Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη επαφή με το αναδιπλούμενο Mate X της Huawei


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η με 100 ευρω παιρνεις ταμπλετ huawei κ σου περισσευουν για ενα μεταχειρ. αμαξι. Ειναι για γελια η τιμολογηση. 2000 για να χωραει το ταμπλετ στην κωλοτσεπη? πας στην μοδιστρα και δου αλλαζει τσεπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, el97639 είπε

η με 100 ευρω παιρνεις ταμπλετ huawei κ σου περισσευουν για ενα μεταχειρ. αμαξι. Ειναι για γελια η τιμολογηση. 2000 για να χωραει το ταμπλετ στην κωλοτσεπη? πας στην μοδιστρα και σου αλλαζει τσεπη

 

Στιγμιότυπο 2019-03-02, 15.05.28.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν πολλοί, εντυπωσιακό σαν κονσεπτ αλλά δεν είναι τηλέφωνο αλλά τάμπλετ, με πολλά θέματα πρακτικότητας.

Η δε τιμολόγηση, τουλάχιστον γελοία ακόμα κ σαν πρωτότυπο.

Το fold είναι αναμφίβολα πιο ρεαλιστικό προτζεκτ αν μιλάμε για τηλέφωνο, με τη δεύτερη έκδοση να λύνει τα οποία θέματα έχει(εκτός της τιμής😜).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεστε κάποιοι ....

 

Η υλοποίηση της Samsung είναι "tablet που όταν κλείνει προσπαθεί να γίνει smartphone", αυτή της Huawei είναι σαφώς ένα "smartphone που ξεδιπλώνει σε tablet". 

Για τις περισσότερες καθημερινές λειτουργίες ΔΕΝ χρειάζεται να ανοίγεις το Huawei γιατί ΄κλειστό έχεις ένα smartphone με τεράστια οθόνη (για smartphone) ενώ στο Samsung η οθονίτσα που έχεις στη διάθεση σου όταν είναι κλειστό θα σε αναγκάζει να το ανοίγεις πολύ συχνότερα κάτι που δεν θα βολεύει όταν είσαι στο δρόμο κτλ.

 

Επίσης, κάποιοι παραπονιούνται για το ratio της οθόνης σε tablet mode.

Καθίσατε να το ψάξετε λίγο αν γίνεται η συσκευή να έχει κάποιο κλασσικό ratio κλειστή (16:9 ->21.5:9) και να συνεχίζει να έχει αντίστοιχο ratio όταν ανοίγει; Δεν θέλει και πολύ σκέψη, είναι απλά αδύνατο. Είτε θα έχεις πιο τετραγωνισμένο smartphone που όταν ανοίγει θα έχει το επιθυμητό wide ratio, είτε ένα wide ratio που όταν ανοίγει γίνεται πιο τετραγωνισμένο. Δεν είναι πυρηνική φυσική.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2019 στις 5:01 ΜΜ, JcD είπε

 Το κράξιμο που έπεσε στην παρουσίαση όταν ανακοίνωσαν την τιμή δεν έχει προηγούμενο!

Ήσουνα εκεί ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, octap79 είπε

Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεστε κάποιοι ....

Η υλοποίηση της Samsung είναι "tablet που όταν κλείνει προσπαθεί να γίνει smartphone", αυτή της Huawei είναι σαφώς ένα "smartphone που ξεδιπλώνει σε tablet". 

Για τις περισσότερες καθημερινές λειτουργίες ΔΕΝ χρειάζεται να ανοίγεις το Huawei γιατί ΄κλειστό έχεις ένα smartphone με τεράστια οθόνη (για smartphone) ενώ στο Samsung η οθονίτσα που έχεις στη διάθεση σου όταν είναι κλειστό θα σε αναγκάζει να το ανοίγεις πολύ συχνότερα κάτι που δεν θα βολεύει όταν είσαι στο δρόμο κτλ.

Επίσης, κάποιοι παραπονιούνται για το ratio της οθόνης σε tablet mode.

Καθίσατε να το ψάξετε λίγο αν γίνεται η συσκευή να έχει κάποιο κλασσικό ratio κλειστή (16:9 ->21.5:9) και να συνεχίζει να έχει αντίστοιχο ratio όταν ανοίγει; Δεν θέλει και πολύ σκέψη, είναι απλά αδύνατο. Είτε θα έχεις πιο τετραγωνισμένο smartphone που όταν ανοίγει θα έχει το επιθυμητό wide ratio, είτε ένα wide ratio που όταν ανοίγει γίνεται πιο τετραγωνισμένο. Δεν είναι πυρηνική φυσική.

Συμφωνω για το ratio. Μας βλέπω να περιμενουμε αλλη μια δεκαετια για τα double folded χαχα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αν η τιμή όντως είναι 2.000 κοντά θα προτιμούσα να πάρω το S10+ και ένα λάπτοπ ή tablet apple, msi, dell κλπ θα προτιμήσω να έχω tempered glass στην οθόνη και μια θήκη παρά να έχω τον νου μου πως θα βγάλω το κινητό και πως θα το αφήσω στο τραπέζι και αν κόψεις αντί για σ10 πας σε κανα μι 9 και από ταμπλετ κανα ipad στα 400 με τα υπόλοιπα τσιμπάς και μια RTX 2080ti 🙄🙄🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παραφράσω μια κουβέντα που έχει ειπωθεί για το ποδόσφαιρο: Τα foldable κινητά είναι μια νέα κατηγορία κινητών - tablet όπου όλοι οι κατασκευαστές δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους για να παρουσιάσουν ένα κορυφαίο προϊόν και στο τέλος κερδίζει η Apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι προορίζεται για εμάς τους "φτωχούς" :P

Σίγουρα και εγώ δεν θα χάλαγα 2200 για ένα κινητό αλλά υπάρχουν κάποιοι που τα έχουν και καλά θα κάνουν να το πάρουν γιατί φαίνεται όντως καλό.

Εμένα μου άρεσε πολύ και βρίσκω την τεχνολογία με την αναδιπλούμενη οθόνη πολύ σωστό βήμα για το μέλλον, σίγουρα θέλει βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/03/2019 at 16:49, Hal9000 said:

κάνοντας την αναπαραγωγή μιας ταινίας μια πολύ όμορφη εμπειρία.

Δεν λες τίποτα. Οι μαύρες μπάρες στην OLED δείχνουν υπέροχες! 😂

Οκ, η τεχνολογία που ενσωματώνει είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά το ότι θα βγάλουν αυτό το πράμα στην αγορά, μπορεί να είναι η μεγαλύτερη μαλακία της δεκαετίας. Θα το σκοτώσουν το project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...