Προς το περιεχόμενο

Σοβαρά προβλήματα με την οθόνη του Galaxy Fold αντιμετώπισαν ορισμένοι reviewers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε με το καλό να πληρώσουν οι πρωτοπόροι καταναλωτές να οριμασει αυτή η τεχνολογία σε μερικά χρόνια να παίρνουμε και εμείς από 250€. Profit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι δυνατόν κάτι που είναι ζωτικής σημασίας για τη συσκευή να είναι έτσι εκτεθειμένο και να υπάρχει απλά μία... προειδοποίηση τύπου "μη το βγάλετε"; Είναι ξεκάθαρα κακή κατασκευή. Εφόσον η ζελατίνα αυτή είναι απαραίτητη και δε πρέπει να αφαιρεθεί, δε θα έπρεπε να μπορεί να αφαιρεθεί τόσο απλά. End of story.

Από την άλλη είναι η μία από τις ελάχιστες αναδιπλούμενες συσκευές. Η τεχνολογία αυτή είναι παρθενική. Περιμένω κι άλλες τέτοιες "πατάτες".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Razor333 είπε

Σοβαρά προβλήματα με την οθόνη του Galaxy Fold αντιμετώπισαν ορισμένοι reviewers

Σοβαρα προβληματα κατανοησης της τεχνολογιας αντιμετωπιζουν ορισμενοι tech reviewers.

Αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω οι πιο πολλοί εδώ μέσα πρέπει να δουλεύουν στην huawei η Apple η Samsung 

Πω πω οι πιο πολλοί εδώ μέσα πρέπει να δουλεύουν στην huawei η Apple η Samsung 

Πω πω οι πιο πολλοί εδώ μέσα πρέπει να δουλεύουν στην huawei η Apple η Samsung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
51 minutes ago, Soulson said:

Α ναι ξέχασα. Gazzetta έχει γίνει εδώ μέσα.

Ε δεν έχουμε φτάσει ακόμα επίπεδο Brazzetta... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Q-Taxys είπε

Βασικά δεν έχω καμία συμπάθεια στη Samsung, αλλά πέρα από το πόσο μάπα μπορεί να είναι η συγκεκριμένη συσκευή όταν κάποιος σου λέει να μην κάνεις κάτι και εσύ το κάνεις, υπάρχει πρόβλημα.

Για τον εμετικό σου χαρακτηρισμό στο τέλος τι να πω... Από πού ξεφύγατε εσείς; Καλά λέει ο άλλος, γκαζέτα έχει γίνει εδώ μέσα.

Αν σου ερχεται εμετουλης πιες emecalm να ηρεμησεις.Γνωμη μου ειναι και αν σ αρεσει,δε μπορουμε να συμφωνουμε σε ολα και ολοι.

το τελευταιο σου σχολιο πηγαινε πες το καλυτερα σε ατομα που τους αρμοζει που καθε thread το μετατρεπουν σε βοθρο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Soulson είπε

Αυτό λέω κουτό μου παιδί διάβασε καλά! Αυτοί που το έπαθαν και ξέρουν κιόλας από τεχνολογία δεν το έκραξαν οπως το κράζετε εδώ μέσα οι Ελληνάρες που δέν το έχουν πιάσει καν στα χέρια τους!  Ελληνικά μιλάω!

Δεν το έκραξαν γιατί δεν θα ξαναπάρουν δωράκι για test αν το έκαναν. Θέλει πολύ IQ για να το καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nhzt είπε

Εσύ όταν σου λένε " όσοι αποκτήσουν το Galaxy Fold θα πρέπει πρώτα να διαβάσουν τις οδηγίες χρήσης, αφού η Samsung επισημαίνει ότι το προστατευτικό φιλμ δεν πρέπει να αφαιρεθεί (ενδεχομένως αποτελεί απαραίτητο χαρακτηριστικό για την δομή και την αντοχή της οθόνης)." και ο τουιτεράς λέει ότι "ενώ η Sumsung λέει να μην το βγάλουμε, αλλά εγώ το έβγαλα διότι νόμιζα...."

τι καταλαβαίνεις;

Εξήγησε μας, διότι είναι κυρίως θέμα αντίληψης, αλλά και κακής χρήσης προϊόντος.

