Προς το περιεχόμενο

Σοβαρά προβλήματα με την οθόνη του Galaxy Fold αντιμετώπισαν ορισμένοι reviewers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, JcD είπε

Την σαμυ την απλε και την κάθε εταιρία θα πιστέψω δλδ? Δεν σε ενδιαφέρουν τα βίντεο των πραγματικών δοκιμών?

Με ενδιαφέρει ότι στις ~30 maximum review συσκευές που στάλθηκαν εκεί έξω, επιβεβαιωμένα 6 συσκευές έσκασαν με θέματα στην οθόνη..do the maths (20%)..

Και αυτά περί ουρακοτάγκων reviewers τα ακούω βερεσέ. Από τα χέρια τους περνάνε την εβδομάδα όσες συσκευές περνάνε απο τα χέρια ενός κοινού θνητού σε 10 χρόνια.

Και όλοι ξέρουμε ότι επίσης είναι cherrypicked συσκευές και όχι απο την γραμμή παραγωγής. Ξέρουν ότι έστω και μια να σκάσει στα χέρια ενος infuencer θα κλάψουν με μαύρο δάκρυ.

Μιλάμε για τον μεγαλύτερο εφιάλτη.. και ζητάς και 2Κ για να κάνεις τον Beta tester.

Φαντάσου να φύγουν 1000 συσκευές σε πραγματικά ουρακοτάγκους χρήστες..

Σορρυ αλλά η Σάμμυ τα σκάτωσε..

 

Fold_6.png.2ca93fa6e4249bd1361a9f6c3b1b0583.pngFold_5.png.355bdd54372d9e0f58e87593f6eba335.pngFold_4.png.67e5571fff50b3e9861642cabf12ae2a.pngFold_3.png.6fef72a8def8d1b15385549cfe134976.pngFold_2.png.4dba0260c507f1cb4db69e7726239c6f.png

Και in typical Apple εεεεεε Samsung way ...φταίνε οι χρήστες.. το κρατάνε λάθος εεεεεε φταίει ότι αφαίρεσαν την ζελατίνα..

Προχωράνε κανονικά με το προκαθορισμένο launch τέλη Απρίλη..

νομίζω ότι η φόλα με το Note 7 θα ωχριά μπροστά στο τι πρόκειται να γίνει όταν φτάσει το συγκεκριμένο στα ράφια

FOLD_13.png.0f2f6df9a9b4afb370ba4b407c9106ac.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, tsakfot είπε

Με ενδιαφέρει ότι στις ~30 maximum review συσκευές που στάλθηκαν εκεί έξω, επιβεβαιωμένα 6 συσκευές έσκασαν με θέματα στην οθόνη..do the maths (20%)..

Και αυτά περί ουρακοτάγκων reviewers τα ακούω βερεσέ. Από τα χέρια τους περνάνε την εβδομάδα όσες συσκευές περνάνε απο τα χέρια ενός κοινού θνητού σε 10 χρόνια.

Και όλοι ξέρουμε ότι επίσης είναι cherrypicked συσκευές και όχι απο την γραμμή παραγωγής. Ξέρουν ότι έστω και μια να σκάσει στα χέρια ενος infuencer θα κλάψουν με μαύρο δάκρυ.

Μιλάμε για τον μεγαλύτερο εφιάλτη.. και ζητάς και 2Κ για να κάνεις τον Beta tester.

Φαντάσου να φύγουν 1000 συσκευές σε πραγματικά ουρακοτάγκους χρήστες..

Σορρυ αλλά η Σάμμυ τα σκάτωσε..

Fold_6.png.2ca93fa6e4249bd1361a9f6c3b1b0583.pngFold_5.png.355bdd54372d9e0f58e87593f6eba335.pngFold_4.png.67e5571fff50b3e9861642cabf12ae2a.pngFold_3.png.6fef72a8def8d1b15385549cfe134976.pngFold_2.png.4dba0260c507f1cb4db69e7726239c6f.png

Και in typical Apple εεεεεε Samsung way ...φταίνε οι χρήστες.. το κρατάνε λάθος εεεεεε φταίει ότι αφαίρεσαν την ζελατίνα..

Προχωράνε κανονικά με το προκαθορισμένο launch τέλη Απρίλη..

