Προς το περιεχόμενο

canon mg3550


insomiaistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τον canon mg3550 εδω και 5 χρονια και οι σελιδες που  εχω εκτυπωσει δεν ειναι  πολλες . Εχω τα εξης 2 προβληματα που εδω και χρονια ειναι αλυτα 

1) 9/10 εκτυπωσεις μου βγαζει οτι δεν εχει χαρτι διαθεσιμο . με οποιον τροπο  και να βαλω το χαρτι δεν εκτυπωνει και βγαζει το προβλημα τροφοδοσιας. Εκτυπωνει μονο οταν την στιγμη που ρολλαρουν τα ροδακια για να ρουφηξουν το χαρτι σπρώξω μεσα την λευκη κολα λιγο με το χερι μου , τοτε ξεκιναει η εκτυπωση κανονικα - πρεπει φυσικα να το κανω σε καθε νεα σελιδα.

~εχω τρεξει καθε ελεγχο-troubleshooting αρκετες φορες , εχω ψαξει για τυχον ξεχασμενο χαρτι απο πισω , εχω καθαρισει οτι μπορω ~

2) γεμιζω τα μελανια με χυμα μελανι που ειναι για τους εκτυπωτες epson (epson 664) αλλα δεν μπορω να εκτυπωσω φωτογραφιες σε γυαλιστερο φωτογραφικο χαρτι ( Ο εκτυπωτης τρεχει ολη την διαδικασια κανονικα , τα μελανια πανε αριστερα δεξια αλλα στο τελος το φωτογραφικο χαρτι ειναι λευκο).

οποιος ξερει καμια πατεντα ή οτιδήποτε με σωζει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ ότι θα λύσεις το πρώτο πρόβλημα αν κάνεις πιο τραχιά τα ροδακια που τραβάνε το χαρτί τρίβοντας τα απαλά με ένα γυαλόχαρτο με κοκκίωση 120 και πάνω.

 Για το δεύτερο, αν βάλεις απλό χαρτί, τυπώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, smpt είπε

θεωρώ ότι θα λύσεις το πρώτο πρόβλημα αν κάνεις πιο τραχιά τα ροδακια που τραβάνε το χαρτί τρίβοντας τα απαλά με ένα γυαλόχαρτο με κοκκίωση 120 και πάνω.

 Για το δεύτερο, αν βάλεις απλό χαρτί, τυπώνει;

ναι τυπωνει το κανονικο χαρτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις το φωτογραφικό χαρτί αλλά δεν του πεις και αφήσεις τον εκτυπωτή να νομίζει ότι είναι απλό, τι θα γίνει;

Νομίζω ότι είναι πρόβλημα driver ή του προγράμματος που χρησιμοποιείς για να τυπώσεις φωτογραφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπάθησε με κάποιο τρόπο να βάλεις το χαρτί λίγο ποιο μπροστά. Ίσως αν βάλεις ένα συνδετήρα μεταξύ του χαρτιού και του μοχλού που κρατάει το χαρτί, ακόμα και κάτι ποιο χοντρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...