Εσύ όταν αγόρασες το κινητό σου διάβασες οδηγίες χρήσης; Και πες ότι είσαι συνεπής και διάβασες.. Είναι δυνατόν να υπερασπίζομαι μια εταιρία που πουλάει ένα προιόν 1500 και βάλε ευρώ, το οποίο χαλάει αν βγάλεις μια ζελατίνα; θα το ακουμπήσεις πάνω στο τραπέζι δλδ και θα εμφανιστεί ο ψυχαναγκαστικός φίλος σου και θα πει τι λαλακιες κανεις βγάλε τη ζελατίνα και πάει.. 1500 κουβά..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς η εταιρία όπως λέει στο ανακοινωθέν της θα εξετάσει τις προβληματικές περιπτώσεις και να όντως είναι προβληματικές δεν θα κυκλοφορήσει την συσκευή. Δεν νομίζω να τους παίρνει να ριψοκυνδινέψουν δέυτερη κατακραυγή μετά το περιστατικό με τα Note 7. Πιθανότατα, αν δούμε τελικά την συσκευή να κυκλοφορεί κανονικά, τα προβλήματα να είναι "κατασκευασμένα" από τους reviewers. Η συσκευή είναι καταπληκτική εμφανισιακά πάντως και δείχνει ιδιαίτερα ποιοτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ σας το είχα πει ότι οι χρήστες της συγκεκριμένης συσκευής θα είναι απλά οι beta testers μιας νέας τεχνολογίας και πως αποκλείεται να μην έχει προβλήματα στην καθημερινή χρήση. 

Δεν είναι κακό αυτό, έτσι οι επόμενες συσκευές θα γίνουν καλύτερες! :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mants118 είπε

Η apple δεν δίνει δοκιμαστικές συσκευές για review όπως (μάλλον) έξυπνα έκανε η Samsung ώστε να διαπιστωθούν εκτός εργαστηρίου/εργοστασίου σε πραγματικές καλές/κακές/βλακώδεις συνθήκες πόσο αντέχει και λειτουργεί το νέο κινητό της. Οπότε, το κράξιμο - κατά τη γνώμη μου πάντα - καλά το τρώει όταν βγάζει μια ακριβή συσκευή και διπλώνει/χαλάει εύκολα/δεν έχει σήμα/κτλ κτλ. ;)

Πλέον όμως μπροστά στις τιμές των αναδιπλουμενων κινητών τα κινητά του μήλου τα λες και φτηνιάρικα!!! 😛

 

Δλδ τωρα πιστευεις εχει χρονο να γυρισει μα δει τι φταιει να το βαλει σε παραγωγη, να επιδιορθωσει και οσα εχει ηδη παραξει και να ναι πανετοιμη για το launch σε λιγες μερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

Αν σου ερχεται εμετουλης πιες emecalm να ηρεμησεις.Γνωμη μου ειναι και αν σ αρεσει,δε μπορουμε να συμφωνουμε σε ολα και ολοι.

το τελευταιο σου σχολιο πηγαινε πες το καλυτερα σε ατομα που τους αρμοζει που καθε thread το μετατρεπουν σε βοθρο.

Δεν είναι γνώμη σου να λες "μόγγολα", είναι χαρακτηρισμός και μάλιστα απαράδεκτος που κακώς επετράπη.

Μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις ποιο είναι το πρόβλημά μου με τέτοιου είδος posts, βόθρος γίνεται με τέτοιες εκφράσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εγώ σας το είχα πει ότι οι χρήστες της συγκεκριμένης συσκευής θα είναι απλά οι beta testers μιας νέας τεχνολογίας και πως αποκλείεται να μην έχει προβλήματα στην καθημερινή χρήση. 

Δεν είναι κακό αυτό, έτσι οι επόμενες συσκευές θα γίνουν καλύτερες! :) 

Κάτι θέλει να πει αυτό το boy...😜

Ποιος θα βγάλει τις επόμενες συσκευές που θα γίνουν καλύτερες??? Ποιόοοοοος? Ποιόοοοοοοο???🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, ZELOMOTH said:

Κάτι θέλει να πει αυτό το boy...😜

Ποιος θα βγάλει τις επόμενες συσκευές που θα γίνουν καλύτερες??? Ποιόοοοοος? Ποιόοοοοοοο???🤣

Αυτός που μπορεί. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...