νομίζω ότι η φόλα με το Note 7 θα ωχριά μπροστά στο τι πρόκειται να γίνει όταν φτάσει το συγκεκριμένο στα ράφια

FOLD_13.png.0f2f6df9a9b4afb370ba4b407c9106ac.png

Ε να μην τα βλέπεις αυτά που ποσταρο φίλε μου. Εμείς που σκεφτόμαστε να το πάρουμε θέλουμε να δούμε όσο το δυνατών περισσότερα reviews και από όλες τις πλευρές. Όσο για τους δοκιμαστές, ε δεν είμαι εγώ που λέω ότι έκαναν κουταμάρα, οι ίδιοι και οι συνδρομητές τους το λένε! Άσε που δεν έγραψα πουθενά περί ουρακοταγκων, οπότε αν σκοπεύεις να συνεχίσεις την παραποίηση των λεγόμενων μου για βγεις ότι έχεις δίκιο σε μια μια ανύπαρκτη μεταξύ μας κόντρα sorry αλλά έχω καλύτερα πράγματα να κάνω, όπως το να ψάξω για σοβαρά reviews της συσκευής την αγορά της οποίας έχω στο μυαλό μου κάτι μήνες τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, JcD είπε

Ε να μην τα βλέπεις αυτά που ποσταρο φίλε μου. Εμείς που σκεφτόμαστε να το πάρουμε θέλουμε να δούμε όσο το δυνατών περισσότερα reviews και από όλες τις πλευρές. Όσο για τους δοκιμαστές, ε δεν είμαι εγώ που λέω ότι έκαναν κουταμάρα, οι ίδιοι και οι συνδρομητές τους το λένε! Άσε που δεν έγραψα πουθενά περί ουρακοταγκων, οπότε αν σκοπεύεις να συνεχίσεις την παραποίηση των λεγόμενων μου για βγεις ότι έχεις δίκιο σε μια μια ανύπαρκτη μεταξύ μας κόντρα sorry αλλά έχω καλύτερα πράγματα να κάνω, όπως το να ψάξω για σοβαρά reviews της συσκευής την αγορά της οποίας έχω στο μυαλό μου κάτι μήνες τωρα.

Δεν αναφέρθηκα πουθενά σε εσένα για ουρακοτάγκους. Άλλοι χρήστες εδώ το ανέφεραν. Μην αρπάζεσαι άδικα.

Τώρα αν 100-200 χρήστες έγραψαν στον MKBHD και στους λοιπούς ότι είναι άσχετος, και εσύ το ενστερνίζεσαι σόρρυ αλλά οι απόψεις είναι σαν τις κ*λοτρυπίδες.  είναι παντού στο Internet δεν θα γλύτωνε το insomnia.

Δεν παραποιώ τίποτα απο τα λεγόμενα σου. Βασικά το πορτοφόλι είναι δικό σου και κάντα ότι θες , αν και ποντάρω ότι σύντομα θα έχουμε recalls απο το συγκεκριμένο, οπότε ξεκίνα να ψάχνεις για κάτι άλλο.

Η ίδια εταιρία είπε 200.000 folds και ποστάρεις τον Lew να κάνει 1000. και λες ποιον να εμπιστευτώ... άσχετο . Το πρόβλημα είναι άλλο

ποιός το αμφισβήτησε αυτό ? απλά είναι άσχετο με το πρόβλημα που πιθανότατα οφείλεται σε πρόβλημα της οθόνης, είτε σε βρωμιά που κάθεται μεταξύ της οθόνης και του μεντεσέ.

και τέλος πάντων αν είσαι μέτοχος στην Sammy να το καταλάβω.. βαθιές ανάσες λοιπόν μέχρι το launch και αρκετά υπογλώσσια γιατί θα έχουμε ξανά ένδοξες "εκρηκτικές" ημέρες 

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το οτι οποιος ειναι reviewer ειναι και ταυτόχρονα ειδικός σε οτιδήποτε του στέλνουν με ξεπερνα, δε πα να εχει και 10mill followers.. εγω μετα απο αυτα που ειδα αμφισβητω οτιδηποτε εχει πει ως τωρα.

Οταν δε μπορεις να ξεχωρισεις  μια προστατευτική χοντροκομμένη  ζελατινα συσκευασιας απο μια προστατευτική μεμβράνη που ειναι ερμητικα κολλημενη πανω στην συσκευη, εισαι φάουλ. τελος. Πανε για ψαρεμα ρε φιλε που μου κανεις και 10 λεπτα video να δικαιολογησεις τα αδικαιολόγητα της γκάφας σου.

Και στην περιπτωση που η βλακεια υπερτερει όλων, ακομα κι ΑΝ υπεθεσε πως ειναι απλα μια κοινη ζελατινα προστασιας συσκευασιας η μεμβράνη,  ΓΙΑΤΙ να την αφαιρεσει δεδομενου οτι εχει στα χερια του κατι που ΔΕΝ εχει ξαναπιασει κατι που ΔΕΝ ειναι γυαλι gorilla, κατι που ΔΕΝ ξερει πως θα συμπεριφερθει?  


