Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ / ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ


Raskolnikov81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα φωτοτυπικό μηχάνημα / πολυμηχάνημα για δικηγορικό γραφείο. Προφανώς, απαραίτητα θεωρούνται η εκτύπωση, αντιγραφή και σάρωση διπλής όψης. Επιθυμητό θα ήταν να είναι όσο το δυνατόν πιο γρήγορο στην αντιγραφή και σάρωση και να έχει σχετικά μικρό μέγεθος. Κόστος από 400 ως 800 ευρώ νομίζω είναι καλά. Αν υπάρχει κάτι ακριβότερο αλλά το οποίο θα αξίζει, τότε μπορούμε να κάνουμε μια οικονομική υπέρβαση.

Έχετε καμία πρόταση, γιατί έχω χαθεί έχοντας διαβάσει δεκάδες κριτικές σε sites του εξωτερικού κυρίως.

Thanks!!!

 

PS. Εννοείται κριτήριο αποτελεί και το μικρότερο κόστος για τα αναλώσιμα (μελάνια/τονερ κτλ)

Επεξ/σία από Raskolnikov81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή επιλογή είναι τα xerox για γραφείο. Μπορείς στο https://www.xerox.com/index/elgr.html να βρεις εξουσιοδοτημένο συνεργάτη στην περιοχή σου, και να σου κάνει μια προσφορά με την οποία μετά την αγορά του πολυμηχανήματος και έναντι μηνιαίου παγίου σου προσφέρει άμεση τεχνική υποστήριξη, service και τονερ. Σε αντίστοιχη προσφορά που έχω υπόψη 400 ευρώ περίπου το πολυμηχάνημα WC-3345V_DNM, 20 ευρώ το μήνα περίπου για ανταλλακτικά, toner και service και άλλα 16 ευρώ περίπου το κόστος ανά 1.000 σελίδες (περίπου 1,5 λεπτό η σελίδα). Δηλαδή μετά την αγορά του μηχανήματος τους πληρώνεις ένα πάγιο 20 ευρώ για τονερ και service και 1,5 λεπτό την κάθε σελίδα που εκτυπώνεις. Ξέρω  άτομο που έχει πάρει τη συγκεκριμένη προσφορά και έκτοτε ηρέμησε αλλά και οικονομικά τον συνέφερε πάρα πολύ.

Επεξ/σία από lamargos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...