Προς το περιεχόμενο

Κάμερα παρακολούθησης μωρού & action για Βίντεο


koprodogis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχοντας διαβασει διάφορα θεματα σε αυτή την ενότητα δεν έχω βγάλει κάποιο ασφαλές συμπέρασμα οπότε είπα να δημιουργήσω αυτό το θέμα.
Χρειάζομαι μια κάμερα για παρακολούθηση νεογέννητου, άρα μιλάμε για χρήση μέρα και νύχτα που να μπορεί να στέλνει σήμα σε κινητά iphone (δε ξέρω αν λειτουργεί και δικαυακά και μπορεί να στείλει και σε τηλεόραση ή μέσω ip). Τώρα αν θα έχει ανιγνευτή κίνησης ή κάποια άλλα που διαβάζω δε με συγκινούνε.

Σκεφτόμουν την ίδια κάμερα να τη χρησιμοποιήσουμε και για βιντεάκια αν δεν ξεφευγει το budget. Φωτογραφίες έχουμε και dslr Και κινητά αλλά ίσως μία action να μας βοηθούσε και να άξιζε για βιντεάκια.

Υπάρχει τρόπος να τα συνδιάσω όλα αυτά; Για budget σκεφτόμουν 100-150€ το πολύ

Κάθε βοήθεια δεκτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα να πάρεις ένα ασύρματο ακουστικόπου με το παραμικρό θόρυβο σου ανάβει ειδοποίηση στο ασύρματο ηχείο και ακούς τι γίνεται.

το πλεονέκτημα τους είναι η λιγότερη ακτινοβολία σε σχέση με μία κάμερα που στέλνει συνέχεια ακτινοβολία WiFi.

το ασύρματο ακουστικό στέλνει μόνο όταν ενεργοποιηθεί από τόν ήχο.

νομίζω σε νεογέννητο δεν σε νοιάζει κάτι άλλο πέρα από τόν ήχο.

κάτι τέτοιο

https://www.skroutz.gr/s/4909753/Philips-Avent-SCD501.html

δεν μπορείς να συνδυάσεις μια action camera με συσκευή παρακολούθησης μωρού. διαφορετικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να έχω και εικόνα, όχι πως το σπίτι είναι μεγάλο ή δε θα κοιτάμε το παιδί αλλά με την εικόνα θεωρώ πως είναι καλύτερα.
Εχω δει όλη τη γκάμα της Avent και έχει ενδιαφέροντα πραματάκια.

Με action camera και κανένα power bank δε γίνεται ε; Πρέπει να έχω Ip camera αν θέλω ντε και καλά εικόνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 30ε παίρνεις κάμερα ασφαλείας που λειτουργεί και νύχτα και στέλνει εικόνα παντού. Πολλές παίρνουν ρεύμα με usb από το ρούτερ και δε θέλουν ούτε μπριζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2019 στις 9:20 ΠΜ, koprodogis είπε

Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να έχω και εικόνα, όχι πως το σπίτι είναι μεγάλο ή δε θα κοιτάμε το παιδί αλλά με την εικόνα θεωρώ πως είναι καλύτερα.
Εχω δει όλη τη γκάμα της Avent και έχει ενδιαφέροντα πραματάκια.

Με action camera και κανένα power bank δε γίνεται ε; Πρέπει να έχω Ip camera αν θέλω ντε και καλά εικόνα;

το πρώτο παιδί είναι; 

θα επιμείνω ότι δεν χρειάζεται εικόνα. προσθέτει έξτρα άγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θεωρώ είναι παντελώς άχρηστη η κάμερα. Μόνο ήχος είναι μια χαρά. Ούτως ή άλλως για 1 έτος είναι όλα αυτά. Μετα αν έχουν πρόβλημα τα τερατάκια, σηκώνονται και τρέχουν!!!

Με αυτό ήμασταν απόλυτα καλυμμένοι https://www.skroutz.gr/s/2121777/Motorola-MBP11.html

*Βέβαια οι προτεραιότητες του καθενός είναι διαφορετικές. Κάποιος μπορεί να θέλει 3D 4Κ ανάλυση και broadcast μέσω Internet! Άμα το θέλει και έχει λεφτά, σαφώς και μπορεί να το κάνει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...