1. Και φυσικά έχει και μερίδιο ευθυνης η Sammy που δε πηρε τα καταλληλα μετρα για να αποφευχθει η βλακεια του κόσμου, αν κι απ οτι ειδα υπάρχει σήμανση στις retail συσκευασιες. Αυτα που πήραν οι "γκουρου" μάλλον δεν είχαν....  τρομάρα τους....  
2. Σχολιάζουμε την γκάφα που εκαναν και μεγένθυνε -πιθανως-ενα συγκεκριμένο προβλημα που ισως να υπαρχει. δεν δικαιολογουμε την sammy σε σημειο φταιει ο χρηστης οχι η συσκευη, οπως εκανε η AAPL. αν μπλοκάρει ο μεντεσες η μπει σκόνη αναμεσα στην οθονη οπως κλείνει λογικο να ειναι θεματα που θα βγουν στην φόρα και καλά θα κάνουν για να βελτιωθει και να προχωρήσει η τεχνολογία.

Επεξ/σία από pentraks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsakfot είπε

Δεν αναφέρθηκα πουθενά σε εσένα για ουρακοτάγκους. Άλλοι χρήστες εδώ το ανέφεραν. Μην αρπάζεσαι άδικα.

Τώρα αν 100-200 χρήστες έγραψαν στον MKBHD και στους λοιπούς ότι είναι άσχετος, και εσύ το ενστερνίζεσαι σόρρυ αλλά οι απόψεις είναι σαν τις κ*λοτρυπίδες.  είναι παντού στο Internet δεν θα γλύτωνε το insomnia.

Δεν παραποιώ τίποτα απο τα λεγόμενα σου. Βασικά το πορτοφόλι είναι δικό σου και κάντα ότι θες , αν και ποντάρω ότι σύντομα θα έχουμε recalls απο το συγκεκριμένο, οπότε ξεκίνα να ψάχνεις για κάτι άλλο.

Η ίδια εταιρία είπε 200.000 folds και ποστάρεις τον Lew να κάνει 1000. και λες ποιον να εμπιστευτώ... άσχετο . Το πρόβλημα είναι άλλο

ποιός το αμφισβήτησε αυτό ? απλά είναι άσχετο με το πρόβλημα που πιθανότατα οφείλεται σε πρόβλημα της οθόνης, είτε σε βρωμιά που κάθεται μεταξύ της οθόνης και του μεντεσέ.

και τέλος πάντων αν είσαι μέτοχος στην Sammy να το καταλάβω.. βαθιές ανάσες λοιπόν μέχρι το launch και αρκετά υπογλώσσια γιατί θα έχουμε ξανά ένδοξες "εκρηκτικές" ημέρες 

Παραθέτοντας δικό μου μηνυμα δίνεις την εντύπωση ότι απευθεινεσαι σε εμένα για τα περί ουρακουταγκων, πάει αυτό.

Δεν τους έγραψαν ότι είναι άσχετοι τους έγραψαν ότι έκαναν μπαρούφα, ΠΡΆΓΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΈΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΊΔΙΟΙ. Ούτε θυμάμαι να είπα πουθενά ότι τους έγραψαν οτι είναι άσχετοι. Πάλι παραποίηση λεγομενων.

Δεν σου είπα ποιον να εμπιστευτείς, σου εξηγώ ότι κρατώντας δυσπιστία προς τις εταιρίες και τα λεγόμενα τους παρατηρούμε τα reviews και αναμένουμε να βγάλουμε συμπεράσματα, τα οποία δεν βγαίνουν εύκολα αυτή τη στιγμή ένεκα της χαζομάρας που έκαναν οι δοκιμαστές. Πάλι παραποίηση.

Δεν έχω καν τηλέφωνο της σαμυ, σχόλια περί υπογλωσιων κλπ δείχνουν απώλεια ψυχραιμίας. Φρόντισε να διαβάσεις εξ αρχής τις θέσεις μου περί του θέματος διότι σχολιάζεις άλλα ντ αλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2019 στις 11:23 ΠΜ, pral13 είπε

Είσαι απ αυτούς που όταν αγοράζουν κάτι καινούργιο κρατάς για πάντα όλες τις ζελατίνες πάνω;

και σιγοyρα εχει  και samsung κινητο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έδωσαν στον πρώτο youtuber να το κάνει review και άρχισε να ξηλώνει την οθόνη από την ασχετοσύνη του.

