Προς το περιεχόμενο

μισθός σαν IT


tolis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, txcellas είπε

Τα ποσα που εγραψες ειναι υπερβολικά για τα ματια μου. Όντως τοσα παιρνεις;

 δες ποσα παιρνει καποιος στα 40 + SLM πανω απο 5000 ευρω 

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, txcellas είπε

Τα ποσα που εγραψες ειναι υπερβολικά για τα ματια μου. Όντως τοσα παιρνεις;

Λογικά είναι τα νούμερα για τέτοιες θέσεις , από 1250-2500 είναι σχετικά εύκολα στην Ελλάδα. Το παραπάνω απλά δεν....λόγο φορολογίας.

Αν είχαν λίγο μυαλό οι Έλληνες θα είχαμε πολύ κόσμο να δουλεύει στην πληροφορική. Τώρα μας πήραν κεφάλι οι Ρουμάνοι και οι Τσέχοι. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα τι απολαβές παίζουν για ICT στην Ελλάδα. αυτό με κάνει ιδιαίτερα χαρούμενο. ξέρω ότι άτομ σαν τον @giotis1982  δεν είναι κατσαβιδάκηδες. Να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν είδα και αντίστοιχες αγγελίες. Προφανώς δεν ξέρω που να ψάξω στην Ελλάδα. Από συνθήκες εργασίες τι γίνεται ρε παιδιά; Γιατί για 2κ+ θα ερχόμουν ξανά Ελλάδα πιο εύκολα. 

Εγώ δουλεύω Καναδά τα τελεταία 8 χρόνια σαν ΙΤ, με τα τελευταία 4 σε μεγάλο telco σαν Τ3 DEVOPS/ OPS γύρω από το IPTV. Πρίν είχα εργαστεί se Architecture team, και τους 1ους μήνες ήμουνα σε μια εταιρεία με ERP με συμβόλαιο περιορισμένου χρόνου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχεις εμπειρία παίρνεις από 1500 κατώτατος έως 4500.

Service manager and delivery έξω παίρνει 70κ ανά έτος για πλάκα.

Dev ops ενας φίλος 27 Τσεχία 3500 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, GeoA1 said:

Βλέπω από τριψήφια ως πενταψήφια ποσά να αναφέρονται...

Καλό θα ήταν δίπλα από το ποσό να γράφετε και το μέγεθος της εταιρίας π.χ σε προσωπικό. Δεν νομίζω για 4 υπαλλήλους ο IT να πληρώνεται με 3-4 μηδενικά...

το παραπάνω αποτελεί σχήμα λόγου μην το πάρετε τοις μετρητοίς... 😉

Μιλάμε για πολυεθνικές και ομίλους που παίζουν και Ευρώπη,USA κλπ (με τόπο εργασίας Ελλάδα βέβαια).

Το 2κ+,(benefits) άνετα και ανάλογα πόσο ψηλά θές να φτάσεις. Είτε σε ΙΤ είτε ICT.

Στη δική μου περίπτωση, χωρίς άγχος , αυστηρό 8ωρο, ούτε δουλειά extra από το σπίτι. Επίσης όποτε θέλω δουλεύω remotely από το σπίτι. Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν κι άλλοι σαν εμένα, οπότε δεν αποτελώ εξαίρεση.

Επεξ/σία από gmts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gmts είπε

Μιλάμε για πολυεθνικές και ομίλους που παίζουν και Ευρώπη,USA κλπ (με τόπο εργασίας Ελλάδα βέβαια).

Το 2κ+ άνετα και ανάλογα πόσο ψηλά θές να φτάσεις. Είτε σε ΙΤ είτε ICT.

βασικος ειναι το 2κ φιλε μου ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε IT , δεν εννοούμε να κάνεις support στους εργαζόμενους της εταιρίας σε pc, printers, HW, SW installation. Τέτοιες δουλειές είναι απλά για  junior καταστάσεις και μισθούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gmts είπε

Όταν λέμε IT , δεν εννοούμε να κάνεις support στους εργαζόμενους της εταιρίας σε pc, printers, HW, SW installation. Τέτοιες δουλειές είναι απλά για  junior καταστάσεις και μισθούς.

ναι φιλε μου εννοιται τα παιδια αυτα 700-1000 το πολυ

μιλαμε για Management θεσεις , decision makers- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα δυστηχως τετοια ποσα δεν παιζουν στο 99% των εργαζομενων.  Εδω που ειμαι, πηρα 50% αυξηση σε μερικα χρονια, στην ιδια θεση... Ελλαδα αυτο δε θα γινει ποτε...

Υπαρχουν ομως δουλειες απο το σπιτι που σιγουρα δινουν καλα λεφτα, 2000+ και μενεις Ελλαδα... οχι ομως Junior επιπεδο...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, archer100 είπε

Ξερει κανεις τι παιζει απο μισθους σε θεσεις Data Analyst - Data Scientist στην Ελλαδα;

Αν ξερει απο γνωστους, η ακομα καλυτερα αν δουλευει ο ιδιος

Με εμπειρία SQL python 2k+

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, archer100 είπε

Καθαρα η μεικτα;

οταν εκανα apply ειπαν 2+ αναλογα την εμπειρια μεικτα 

καθαρα ελλαδα νομιζω εαν εισαι senior μονο 

ειναι και αναλογα την εταιρια 

25 λεπτά πριν, archer100 είπε

Καθαρα η μεικτα;

 εαν ΤΟ ΕΧΕΙς σου εχω θεση ετοιμη στειλε αμεσα 

send me pm

25 λεπτά πριν, archer100 είπε

Καθαρα η μεικτα;

στειλε Π.Μ σου εχω μαλλον θεση καπου καλα 

ψαχνω ατομο αμεσα 

English must and German optional 

 

·         Proven working experience as a data analyst or customer service operations analyst in a production, tele sales, or call-centre environment

·         Technical expertise regarding data models, data cleansing, data mining and segmentation techniques

·         Strong knowledge of and experience with BI tools (Preferably Power BI), databases (MS SQL), programming (XML, HTML, CSS, Python)

·         Knowledge of statistics and experience using statistical packages for analysing datasets (Excel, R, SAS etc)

·         Strong analytical skills with the ability to collect, organize, analyse, and disseminate significant amounts of information with attention to detail and accuracy

·         Adept at queries, report writing and presenting findings

·         Technical telephony knowledge (CTI, dialler) will be considered as a plus

BS in Mathematics, Economics, Computer Science, Information Management or Statistics

Επεξ/σία από APPLEGEEK
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...