Προς το περιεχόμενο

Nikon D5600 δεν συνδεεται στο ιντερνετ


Dominic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Εχω μια nikon d5600 η οποια χωρις να μου εχει πεσει η οτιδηποτε σταματησε να συνδεεται στο ιντερνετ.

Πιο συγκεκριμενα ανοιγω την εφαρμογη Snapbridge και οταν παω να μεταφερω καποια φωτογραφια στο κινητο μου (Redmi note 4 ) με απο συνδεει Ενω λεει πως γινεται "connecting to camera" κανονικα μπαινω βλεπω τις φωτογραφιες μου αλλ μολις επιλεξω μια παιρνω μηνυμα " The connection to the camera has failed. Try again after reading the online help information on how the problem can be addressed."

Τ troubleshooting μου λεει να εχω το τελευταιο firmware αλλα λιγο που εψαξα αυτο εχω. C 1.03 L 2.017

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να συνδέσεις την μηχανή με το WiFi. Δηλαδή πήγαινε στις ρυθμίσεις του WiFi βρες το δίκτυο της κάμερας και κάνε σύνδεση. Πρέπει να αποσυνδέεται γιατί δεν βλέπει ίντερνετ. Δεν ξέρω αν σε βοηθάω αλλά εγώ  στο Redmi note 5 εχω τα ίδια με την εφαρμογή για την action camera της xiaomi. Όταν είχα την d5600 δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2019 στις 2:44 ΜΜ, Dominic είπε

Καλησπερα

Εχω μια nikon d5600 η οποια χωρις να μου εχει πεσει η οτιδηποτε σταματησε να συνδεεται στο ιντερνετ.

Πιο συγκεκριμενα ανοιγω την εφαρμογη Snapbridge και οταν παω να μεταφερω καποια φωτογραφια στο κινητο μου (Redmi note 4 ) με απο συνδεει Ενω λεει πως γινεται "connecting to camera" κανονικα μπαινω βλεπω τις φωτογραφιες μου αλλ μολις επιλεξω μια παιρνω μηνυμα " The connection to the camera has failed. Try again after reading the online help information on how the problem can be addressed."

Τ troubleshooting μου λεει να εχω το τελευταιο firmware αλλα λιγο που εψαξα αυτο εχω. C 1.03 L 2.017

Εχει κανεις καμια ιδεα?

  Καλησπέρα σας , δεν αντιλέγω ότι η συνδεσιμοτητα μέσω δικτύου είναι χρήσιμη , αν και νομίζω πως η συγκεκριμένη δεν μπορεί παρά να συνδεθεί απευθείας στην εφαρμογή της Nikon , όμως βρίσκω πιο χρήσιμο την σύνδεση της απευθείας με καλώδιο σε όποιον υπολογιστή κι' από κει και πέρα μπορείτε να κάνετε ότι περισσότερο θελήσετε . Η EOS M10 η οποία μπορεί να συνδεθεί απευθείας σε όποιο δίκτυο , παρολαυτα κάνει κι' αυτή τα δικά της κατά καιρούς , οπότε δεν πολυχρησιμοποιω αυτή την επιλογή . Ακόμη και η Samsung NX 2000 που είχα παλιότερα ήταν κι' αυτή με την σειρά της κάπως προβληματική . 

Εν πασει περιπτώσει , θεωρώ πιο ορθολογιστικο την μεταφορά των αρχείων σε κάποιον σκληρό δίσκο , μέσω υπολογιστή σαν πρώτο βήμα και στην συνέχεια προσθετικα μπορεί ο καθένας να κάνει ότι κρίνει πιο χρήσιμο πχ την επιπλέον αποθήκευση σε κάποια τοποθεσία στο δίκτυο κλπ . 

Βεβαιωθείτε μαζί με οτιδήποτε άλλο ότι το εσωτερικό σας δίκτυο δεν έχει άλλα θέματα , καλή επιτυχία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...