Προς το περιεχόμενο

Nikon D3200 πρόβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους σας !!!

Έχω την φωτογραφική μηχανή Nikon d3200 όταν πατάς το κουμπί να δεις τις φωτογραφίες εμφανίζει μήνυμα στην οθόνη 

Η απεικόνιση δεν είναι διαθέσιμη αυτή την στιγμη. 

Επίσης δεν μπορώ να κάνω φορματ στην κάρτα μνήμης.

Επισυνάπτω φωτογραφίες για περισσότερη βοήθεια .

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει 

Σας ευχαριστώ πολύ !

IMAG0992.jpg

IMAG0993.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φωτογραφική μηχανή αποθηκεύει κανονικά τις φωτογραφίες στην κάρτα και ο υπολογιστής την διαβάζει κανονικά την κάρτα και τις φωτογραφίες

Επίσης δοκίμασα και άλλες κάρτες μνήμης και μου εμφάνιζε το ίδιο πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sdsdsd είπε

Οι φωτογραφική μηχανή αποθηκεύει κανονικά τις φωτογραφίες στην κάρτα και ο υπολογιστής την διαβάζει κανονικά την κάρτα και τις φωτογραφίες

Επίσης δοκίμασα και άλλες κάρτες μνήμης και μου εμφάνιζε το ίδιο πρόβλημα 

    Περιγράψτε ακριβώς πώς χρησιμοποιείτε την κάρτα μνήμης , πως μεταφέρετε τις εικόνες σε υπολογιστή , τον κατασκευαστή της κάρτας , αν η μηχανή σας είναι καθαρή γενικά κλπ .

     Το μήνυμα λάθους ΠΙΘΑΝΟΝ έχει να κάνει με τις επαφές σε κάποια από τις δύο πλευρές , κάρτας / μηχανής ....... ΠΙΘΑΝΟΝ ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κάρτα μνήμης, έχει γίνει φορμάτ στην κάμερα ;;;

Εφόσον ο υπολογιστής διαβάζει τις φωτογραφίες,  τις μεταφέρετε στον υπολογιστή και στη συνέχεια κάντε φορμάτ την κάρτα στη φωτογραφική. 

Εννοείται πως ό,τι πειράξετε στις φωτογραφίες με προγράμματα στον υπολογιστή , το κάνετε στα αντίγραφα στο σκληρό και ποτέ στις αρχικές εγγραφές στην κάρτα μνήμης.

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να κάνω φορματ μέσω κάμερας μου εμφανίζει συνέχεια το μήνυμα αυτό επίσης όταν βγάζω φωτογραφίες δεν εμφανίζονται στην οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα όπως τι έκανε πριν το πρόβλημα. Έχω δοκιμάσει και άλλες κάρτες μνημης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sdsdsd είπε

Δεν μπορώ να κάνω φορματ μέσω κάμερας μου εμφανίζει συνέχεια το μήνυμα αυτό επίσης όταν βγάζω φωτογραφίες δεν εμφανίζονται στην οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα όπως τι έκανε πριν το πρόβλημα. Έχω δοκιμάσει και άλλες κάρτες μνημης. 

      Ελέγξτε τις επαφές μέσα στο σώμα της μηχανής ....... φυσηξτε με κάτι δυνατά ...... μην το παρακανετε ...... δοκιμάστε με καθαριστικά αυτιών ....... ας είναι και στεγνά αρκεί να μην αφήσετε χνούδια μέσα ......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!!!

Το έχω δοκιμάσει και αυτό αλλά αν είχε πρόβλημα θα εμφάνιζε διαφορετικό μήνυμα με κόκκινα γράμματα

θα έλεγε πρόβλημα στην κάρτα μνήμης επικοινωνία με εξουσιοδοτημένο NIKON 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sdsdsd είπε

Καλημέρα σε όλους!!!

Το έχω δοκιμάσει και αυτό αλλά αν είχε πρόβλημα θα εμφάνιζε διαφορετικό μήνυμα με κόκκινα γράμματα

θα έλεγε πρόβλημα στην κάρτα μνήμης επικοινωνία με εξουσιοδοτημένο NIKON 

    Το τι θα έλεγε ...... κάντε μια αναζήτηση στο φόρουμ του Nikonites.org στην κατηγορία με τις D3200 ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα δεν έχει μέσα κάτι άλλο , γραμμένο από pc, παρά μόνο φωτογραφίες ; Επίσης δεν έχει κάτι συνδεδεμένο επάνω της , φαντάζομαι . 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δοκιμάσατε ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κάτι η κάρτα μνήμης της έκανα και φορματ μέσο υπολογιστή fat 32 και έκανα πολλές φορές επαναφορά εργοαστασιακων ρυθμίσεων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sdsdsd είπε

Δεν έχει κάτι η κάρτα μνήμης της έκανα και φορματ μέσο υπολογιστή fat 32 και έκανα πολλές φορές επαναφορά εργοαστασιακων ρυθμίσεων 

  Ψάξτε στην σελίδα που σας έδωσα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2019 στις 11:55 ΠΜ, sdsdsd είπε

Δεν έχει κάτι η κάρτα μνήμης της έκανα και φορματ μέσο υπολογιστή fat 32 και έκανα πολλές φορές επαναφορά εργοαστασιακων ρυθμίσεων 

https://downloadcenter.nikonimglib.com/el/download/fw/148.html

απ οτι φαινεται διορθωνεται με firmware upgrade

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα δεν το είχα σκεφτεί αυτό με την αναβάθμιση. Αλλά τώρα που μπήκα δεν δείχνει κάπου να το κατεβάσω η πρέπει να τους στείλω email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...