Προς το περιεχόμενο

HP officejet 4500


anrim27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας

εχω αυτο το πολυμηχανημα HP 4500.Ειχα περιπου ενα μηνα να το χρησιμοποιησω και προσπαθω απο εχθες να το συνδεσω με τον υπολογιστη αλλα ειναι αδυνατο.

Προσπαθησα, σε windows 7 και 10 αλλα τιποτα. Μολις συνδεσω το καλωδιο usb (που ενωνει το πολυμηχανημα με το pc) δεν φαινεται τιποτα στην οθονη του pc  αλλα ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος που δειχνει οτι συνδεθηκε κατι. 

Επισης, το καλωδιο που αναφερω το αντικατεστησα σημερα αλλα χωρις αποτελεσμα. 

Εχετε καμμια ιδεα; Τα φτυσε; 

Επεξ/σία από anrim27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω το ιδιο μηχανημα, παροπλισμενο καπου στην αποθηκη. Αγορασμενο καπου το 2010 αν θυμαμαι καλα. Αναρωτιεμαι αν χρειαστω εξτρα εκτυπωτη, αν θα λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται να εγκαταστησω τους drivers. 

Αρχικα, εμφανιζοταν σφαλμα κατα την εγκατασταση που ελεγε οτι δεν εχω συνδεσει το πολυμηχανημα με το pc.

Αντικατεστησα το καλωδιο usb αυτης της συνδεσης και η εγκατασταση προχωρησε αλλα οχι μεχρι τελους. Μου εμφανιζοταν ενα σφαλμα που ελεγε :χαμηλη σταθμη μελανιου(που δεν ισχυει) ή προβλημα με την κεφαλη. 

Πλεον, μπορω να δωσω εντολη(πχ απο word) για εκτυπωση και να πραγματοποιηθει αλλα δεν υπαρχει καμια εφαρμογη εγκατεστημενη για να μπορω να δωσω εντολη για σκαναρισμα (και το scanner λειτουργει 'κανονικα' αφου πατωντας το σχετικο κουμπι, που ειναι πανω στο πολυμηχανημα, μπορω να βγαλω φωτοτυπια). 

Αυτο που μενει ειναι να αντικαταστησω το συμβατο μελανι που εχει με ενα αυθεντικο της hp, και θα σας πω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε το εξης πηγαινε διαχειριση συσκευων σβησε τελειως τον εκτυπωτη αλλα και τα ντριβερ και καντο ξανα εγκατασταση ωστε να ειναι φρεσκο σαν να μην υπηρχε ποτε στον υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Υπαρχει περιπτωση να εχουν χαλασει οι κεφαλες του 4500, απο την αχρησια μιας δεκαετιας;

Ρωτω, γιατι αν ειναι να αγορασω πρωτα τα μελανια για να το διαπιστωσω, δεν λεει!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mindreader είπε

Υπαρχει περιπτωση να εχουν χαλασει οι κεφαλες του 4500, απο την αχρησια μιας δεκαετιας;

Ρωτω, γιατι αν ειναι να αγορασω πρωτα τα μελανια για να το διαπιστωσω, δεν λεει!!!!!

Όχι γιατί στο συγκεκριμένο μοντέλο η κεφαλή είναι ενσωματωμένη στο μελανοδοχείο οπότε βάζεις καινούργιο μελανακι και είσαι κομπλέ  :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει, μάλλον, τα πάντα(χρησιμοποιώ αυθεντικό hp μελάνια) αλλά τπτ.

Δεν μπορώ με τπτ να εγκαταστήσω το λειτουργικό αυτού του πολυμηχανηματος και έτσι δεν μπορώ να σκαναρω. 

Εκτυπώνω και βγάζω φωτοτυπίες μόνο. 

Επεξ/σία από anrim27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...