Προς το περιεχόμενο

Photo/Video "buddy" στον Πειραιά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω νεαρό άτομο που να ασχολείται με φωτογραφία ή/και βίντεο στον Πειραιά (και κοντινές γύρω περιοχές) για να ξεπεράσουμε τη βαρεμάρα του solo action αλλά και για ανταλλαγή ιδεών και τεχνικής.

Σε ό,τι αφορά το βίντεο ασχολούμαι κυριως με hyperlapse, timelapse, b-roll, gimbal shots και γενικά προσπαθώ να την ψάχνω όσο το δυνατό περισσότερο.

Ασχολούμαι με φωτογραφία/βίντεο εδώ και κάποια χρόνια, αλλά τους τελευταίους δυο μήνες έχω αποφασίσει να το πάρω πιο ζεστά.

Θα χαρώ να γνωρίσω/συνεργαστώ με όποιον έχει διάθεση, χρόνο και πάθος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία η ιδέα σου. 👍

Εγώ έχω μια ψιλό τρέλα με καμερες,να κάνω  time lapse και πολλά ακομα αλλά λόγω δουλειας δεν έχω πολύ χρόνο. (ερασιτεχνικα πάντα)

(Φαντάσου πήρα μια dsrl nikon,ένα osmo mobile 2 gimbal, και έχω πολλά ακόμα αξεσουάρ αλλα και εδώ και πόσες μέρες τα έχω δουλέψει ελάχιστα,ψάχνω πάντα να βρω χρόνο να κάνω τέτοια πράγματα που κάνεις και εσύ :)

 

Σε ποια μέρη πας για να βγάλεις πλάνα και φωτογραφίες; Εντος λεκανοπεδίου η πας και παραεξω;

(Ενδιαφέρομαι να ξερεις,καθώς είμαστε σχεδόν γείτονες) :)

 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε μου. Κορυδαλλιώτης απ'ό, τι καταλαβαίνω. 

Κυρίως εντός του κύκλου του Πειραιά και όπου έχω κουράγιο να κουβαλησω εξοπλισμό. Όταν παίζει μέσο πάω παντού! 

Σε ό, τι αφορά το χρόνο σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

Να ξεκαθαρίσω ότι το επίπεδο μου είναι καθαρά ερασιτεχνικό ακόμα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mitsuyoshi είπε

 Να ξεκαθαρίσω ότι το επίπεδο μου είναι καθαρά ερασιτεχνικό ακόμα. 

Μια από τα ίδια και εγώ μην νομίζεις.

 

Ερασιτεχνικό επίπεδο που απλά μου αρέσει να βγάζω φωτό και βίντεο (ειδικά τοπία στην φύση όταν πάω εκδρομες) και όταν είμαι στην πόλη timelapse και παρομοιο υλικό.

 

Από εξοπλισμό τι έχεις από περιέργεια; :)

 

(Εγώ μια Nikon D5300 με φακό 18-105 και φακό 35mm, 2 action cam, 1 gimbal κινητού osmo mobile 2, 3 τριποδα, και αρκετά ακόμα εξτρα όπως φωτισμό για την dslr,φιλτρα κτλπ κτλπ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Canon 1300D (πιο entry δεν υπάρχει), Sigma 18-35mm f1.8 και έναν 50άρι της yongnuo, gimbal feiyutech ak2000, τριπόδι, φώτα, μερικά φιλτράκια και άλλα ψιψιψόνια 😀

Επεξ/σία από mitsuyoshi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε από βδομάδα μόλις βρω κενό,θα σου στείλω pm να κανονίσουμε καμία συνάντηση

 

Και όποιος άλλος διαβάζει αν θέλει δεκτός ώστε να κάνουμε μια παρέα να ανταλλάξουμε και γνώσεις και απόψεις :)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...