Προς το περιεχόμενο

Ubuntu Password Reset


Shirohige

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα ,παρέλαβα εναν υπολογιστή με ubuntu του πατέρα μου ο οποίος έχει ξεχάσει τo password ,υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω reset ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Shirohige είπε

Παιδιά καλησπέρα ,παρέλαβα εναν υπολογιστή με ubuntu του πατέρα μου ο οποίος έχει ξεχάσει τo password ,υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω reset ?

Φυσικα.Ο τροπος λεγεται "ψαχνω στο γοογλε για πληροφοριες , οχι μονο για πορνο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nik0laus είπε

Ρε mphχths  δεν παίζεσαι με τίποτα δικέ μου ... :D :D  :D

Αν ρωταγε πως φτιαχνουμε διαστημικο λεωφορειο με συστημα αντιβαρυτητας παει στο διαολο.Ρωτησε κατι , που υπαρχουν γυρω στο 1 τρις αρθρα/σαιτς με αυτην την πληροφορια.

Εχουν καταντησει αηδια φαινομενα με ερωτησεις χωρις να δινει καποιος πληροφοριες συγκεκριμενες του προβληματος (ubuntu , τι εκδοση ?τι μηχανημα?32/64bit?τι επιπεδο εμπειριας ο χρηστης ? κλπ κλπκλπ)  , χωρις να γραφει τι εχει βρει στο γοογλε , τι εχει κανει , τι δουλεψε και τι δεν δουλεψε και σε ποια φαση βρισκεται και κατεληξε να ρωτησει στο φορουμ.
Και καθομαστε και ασχολουμαστε με ανθρωπους που απλα σκεφτονται , θα μπω στο φορουμ ,θα ρωτησω , θα κανουν ολη την δουλεια οι αλλοι , θα μπω σε μιση ωρα να παρω την απαντηση ετοιμη σερβιρισμενη στο πιατο.

Ωρες ωρες καταλαβαινω απολυτα τους διαχειριστες του arch forum που κραζουν αβερτα οσους μπαινουν και δεν εχουν ερευνησει απο μονοι τους το προβλημα  πριν ρωτησουν.

Δικαιολογιες του στυλ "δεν ξερω αγγλικα" , "δεν ξερω πως δουλευει το γοογλε" , "δεν ηξερα τι λεξεις να βαλω στην αναζητηση" και τετοια σχετικα υποβαθμιζουν εκθετικα το IQ ολων μας εδω μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ , μου χρωστάς όμως ένα καθάρισμα στο πληκτρολόγιο να ξέρεις καθώς πνίγηκα και χύθηκε το τσάι που έπινα διαβάζοντας το ποστ  :D :D :D

Επεξ/σία από nik0laus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nik0laus είπε

Συμφωνώ , μου χρωστάς όμως ένα καθάρισμα στο πληκτρολόγιο να ξέρεις καθώς πνίγηκα και χύθηκε το τσάι που έπινα διαβάζοντας το ποστ  :D :D :D

Τσαι ?Σε λιγο θα μας πεις οτι πινεις και τιλιο.Ρε φορας παντελονια ή φουστες?!!?! Πιασε μπυρες και ασε τις φλωριες :)

Ρε @Shirohige το βρηκαμε το password?Ή απλα θα μπεις μια και καλη το βραδακι νασαι σιγουρος οτι εχουν ερθει οι λυσεις ?Μην μας κρατας σε αγωνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2019 στις 6:46 ΜΜ, mphxths είπε

Φυσικα.Ο τροπος λεγεται "ψαχνω στο γοογλε για πληροφοριες , οχι μονο για πορνο".

Θεός!! Δεν μπορώ να σταματήσω!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...