Προς το περιεχόμενο

μισθός σαν IT


tolis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, gmts είπε

Όλοι στον "μεγαλύτερο όμιλο" δουλεύουν. Ακόμα και για Ελλάδα όντως λίγα παίρνεις. @APPLEGEEK

φιλε μου τα ξερω αλλα δεν εχω εμπειρια 

κατώτατος μισθος ειναι 

24 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Νομιζω οτι εισι υπερβολικος παρα πολυ υπερβολικος.Ο βασικος??

Δεν σου λεμε τι θεωρεις εσυ πως θα ερπεπε να ειναι ο βασικος στον κλαδο σου.Λεμε ποσο δινουν.

Και επειδη η δουλεια μου ειναι να βλεπω αλλες εταιρειες εγω αυτα που λες δεν τα εχω δει πουθενα.Αν ισχυουν ειναι καθαρα δικια σου εμπειρια εγω 700-800 μετα απο 2 χρονια βλεπω να ειναι ο μισθος.

Ασε που δεν ειναι και λογικο γιατι αν ενα επαγγελμα το οποιο απαιτει το λιγοτερο πτυχιο πληρωνοταν 1500,τα επαγγελματα που χρειαζονται μινιμουμ μεταπτυχιακο τι θα επρεπε να παιρνουν 2000 χιλιαρικα αρχικο?

φιλε SLM ICT ειναι ο βασικος στον κλαδο μου- πως αλλιως να στο πω σορρυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως ειπε ο φιλος ολοι στον μεγαλυτερο ομιλο δουλευουν το οποιο ειναι και εντελως ασχετο και με τα μισθολογικα και με την κουβεντα.Απο τους μεγαλυτερους ομιλους στον κοσμο ηταν και η citi και κοιτα να δεις και εκλεισε στην ελλαδα και δεν πληρωνε καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Νομιζω οτι εισι υπερβολικος παρα πολυ υπερβολικος.Ο βασικος??

Δεν σου λεμε τι θεωρεις εσυ πως θα ερπεπε να ειναι ο βασικος στον κλαδο σου.Λεμε ποσο δινουν.

Και επειδη η δουλεια μου ειναι να βλεπω αλλες εταιρειες εγω αυτα που λες δεν τα εχω δει πουθενα.Αν ισχυουν ειναι καθαρα δικια σου εμπειρια εγω 700-800 μετα απο 2 χρονια βλεπω να ειναι ο μισθος.

Ασε που δεν ειναι και λογικο γιατι αν ενα επαγγελμα το οποιο απαιτει το λιγοτερο πτυχιο πληρωνοταν 1500,τα επαγγελματα που χρειαζονται μινιμουμ μεταπτυχιακο τι θα επρεπε να παιρνουν 2000 χιλιαρικα αρχικο?

εαν εχεις μεταπτυχιακό ναι εδω εισαι 2500-3Κ καθαρά με εμπειρία ετων

2 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

οπως ειπε ο φιλος ολοι στον μεγαλυτερο ομιλο δουλευουν το οποιο ειναι και εντελως ασχετο και με τα μισθολογικα και με την κουβεντα.Απο τους μεγαλυτερους ομιλους στον κοσμο ηταν και η citi και κοιτα να δεις και εκλεισε στην ελλαδα και δεν πληρωνε καλα

εμεις ειμαστε η μεγαλυτερη σκεψου καλα ποια ειναι στο IT / ICT χώρο.

peace out

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

μπραβο σου μερακλη μου κερδισες το τζοκερ τοτε μην φυγεις απο εκει που εισαι γιατι αλλου τα πραγματα ειναι μαλλον πιο σφιχτα

τα αρχιδια μου κερδισα - απλα καθομαι για την εμπειρια 

2.5 Κ 8ελω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχραιμία παλικάρια. Όσοι δουλεύουμε σε IT/ICT ξέρουμε τι μισθοί παίζουν Ελλάδα. Δε χρειάζεται να αποδέιξουμε τίποτα σε κανέναν.

Το θέμα είναι ο TS να διευκρινίσει σε ποιό τομέα του IT εννοεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gmts είπε

Ψυχραιμία παλικάρια. Όσοι δουλεύουμε σε IT/ICT ξέρουμε τι μισθοί παίζουν Ελλάδα. Δε χρειάζεται να αποδέιξουμε τίποτα σε κανέναν.

Το θέμα είναι ο TS να διευκρινίσει σε ποιό τομέα του IT εννοεί.

το 8εμα ειναι να ανεβει ο μισθος παιδες - πιπα κωλ με παει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tolis7 είπε

Τεχνικός Η/Υ, όλο το δίκτυο της εταιρείας απο ρυθμισεις-εγκατασταση σέρβερ ρούτερ switch μέχρι pc printer scanner κλπ ... εγκατάσταση sql και το erp που προμηθεύει η εταιρεία στους πελάτες...και τέλος εγκαταστάσεις elastix τηλεφωνικών κέντρων και hik vision cameras...

Πόσα θα δίνατε το μήνα για να τα κάνει κάποιος αυτά;

Κάτσε, στα day2day tasks σου είναι να κάνεις όλα αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gmts είπε

Ψυχραιμία παλικάρια. Όσοι δουλεύουμε σε IT/ICT ξέρουμε τι μισθοί παίζουν Ελλάδα. Δε χρειάζεται να αποδέιξουμε τίποτα σε κανέναν.

Το θέμα είναι ο TS να διευκρινίσει σε ποιό τομέα του IT εννοεί.

ICT? εισαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα σωστά το αρχικό ερώτημα αφορά για εισαγωγικό μισθό IT σε ιδιωτική εταιρία (αγνώστου μεγέθους, αντικειμένου, θέσης στην αγορά κτλ.).

Γνώμη μου είναι ότι ο αρχικός μισθός σίγουρα θα είναι χαμηλός αλλά το σημείο που πρέπει να εστιάσει κανείς είναι το κατά πόσο αυτή η εταιρία είναι σε θέση να παράσχει τέτοιου ύψους αμοιβή που να καλύπτει τον εργαζόμενο σε βάθος 2-3 ετών.

Για εμένα μεταπτυχιακά κτλ ελάχιστα ενδιαφέρουν μισθολογικά τον εργοδότη σε αυτή τη φάση πρέπει όμως να διερευνηθεί αν δύναται αυτός αναγνωρίζοντας την ποιότητα του εργαζομένου συνολικά να προχωρήσει στις απαραίτητες αυξήσεις μέσα σε εύλογο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν δουλευα στην Ray σαν αναπτυξη λογισμικου, επερνα  4ψηφιο με το πρωτο να ειναι 6. Οταν μετα την πηρε η κρατικη veikkaus πηραμε τον μπουλο ολοι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...