Προς το περιεχόμενο

Χαρτι για αφισες σε Α3


alexx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. Πηρα τον ΗΡ 7740 με σκοπο να εκτυπωνω καποια εγχρωμα αφισακια σε α3 και ενα χαρτι 80gr που βρηκα μπροστα μου. Το προβλημα ειναι οτι ο εκτυπωτης δεν μπορει να βγαλει το χαρτι και το μαζευει μεσα και μπλοκαρει. Οταν ανοιγω το πορτακι το χαρτι μεσα ειναι ζαρωμενο και βρεγμενο. Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι επειδη ειναι πολυ ψιλο το χαρτι οταν πεσει το μελανι, αυτο παπαριαζει και μπλοκαρει μεσα. Ειναι ετσι, η εχω λαθος σκεπτικο και εχει προβλημα ο εκτυπωτης? Τι χαρτι μπορω να χρησιμοποιησω (σχετικα φθηνο) για την προκειμενη περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2019 στις 11:58 ΜΜ, alexx είπε

καλησπερα. Πηρα τον ΗΡ 7740 με σκοπο να εκτυπωνω καποια εγχρωμα αφισακια σε α3 και ενα χαρτι 80gr που βρηκα μπροστα μου. Το προβλημα ειναι οτι ο εκτυπωτης δεν μπορει να βγαλει το χαρτι και το μαζευει μεσα και μπλοκαρει. Οταν ανοιγω το πορτακι το χαρτι μεσα ειναι ζαρωμενο και βρεγμενο. Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι επειδη ειναι πολυ ψιλο το χαρτι οταν πεσει το μελανι, αυτο παπαριαζει και μπλοκαρει μεσα. Ειναι ετσι, η εχω λαθος σκεπτικο και εχει προβλημα ο εκτυπωτης? Τι χαρτι μπορω να χρησιμοποιησω (σχετικα φθηνο) για την προκειμενη περιπτωση?

χρησιμοποίησε χαρτί πάνω από 150 gr και καλύτερα να είναι ματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...