Προς το περιεχόμενο

Αγορά Πολυμηχανήματος


kostasmath23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Ψάχνω για το γραφείο να αγοράσω laser πολυμηχάνημα ασπρομαυρης εκτυπωσης μονο. Το μονο χαρακτηριστικο που θελω οπωσδηποτε να εχει ειναι αυτοματη εκτυπωση διπλης οψης. Επισης θα με βολευε τα ανταλλακτικα τονερ να ειναι οσο το δυνατον οικονομικοτερα γιατι κανω μεγαλη χρηση.

Παλευω πολυ στο ψαξιμο και το μονο μηχανημα που βρισκω να πληρει τις προδιαγραφες αυτες ειναι το:

https://www.skroutz.gr/s/10230421/HP-LaserJet-Pro-MFP-M227fdw.html

Ωστοσο φιλος τεχνικος με ενημερωσε οτι εχει ακριβα αναλωσιμα και να βρω αλλο, ωστοσο αδυνατω!

Εχετε μηπως να μου προτεινετε καποιο; Ποσό εως 250 ευρω.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasmath23 είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Ψάχνω για το γραφείο να αγοράσω laser πολυμηχάνημα ασπρομαυρης εκτυπωσης μονο. Το μονο χαρακτηριστικο που θελω οπωσδηποτε να εχει ειναι αυτοματη εκτυπωση διπλης οψης. Επισης θα με βολευε τα ανταλλακτικα τονερ να ειναι οσο το δυνατον οικονομικοτερα γιατι κανω μεγαλη χρηση.

Παλευω πολυ στο ψαξιμο και το μονο μηχανημα που βρισκω να πληρει τις προδιαγραφες αυτες ειναι το:

https://www.skroutz.gr/s/10230421/HP-LaserJet-Pro-MFP-M227fdw.html

Ωστοσο φιλος τεχνικος με ενημερωσε οτι εχει ακριβα αναλωσιμα και να βρω αλλο, ωστοσο αδυνατω!

Εχετε μηπως να μου προτεινετε καποιο; Ποσό εως 250 ευρω.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

https://www.e-shop.gr/polymixanima-samsung-sl-m2875fd-ethernet-p-PER.406722

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nik veriotis είπε

εχεις καθολου εμπειρια απο το συγκεκριμενο μηχανημα; γνωριζεις μηπως εστω χοντρικα και τιμη τονερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, kostasmath23 είπε

εχεις καθολου εμπειρια απο το συγκεκριμενο μηχανημα; γνωριζεις μηπως εστω χοντρικα και τιμη τονερ?

επειδή ασχολούμαι με την ανακατασκευή - αναγόμωση εδώ και 15 χρόνια και έχω το μηχάνημα για τις δοκιμές 

είναι από τα ποιο αξιόπιστα στην κατηγορία του

Τώρα για τις τιμές εξαρτάται το τι θέλεις, υπάρχουν τα 116S (μικρό) και 116L(ΜΕΓΆΛΟ)

1. αυθεντικά

2.συμβατά

3.ανακατασκευή

4.αναγόμωση

οι τιμές για τα τόνερ ξεκινούν από 10 ευρώ περίπου για 3000 σελίδες 116L

και οι τιμές του drum από 10 ευρώ που είναι και αυτό αναλώσιμο και θέλει και αυτό αλλαγή

κάθε 9000 σελίδες  Στα αυθεντικά ξεκινούν γύρω στα 55 ευρώ τόνερ και 40 ευρώ τα drum

Προσωπικά θα σου συνιστούσα ένα καλό συμβατό για μια μέση λύση

Επεξ/σία από nik veriotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Samsung Xpress M2875FD το είχα αγοράσει για το γραφείο της γυναίκας μου, όντας χρήστης πολυμηχανημάτων Samsung και εγώ για πολλά χρόνια και ικανοποιημένος τόσο από τις επιδόσεις όσο και από τη χαμηλή τιμή των αναλώσιμων. Ωστόσο, μπορώ να σου πω ότι δεν έβγαλε ένα χρόνο ζωής. Προβληματικό κυρίως όσον αφορά την εκτύπωση διπλής όψης. Ο τεχνικός ήταν κάθε εβδομάδα στο γραφείο για να το επισκευάσει. Κάπου διάβασα ότι είχε σχεδιαστικό ελάττωμα..... Δεν ξέρω, μπορεί και να έτυχα στην περίπτωση. Είχε αρκετές εκτυπώσεις την ημέρα αλλά λιγότερες από όσες ήταν στις προδιαγραφές του μηχανήματος. Γενικά απογοητεύτηκα κυρίως διότι είχα σε εκτίμηση τη samsung. Επίσης, δεν ξέρω πλέον τί παίζει με την υποστήριξη τώρα που το τμήμα εκτυπωτών της samsung εξαγοράστηκε από την HP. Για μένα ίσως αυτό είναι ο σημαντικότερος λόγος να μην αγοράσεις samsung. Και πάλι τονίζω ότι στο σπίτι μου samsung χρησιμοποιώ. Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις αυτόν εδώ της Xerox. Έχει πολλές δυνατότητες για την τιμή του, drivers για ό,τι μπορείς να φανταστείς και την εγγύηση της xerox. Επίσης, η xerox σου δίνει 5ετή εγγύηση εάν αγοράζεις μία φορά το χρόνο original toner. Η γυναίκα μου τελικά αγόρασε ένα πιο ακριβό μοντέλο της xerox και έμεινε πολύ ευχαριστημένη...

Επεξ/σία από lamargos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...