Προς το περιεχόμενο

Μειώνονται οι πωλήσεις του PlayStation 4 καθώς η νέα γενιά της κονσόλας της Sony πλησιάζει


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Lifespan 2000–2013

Discontinued

JP: December 28, 2012

WW: January 4, 2013

Units sold155 million (as of January 4, 2013)

Παίξε εσύ PS2 το 2013. 😂 😂
Κοροιδευόμαστε μου φαίνεται.

Ποιος μα πραγματικά ΠΟΙΟΣ ενδιαφέρεται για το επίσημο Lifespan της ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κονσόλας;
Και τι νούμερο είναι αυτό; Βγήκε game αρπαχτή το 2013 για PS2; Και υπήρξε κόσμος που αγόρασε;

Μόλις βγεί η επόμενη έκδοση η προηγούμενη νεκρώνει σε χρόνο ρεκόρ.
Όπως ακριβώς και τα Online lobbies των παιχνιδιών τους.
Και μέχρι εκεί ήταν, ταφόπλακα μετά, πάμε για άλλα.

Η Sony μπορεί να λέει ότι γουστάρει για "Lifespan".
Το πραγματικό Lifespan το καθορίζουν οι gamers και είναι δεδομένο πως οι περισσότεροι μεταβαίνουν
στην επόμενη γενιά αρκετά γρήγορα. Συνεπώς το μόνο που μας ενδιαφέρει για "πραγματική ζωή" κονσόλας
είναι το πότε θα βγει η επόμενης γενιάς κονσόλα και τίποτα περισσότερο.

PS4 και XboxOne ήταν εξαιρετικότατες επιλογές. Κονσόλες του 2013 που ακόμα ΔΕΝ έχουν βγει αντικαταστάτες
τους. Δεν έχουν ανακοινωθεί καλά καλά, μιλάμε για 2 χρονάκια ακόμα που ΟΛΟΙ θα μπορούν να παίζουν σε κονσόλες του 2013.
Αυτή η γενιά λοιπόν, ήταν μια ΠΟΛΥ καλή γενιά...

Επεξ/σία από chocorello
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, chocorello είπε

Παίξε εσύ PS2 το 2013. 😂 😂
Κοροιδευόμαστε μου φαίνεται.

Καλα μην το λες για πλακα αυτο.

Εδω εν ετη 2018 και μεσα στο top 10πωλησεων της χωρας μας και ειχαμε ενα παιχνιδι του Ps3 :D

https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-Πωλήσεις-games-Ιανουάριος-2018/46903.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα μην το λες για πλακα αυτο.

Εδω εν ετη 2018 και μεσα στο top 10πωλησεων της χωρας μας και ειχαμε ενα παιχνιδι του Ps3 :D

https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-Πωλήσεις-games-Ιανουάριος-2018/46903.html

Το δέχομαι επειδή πρόκειται για το καλύτερο ίσως offline παιχνίδι ever (GTA).
Ωστόσο, Ελλάδα + Hard copies πρέπει να αποτελούμε τρομακτικά μικρό ποσοστό σε παγκόσμια κλίμακα.

Ωραία ποιος θα μου κάνει δώρο ένα GTA για το XboxOne ; 😋

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Βασικά το launch Χbox το χω στο ράφι χρόνια . Όπως και το original . Ps3 κλείνουν και τους online servers αλλιώς ακόμα θα έπαιζα 

Μιλάς για το launch Xbox One; Αν ναι, βάλε gamepass με 1ευρώ για 3 μήνες asap.

Επεξ/σία από chocorello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει και στη σειρά το S και Χ που επισεις δεν ασχολούμαι άσε :P Σίγουρα πρέπει να βάλω πριν λήξει .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Έχω πάρει και στη σειρά το S και Χ που επισεις δεν ασχολούμαι άσε :P Σίγουρα πρέπει να βάλω πριν λήξει .

Χαχαχ ρε συ σταμάτα να αγοράζεις ότι κυκλοφορεί!! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, chocorello είπε

Παίξε εσύ PS2 το 2013. 😂 😂
Κοροιδευόμαστε μου φαίνεται.

Ποιος μα πραγματικά ΠΟΙΟΣ ενδιαφέρεται για το επίσημο Lifespan της ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κονσόλας;
Και τι νούμερο είναι αυτό; Βγήκε game αρπαχτή το 2013 για PS2; Και υπήρξε κόσμος που αγόρασε;

Μόλις βγεί η επόμενη έκδοση η προηγούμενη νεκρώνει σε χρόνο ρεκόρ.
Όπως ακριβώς και τα Online lobbies των παιχνιδιών τους.
Και μέχρι εκεί ήταν, ταφόπλακα μετά, πάμε για άλλα.

Η Sony μπορεί να λέει ότι γουστάρει για "Lifespan".
Το πραγματικό Lifespan το καθορίζουν οι gamers και είναι δεδομένο πως οι περισσότεροι μεταβαίνουν
στην επόμενη γενιά αρκετά γρήγορα. Συνεπώς το μόνο που μας ενδιαφέρει για "πραγματική ζωή" κονσόλας
είναι το πότε θα βγει η επόμενης γενιάς κονσόλα και τίποτα περισσότερο.

