως messenger .... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gorilas13 αυτή ήταν η πρώτη σκέψη μου αλλά είναι must να μπορώ να έχω πολύ άνετη πρόσβαση στη μηχανή, εξού και η ανάγκη για dedicated θήκη που να ανοίγει ξεχωριστά από τον υπόλοιπο σάκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, mitsuyoshi είπε

@gorilas13 αυτή ήταν η πρώτη σκέψη μου αλλά είναι must να μπορώ να έχω πολύ άνετη πρόσβαση στη μηχανή, εξού και η ανάγκη για dedicated θήκη που να ανοίγει ξεχωριστά από τον υπόλοιπο σάκο. 

ψαξε το peak design capture clip για προσβαση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...