Προς το περιεχόμενο

Sigma 18-35mm f1.8 (Canon), αξίζει ή όχι?


mitsuyoshi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον αγόρασα το πρωί στα 550 μαζί με ένα uv δώρο, μέχρι στιγμής όλα καλά. Στο κουτί του, με τη θήκη και το hood +6 μήνες εγγύηση. Σαν καινούριο δηλαδή. 

Παρατηρώ λίγο front focusing αλλά προσωπικά δε με πολύ νοιάζει γιατί 9/10 περιπτώσεις το έχω manual ειτε φώτο είτε βίντεο. 

Τώρα ένα gimbal θέλουμε και πάμε Χόλιγουντ 😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλορίζικος. Πολύ καλή επιλογή!

Καλές λήψεις!!

Το κατάστημα που τον αγόρασες, μήπως είχε κανα sigma doc να κάνει την εξυπηρέτηση; Ρώτησες;

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, mitsuyoshi είπε

Τον αγόρασα το πρωί στα 550 μαζί με ένα uv δώρο, μέχρι στιγμής όλα καλά. Στο κουτί του, με τη θήκη και το hood +6 μήνες εγγύηση. Σαν καινούριο δηλαδή. 

Παρατηρώ λίγο front focusing αλλά προσωπικά δε με πολύ νοιάζει γιατί 9/10 περιπτώσεις το έχω manual ειτε φώτο είτε βίντεο. 

Τώρα ένα gimbal θέλουμε και πάμε Χόλιγουντ 😂😂

Καλοριζικος....πηρες καλο ξυραφι χαχαχα....Και σε βιντεο παντως οταν ειμαι χαλαρος με την μεγαλη καμερα (οχι με την μιρορλεςς) μου αρεσει να τραβαω χειροκινητη εστιαση στο βιντεο

Φανταζομαι το UV ειναι καλης ποιοτητας γιατι αλλιως θα σου τρωει καποιο ποσοστο σε ξυραφι/ευκρινεια

Εγω εχω ενα Kenko (hoya δηλαδη) UV το βαζω οταν παω σε μερη σκοννισμενα σε αμμους παραλια κλπ και κοβει λιγο απο ευκρινεια(ας πουμε ενα 10%) ...βεβαια για να το δεις αυτο το ποσοστο πρεπει να αρχισεις να ζουμαρεις πολυ στην εικονα

Επεξ/σία από afterhours
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

Καλορίζικος. Πολύ καλή επιλογή!

Καλές λήψεις!!

Το κατάστημα που τον αγόρασες, μήπως είχε κανα sigma doc να κάνει την εξυπηρέτηση; Ρώτησες;

Από το adorama τον αγόρασα και επειδή ρώτησα, δεν κάνει. Έδωσε όμως ο φίλος  @stratigos24 ένα μαγαζί που κάνει. 

8 λεπτά πριν, afterhours είπε

Φανταζομαι το UV ειναι καλης ποιοτητας γιατι αλλιως θα σου τρωει καποιο ποσοστο σε ξυραφι/ευκρινεια

Ένα της hoya μου έδωσε τώρα δε θυμάμαι ακριβώς ποιο. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά στην αρχή όταν το έβγαλα δεν μπορούσα να καταλάβω αν έχει γυαλί ή όχι 😢 αλλά υποθέτω ότι είναι καλό αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον το ψάχνει, απλά αναφέρω ότι παίζει καινούριος στα 539 ευρώ στο infin, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με εγγύηση, κόστος μεταφορικών και χρόνο παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...