PS4 και XboxOne ήταν εξαιρετικότατες επιλογές. Κονσόλες του 2013 που ακόμα ΔΕΝ έχουν βγει αντικαταστάτες
τους. Δεν έχουν ανακοινωθεί καλά καλά, μιλάμε για 2 χρονάκια ακόμα που ΟΛΟΙ θα μπορούν να παίζουν σε κονσόλες του 2013.
Αυτή η γενιά λοιπόν, ήταν μια ΠΟΛΥ καλή γενιά...

 

 

 

 

Mια χάλια γενιά ηταν... Αλλιώς δεν θα βγαίνανε αρον αρον τα ps4  pro και το Χ να αντικαταστήσουν τα σαπακια.... 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, pacahontas III milagros είπε

Mια χάλια γενιά ηταν... Αλλιώς δεν θα βγαίνανε αρον αρον τα ps4  pro και το Χ να αντικαταστήσουν τα σαπακια 

Σαπάκι να πεις τον υπολογιστή που έφτιαξες με χιλιάρικο ταρίφα το 2013 και τώρα δε σηκώνει ούτε ποδοσφαιράκι φίλε μου :)

Επεξ/σία από chocorello
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, chocorello είπε

Σαπάκι να πεις τον υπολογιστή που έφτιαξες με χιλιάρικο ταρίφα το 2013 και τώρα δε σηκώνει ούτε ποδοσφαιράκι φίλε μου :)

  Μη το πας στο προσωπικό και παραδέξου τα γεγονότα οτι πρώτη φορά είχαμε τέτοιο φιάσκο οπου βγηκαν αναβαθμισμενες εκδοσεις παραδεχομενες ετσι οι εταιρείες την ανικανότητα των πρωτων ps4 και xbox one που έφτιαξαν .... 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

  Μη το πας στο προσωπικό και παραδέξου τα γεγονότα οτι πρώτη φορά είχαμε τέτοιο φιάσκο οπου βγηκαν αναβαθμισμενες εκδοσεις παραδεχομενες ετσι οι εταιρείες την ανικανότητα των πρωτων ps4 και xbox one που έφτιαξαν .... 

Είναι γεγονός, κανείς με υπολογιστή του χιλιαρικου του 2013 δε μπορεί να παίξει σύγχρονα παιχνίδια. Οι κονσόλες για άλλη μια φορά αποδείχθηκαν εκπληκτικό value. Δε καταλαβαίνω τι ακριβώς σε χάλασε. Οι νεες εκδόσεις βγήκαν ξεκάθαρα για να πουλήσουν πάνω στη τρελά και το hype του 4K και του HDR. Αλλιώς σιγά μην έβγαιναν, απλά θα είχαμε νωρίτερα PS5.

Επεξ/σία από chocorello
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή κάποιοι μίλησαν για τά σουβλάκια πού τρώω μάλλον ζήλεψαν 😛 το θέμα δεν είναι που τρώω τα λεφτά μου αλλά ότι τά λεφτά πού έχει το προ γιατί αν πάρεις PS4 τώρα το προ θα πάρεις δεν τά αξίζει με 70 ευρώ παραπάνω παίρνεις τώρα το One X με game pass καί 6-7 βαρβατα παιχνίδια τα οποία στην καλύτερη θα έδινες 20 ευρώ οπότε αμέσως γλυτώνεις 140 ευρώ οπότε η κονσόλα σού βγαίνει στα 330 καί με specs πού πατάνε τό προ καί φυσικά true 4k.

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα παμε, το xbox υστερεί σε αποκλειστικότητες και γι' αυτό έμεινε πίσω παρότι έχει καλύτερο hardware. Και αυτό γιατί ο console gamer ανέκαθεν ενδιαφέρονταν περισσότερο για το τι θα παίξω παρά για το πως θα το παίξω.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Τα παμε, το xbox υστερεί σε αποκλειστικότητες και γι' αυτό έμεινε πίσω παρότι έχει καλύτερο hardware.

Το Χ έχει καλύτερο. Στην πρώτη κόντρα το περνούσε το PS4. Και σε γραφικά αναλύσεις και αποκλειστικότητες. Μετά νευρίασε η MS και έβγαλε hardware δυνατότερο με την ανάλογη τιμή. Και πάλι PS4 θα έπαιρνα με το X μόνο ένας γνωστός μου έχει ο οποίος παίζει μόνο rally και μηχανές. Είναι και πού πάει ο κόσμος για να πας και εσύ σε μια κονσόλα... Ψυχολογία της μάζας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chocorello είπε

Παίξε εσύ PS2 το 2013. 😂 😂
Κοροιδευόμαστε μου φαίνεται.

Ποιος μα πραγματικά ΠΟΙΟΣ ενδιαφέρεται για το επίσημο Lifespan της ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κονσόλας;
Και τι νούμερο είναι αυτό; Βγήκε game αρπαχτή το 2013 για PS2; Και υπήρξε κόσμος που αγόρασε;

Μόλις βγεί η επόμενη έκδοση η προηγούμενη νεκρώνει σε χρόνο ρεκόρ.
Όπως ακριβώς και τα Online lobbies των παιχνιδιών τους.
Και μέχρι εκεί ήταν, ταφόπλακα μετά, πάμε για άλλα.

Μια χαρα πουλησε 12μ κονσολες απο 2010 εως 2012 οποτε μονο πεθαμενο δεν ηταν.5 χρονια αφου ειχε βγει το ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...