Προς το περιεχόμενο

Αγορά κάμερας/προσφορές Κωτσοβολου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την a6000 καλά δεν την έχει στα 300 ευρώ σώμα?   Όπως και η a5000 με φακο στα 135 αλλά είναι Πάτρα. Υπάρχει δυνατότητα να κρατήσουν το κομμάτι για παραγγελία μέσω τηλεφώνου η κάπως αλλιώς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, afterhours είπε

Εγω τα λεω για εχω τη συνειδηση μου ησυχη χαχαχα...

Προσωπικα παντως το βλεπω ηδη το προβλημα που σου ανεφερα...πουλαω απο τους πιο καλους φακους τον φ2.8 Ταμρον 17 50 και δεν βρισκω αγοραστες πουθενα...Το ιδιο συμβαινει και με τα παιδια που εχουν Pentax που ειναι απο τις πιο value DSLR

Επειδη εχω το μικροβιο των αναβαθμισεων και πειραματισμων ισως εκανα λαθος επιλογη...το βλεπω τωρα μπροστα μου δηλαδη.

    Pentax ........ εξαιρετικά σώματα και μέχρις εκεί ........... πάρτε Olympus να ησυχάσει το κεφάλι σας ...... θα με θυμηθείτε ....... 😂 

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dsk είπε

Καμιά δυνατότητα για κράτηση η αποστολή σε κατάστημα που με βολεύει? 

H κανεις παραγγελια τηλεφωνικη , η μεσω ιντερνετ  , η πας σε καταστημα κοντινο σου και ζητας να στην κρατησουν οπου και αν ειναι.Αν ειναι εντος νομου και θελεις πας εσυ ο ιδιος να παραλαβεις , αν ειναι σε αλλη πολη η και στην ιδια ακομα μπορεις να ζητησεις στο καταστημα που σε εξυπηρετει να την διακινησουν εσωτερικα.Υποψη  οτι σε πολλες περιπτωσεις τα μοντελα θα βρισκονται στην προβολη οποτε καλο θα ηταν ο πωλητης εκει να εξακριβωσει πριν κανει κρατηση , οτι η καμερα ειναι αρτιμελης και δεν λειπει κατι απο τη συσκευασια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με τηλέφωνικο κέντρο και μου είπαν ότι για εκθεσιακα κομμάτια μόνο παραλαβή από κατάστημα. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει. Ισως κουριερ αλλά δεν αξίζει μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος η Sony. Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο να κάνω κράτηση για να πάω το μεσημέρι να την πάρω αλλά δεν πρόλαβα.... 

Κρίμα ρε γαμωτο, τώρα δε ξέρω αν αξίζει η d3400 τόσο... 

Πωπω έσκασα, για μισή ώρα δε πρόλαβα να κάνω κράτηση... 

Έβαλα στο μάτι την d3400 τώρα χαχα.  Σκέφτομαι ότι το καλοκαίρι αν πάρω κάμερα θα δώσω κανα 400αρη για d5300. Αλλά αξίζει άραγε τα 150€ παραπάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχεις ανοίξει αυτό το thread πρίν 24 ώρες και λές δεν πρόλαβες για μισή ώρα?

Νομίζω σε αυτές τις τιμές και την D3400 αν το αφήσεις καμία μέρα ακόμα ούτε αυτήν θα "προλάβεις"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, odystam είπε

Τέλος η Sony. Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο να κάνω κράτηση για να πάω το μεσημέρι να την πάρω αλλά δεν πρόλαβα.... 

Κρίμα ρε γαμωτο, τώρα δε ξέρω αν αξίζει η d3400 τόσο... 

Πωπω έσκασα, για μισή ώρα δε πρόλαβα να κάνω κράτηση... 

Έβαλα στο μάτι την d3400 τώρα χαχα.  Σκέφτομαι ότι το καλοκαίρι αν πάρω κάμερα θα δώσω κανα 400αρη για d5300. Αλλά αξίζει άραγε τα 150€ παραπάνω? 

       Μία φωτογραφική θα αγοράσετε ........ προχωρήστε το ...... για να βγάλετε και καμιά φωτογραφία δλδ ....... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα τώρα τηλέφωνο να ρωτήσω για την d3400 και μου είπαν ότι είναι εκθεσιακα μοντέλα....Επίσης ρώτησα και για τα υπόλοιπα μοντέλα και γενικά για όλες τις συσκευές που ξεστοκαρουν τώρα και είναι όλες εκθεσιακές.. 

Οπότε τώρα κατάλαβα γιατί παίζουν τόσο χαμηλές τιμές 

 

Επεξ/σία από odystam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Sony εκθεσιακη ηταν ? Βεβαια εγω αγοραζω πλεον τα παντα μεταχειρισμενα σε φωτογραφικα δεν θα κολαγα εκει...εξαρταται βεβαια και τι φθορες θα ειχε απο αμπαλους πελατες.

Αν πας σε Νικον εξακολουθω να πιστευω να πας απο D7000 και πανω σειρα... (αν υπαρχει τετοιο budget)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, afterhours είπε

Και η Sony εκθεσιακη ηταν ? Βεβαια εγω αγοραζω πλεον τα παντα μεταχειρισμενα σε φωτογραφικα δεν θα κολαγα εκει...εξαρταται βεβαια και τι φθορες θα ειχε απο αμπαλους πελατες.

Αν πας σε Νικον εξακολουθω να πιστευω να πας απο D7000 και πανω σειρα... (αν υπαρχει τετοιο budget)

Ναι και η Sony εκθεσιακη. Πόσο σίγουρος είσαι όμως για μια κάμερα που είναι εκτεθειμένη πόσα χρόνια σε μαγαζί με τόσο κόσμο?? Καλύτερα μεταχειρισμένη που βλέπεις τι άτομο την είχε πριν, παρά εκθεσιακη.. 

