Προς το περιεχόμενο

Αγορά οικονομικού τρίποδου για DSLR


dimiway

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!
Πριν μερικές μέρες αγόρασα την Nikon D5300 με τον DX 18-55mm (kit).  Επειδή θέλω να βοηθήσω έναν φίλο φωτογραφίζοντας τον επαγγελματικό χώρο του , χωρίς πολύ (έως ελάχιστο) φυσικό φως χρειάζομαι ένα τρίποδο.  Η οικονομική τιμή είναι must την δεδομένη στιγμή, οπότε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε, με την εμπειρία σας, στην επιλογή .  Θα είναι μόνο μια προσωρινή λύση για μένα οπότε οτιδήποτε πιο φτηνό αλλά ανθεκτικό, ως 30 ευρώ θα είναι μια χαρά.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Γιατι δεν την επαιρνες με vr

Και δε θα χρειαζοταν τρίποδο μετά δηλαδή; (που και πάλι με vr μπορεί να έχει, δεν αναφέρει αν είναι vr ή όχι, απλά λέει ότι είναι κιτ)...

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την πηρα με τον VR φακο, πρωτον γιατι κοστιζε αρκετα περισσοτερο και δεν μπορουσα την δεδομενη στιγμη  και δευτερον γιατι σκοπευω να παρω εναν πολυ καλυτερο φακο οταν τα οικονομικα μου το επιτρεψουν... ειναι η πρωτη μου dslr μηχανη, εχω μελλον... 
Καλη σας μερα!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πιο ανθεκτικό από το Rollei που προτείνει ο @decentintocerberon είναι το Hama star 63. 

Γενικά επειδή το έψαξα πολύ, τα περισσότερα αυτής της κατηγορίας φαινεται να βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο, αλλά με διαφορετικό λογότυπο (κατασκευαστή) και χρώμα. 

Η εντύπωση που μου έδωσε το rollei s2 ήταν ότι είναι το ίδιο με το hama 61, ενώ το hama 63 θεωρείται ένα σκαλοπάτι πιο πάνω. Έχει πιο χοντρά πόδια, είναι ψηλότερο και έχει μεγαλύτερη κεφαλή για να σηκώνει περισσότερο βάρος.

Δες και τις διαστάσεις που σε βολεύει να έχει όταν θα είναι κλειστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2019 στις 5:04 ΜΜ, decentintocerberon είπε

https://aa-digitalphoto.gr/product/rollei-star-s2/?attribute_pa_color=orange

Αξιοπρεπές.

Τσέκαρε το βάρος της μηχανής σου +το φακό.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! 😊 :)

Στις 16/2/2019 στις 10:14 ΠΜ, noc είπε

Λίγο πιο ανθεκτικό από το Rollei που προτείνει ο @decentintocerberon είναι το Hama star 63

Γενικά επειδή το έψαξα πολύ, τα περισσότερα αυτής της κατηγορίας φαινεται να βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο, αλλά με διαφορετικό λογότυπο (κατασκευαστή) και χρώμα. 

Η εντύπωση που μου έδωσε το rollei s2 ήταν ότι είναι το ίδιο με το hama 61, ενώ το hama 63 θεωρείται ένα σκαλοπάτι πιο πάνω. Έχει πιο χοντρά πόδια, είναι ψηλότερο και έχει μεγαλύτερη κεφαλή για να σηκώνει περισσότερο βάρος.

Δες και τις διαστάσεις που σε βολεύει να έχει όταν θα είναι κλειστό.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! θα κοιτάξω και τα δυο που αναφέρατε.  😊:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2019 στις 10:20 ΠΜ, dimiway είπε

Δεν την πηρα με τον VR φακο, πρωτον γιατι κοστιζε αρκετα περισσοτερο και δεν μπορουσα την δεδομενη στιγμη  και δευτερον γιατι σκοπευω να παρω εναν πολυ καλυτερο φακο οταν τα οικονομικα μου το επιτρεψουν... ειναι η πρωτη μου dslr μηχανη, εχω μελλον... 
Καλη σας μερα!!  :)

καλα εκανες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...