Προς το περιεχόμενο

Παλιά κάμερα μπορεί να φτιαχτεί, αξίζει;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σε όλους , 

Γενικά ειμαι Σχεδόν άσχετη από κάμερες και τα συναφή . Αλλά βρήκα μια κάμερα του πατέρα μου που από ότι κατάλαβα έχει συναισθηματική αξία για αυτόν . Είναι μια minolta XG 2 το ερώτημα είναι αξίζει να δω αν φτιάχνεται και αν ναι που μπορώ να την πάω .? 

 

Επεξ/σία από [email protected]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ..!!

Να πω την μαύρη μου αλήθεια δεν ξέρω καθόλου απλά ξέρω ότι πλέον δεν δουλεύει αλλά νομίζω ότι απλά από τα χρόνια ..!

Ξέρεις μήπως αν είναι καλή σαν κάμερα ..??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, [email protected] είπε

Γεια σε όλους , 

Γενικά ειμαι Σχεδόν άσχετη από κάμερες και τα συναφή . Αλλά βρήκα μια κάμερα του πατέρα μου που από ότι κατάλαβα έχει συναισθηματική αξία για αυτόν . Είναι μια minolta XG 2 το ερώτημα είναι αξίζει να δω αν φτιάχνεται και αν ναι που μπορώ να την πάω .? 

    Καλημέρα σας , σαφώς αξίζει να κρατηθεί και σαν μηχανή αλλά και για συναισθηματικούς λόγους .

   Ξεκινήστε από το διαμέρισμα μπαταρίας , αν κατά τύχη δεν έχει μείνει ξεχασμένη μέσα μπαταρία από παλιά αυτό είναι καλό δλδ το διαμέρισμα μέσα είναι καθαρό από οξειδώσεις οι οποίες θα δημιουργηθούν από ξεζουμισμενη μπαταρία . Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στην πορεία . Η μηχανή παίρνει 2 μπαταρίες τύπου LR44 κάτι πολύ εύκολο να βρεθεί και πολύ φτηνά .

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotia είπε

Νομίζω η Μinolta στον τομέα των φωτογραφικών,έχει πουληθεί στην  Sony.

Τέλεια ευχαριστώ πάρα πολύ θα το δω και θα σας ενημερώσω με το τι θα κάνω ..!!!!😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να εχει παθει μια τετοια μηχανη; Εαν δεν εχει προβλημα το κλειστρο ή δεν την εχεις σπασει ολα καλα θα ειναι με ενα απλο καλο καθαρισμο που μπορει να κανει ο οποιοσδηποτε ασχολειται με service μηχανων. 

Εαν παλι εχει ζημια προσωπικα δεν θα την επιδιωρθωνα εκτος και εαν το κοστος ηταν σχετικα μικρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...