Όπως είπα δε σκοπεύω να δώσω πάνω απο 500 για κάμερα, ας ξεκινήσω με κάτι απλό και βλέπουμε..Αν δεν παίξει άλλη προσφορά μέχρι το καλοκαίρι μάλλον θα τσιμπήσω d5300 ή d3500, ανάλογα τη διαφορά τιμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως επειδη γραφεις για 500 ευρω μπατζετ βλεπω την Α68 με τον κιτ φακο καινουργια απο εξωτερικο στα 475 μαζι με μεταφορικα (Eλλαδα ξεκιναει απο 649€ με τον κιτ μαζι)

Επεξ/σία από afterhours
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, odystam είπε

Ναι και η Sony εκθεσιακη. Πόσο σίγουρος είσαι όμως για μια κάμερα που είναι εκτεθειμένη πόσα χρόνια σε μαγαζί με τόσο κόσμο?? Καλύτερα μεταχειρισμένη που βλέπεις τι άτομο την είχε πριν, παρά εκθεσιακη.. 

Όπως είπα δε σκοπεύω να δώσω πάνω απο 500 για κάμερα, ας ξεκινήσω με κάτι απλό και βλέπουμε..Αν δεν παίξει άλλη προσφορά μέχρι το καλοκαίρι μάλλον θα τσιμπήσω d5300 ή d3500, ανάλογα τη διαφορά τιμής. 

     Αυτό που γνωρίζω είναι πως θα έπρεπε να ξεκινήσετε βάζοντας κάτω τις πραγματικές σας ανάγκες σε άμεσο συνδυασμό με το ποσό που θέλετε και μπορείτε να ξοδέψετε . Στην συνέχεια κάνετε μια έρευνα πάνω κάτω γύρω από κάποια τεχνικά στοιχεία , καταλήγετε σε ένα έως δύο το πολύ σύνολα , μηχανής και φακού , τα ταιριάζετε αν μπορεί να είναι καινούργια η μεταχειρισμένα και προχωράτε στο ψάξιμο , λιγότερο αν πρόκειται για κάτι καινούργιο και αρκετά περισσότερο αν πρόκειται για μεταχειρισμένο . Έχετε βάλει κάποια σύνολα , αρκετά διαφορετικά μεταξύ τους σαν συστήματα , πράγμα που μου δίνει την εντύπωση πως δεν ψάχνετε σε σωστή βάση , αλλά ψάχνετε για τιμή .......... 

   Προσωπικά δεν θα αγόραζα την D3400 ούτε γι' αστείο ......... αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα ο τρόπος που πρέπει να σκεφθείτε κι' εσείς . 

    Αν λοιπόν ΕΙΧΑΤΕ αποφασίσει πως σας κάνει , σας αρέσει , σας βολεύει μια Nikon D7000 και το αναφέρω σαν παράδειγμα , τότε θα ήταν χρήσιμο να ψάξετε που θα βρείτε μια τέτοια στην καλύτερη δυνατή τιμή αλλά και κατάσταση αν επρόκειτο για μεταχειρισμένη . Πιθανόν να είχατε προσθέσει και μια ακόμη εναλλακτική πρόταση , πάντα όμως σε DSLR και σίγουρα όχι κάτι ανάμεσα σε λίγο από mirorrless , λίγο από DSLR , γιατί όχι για μια bridge camera κοκ ......... 

   Όταν λοιπόν αποφασίσετε πραγματικά τι ακριβώς ψάχνετε , τότε δεν είναι κακό να ρωτήσετε τις εμπειρίες ανθρώπων που το έχουν ήδη χρησιμοποιήσει , ώστε να σας διαφωτισουν δίνοντας σας και κάποια τρικ γιατί όχι ....... αλλιώτικα εγώ θα σας λέω πόσο καλή είναι η EOS M10 , κάποιος άλλος θα σας λέει πόσο ευχαριστημένος είναι από την D3400 , ένας τρίτος θα σας λέει μη τζιζ για την τάδε , ο πωλητής στο μαγαζί θα προσπαθεί να σας πείσει για κάτι άλλο ....... 

   Αν λοιπόν είχα αποφασίσει για DSLR , θα έβαζα κάτω ότι χρειάζομαι να είναι αδιάβροχη , δεν μου χρειάζεται η flip screen , θαβλεπα πόσο κοστιζει ένα battery grip γιατί χρειάζομαι διάρκεια .......... ποσο τεχνικά εφικτό είναι να δουλέψω με άλλους φακούς κι' αν αυτό το πράγμα λεγόταν Canon 800D ...... ας λεγόταν ......... κι' αν δεν μου έβγαινε το γλυκό για ολοκαίνουρια θα πήγαινα για μεταχειρισμένη ....... πάντως Canon 800D θα ήταν , μάρκα και μοντέλο χάριν παραδείγματος ............ ήδη ψάχνω μια OM - D EM 5  όχι 1 ούτε 10 ....... EM 5 η οποία δεν προκύπτει με τίποτα καινούργια ....... άρα ......... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, afterhours είπε

Παντως επειδη γραφεις για 500 ευρω μπατζετ βλεπω την Α68 με τον κιτ φακο καινουργια απο εξωτερικο στα 475 μαζι με μεταφορικα (Eλλαδα ξεκιναει απο 649€ με τον κιτ μαζι)

Έχει και D5600 με τον κιτ 18-55 vr , στα 470 ευρώ

https://www.e-infin.com/eu/item/3204/nikon_d5600_digital_slr_camera_+_af-p_dx_nikkor_18-55mm_f/3.5-5.6g_vr

Επεξ/σία από Dr_73
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...