Ο άλλος reviewer είδε ότι μάζεψε εκατομμύρια views σε μια μέρα και είπε να κάνει το ίδιο για extra $$$.

Πάλι καλά που δεν τους έδωσαν αυτοκίνητα και  να αρχίσουν να ξηλώνουν καπό, μηχανές, πόρτες κτλ διότι δεν το έγραφε με αυτοκόλλητο επάνω!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όχι μόνο... το απέσυραν ήδη "προσωρινά" όπως λένε. Μα είπα και εγώ..

https://www.gizchina.com/2019/04/21/samsung-galaxy-fold-pre-sale-temporarily-canceled/

Στις 20/4/2019 στις 10:21 ΠΜ, tsakfot είπε

Δεν αναφέρθηκα πουθενά σε εσένα για ουρακοτάγκους. Άλλοι χρήστες εδώ το ανέφεραν. Μην αρπάζεσαι άδικα.

Τώρα αν 100-200 χρήστες έγραψαν στον MKBHD και στους λοιπούς ότι είναι άσχετος, και εσύ το ενστερνίζεσαι σόρρυ αλλά οι απόψεις είναι σαν τις κ*λοτρυπίδες.  είναι παντού στο Internet δεν θα γλύτωνε το insomnia.

Δεν παραποιώ τίποτα απο τα λεγόμενα σου. Βασικά το πορτοφόλι είναι δικό σου και κάντα ότι θες , αν και ποντάρω ότι σύντομα θα έχουμε recalls απο το συγκεκριμένο, οπότε ξεκίνα να ψάχνεις για κάτι άλλο.

Η ίδια εταιρία είπε 200.000 folds και ποστάρεις τον Lew να κάνει 1000. και λες ποιον να εμπιστευτώ... άσχετο . Το πρόβλημα είναι άλλο

ποιός το αμφισβήτησε αυτό ? απλά είναι άσχετο με το πρόβλημα που πιθανότατα οφείλεται σε πρόβλημα της οθόνης, είτε σε βρωμιά που κάθεται μεταξύ της οθόνης και του μεντεσέ.

και τέλος πάντων αν είσαι μέτοχος στην Sammy να το καταλάβω.. βαθιές ανάσες λοιπόν μέχρι το launch και αρκετά υπογλώσσια γιατί θα έχουμε ξανά ένδοξες "εκρηκτικές" ημέρες 

ήδη ξεκίνησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, possiz είπε

Τώρα που ανέβαλλαν το λανσάρισμα να μάθεις να ακούς και κανένα μεγαλύτερο...

Φίλε μου η αναβολή είναι λογικά για καλύτερη υπόδειξη στο τι να προσέξει ο καταναλωτής και μην κάνει το  ίδιο που έκαναν αυτοί που έκαναν το λάθος. Τόσες μέρες δεν υπάρχει άλλο περιστατικό και οι ίδιοι οι youtubers που το έδειξαν το θέμα απλά πια συνεχίζουν να το έχουν και να είναι ενθουσιασμένοι σαν daily driver σε φάση που απλά δηλώνουν δεν μπορούν να πάνε πίσω στα κλασικά smartphone. Αυτό λοιπόν που λες δεν σημαίνει τίποτα. Οπότε άσε τα "να μάθεις να ακούς τους μεγαλύτερους" γιατί αυτά τα λένε στα καφενεία και είναι αποδεδειγμένο μέχρι τώρα ότι οι μεγαλύτεροι δεν έχουν και ιδέα απο τεχνολογία. 😂❤ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2019 στις 12:07 ΜΜ, Soulson είπε

Φίλε μου η αναβολή είναι λογικά για καλύτερη υπόδειξη στο τι να προσέξει ο καταναλωτής και μην κάνει το  ίδιο που έκαναν αυτοί που έκαναν το λάθος. Τόσες μέρες δεν υπάρχει άλλο περιστατικό και οι ίδιοι οι youtubers που το έδειξαν το θέμα απλά πια συνεχίζουν να το έχουν και να είναι ενθουσιασμένοι σαν daily driver σε φάση που απλά δηλώνουν δεν μπορούν να πάνε πίσω στα κλασικά smartphone. Αυτό λοιπόν που λες δεν σημαίνει τίποτα. Οπότε άσε τα "να μάθεις να ακούς τους μεγαλύτερους" γιατί αυτά τα λένε στα καφενεία και είναι αποδεδειγμένο μέχρι τώρα ότι οι μεγαλύτεροι δεν έχουν και ιδέα απο τεχνολογία. 😂❤ 

Άκου που σου λέω και δεν θα χάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...