Προς το περιεχόμενο

Η νέα σειρά Samsung Galaxy S10 θα διαθέτει πιθανότατα RAM τύπου LPDDR5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ποτε προλαβε αφου καλα καλα δεν εχουν καν κυκλοφορησει τα κινητα?

Ε αυτά διαβάζω αριστερά δεξιά στα φόρουμς. Βασικά κι εγώ παραδοσιακός σαμσουνκακιας δεν την πολύ γουστάρω την τρύπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τοτε εκανες κατι πολυ λαθος αν laggαρες

Aς πουμε τι λαθος κανει καποιος οταν σε καινουριο κινητο πατας να ανοιξεις τις κλησεις και τις ανοιγει με καθυστερηση ενος δευτερολεπτου....?


Ελα για να τελειωνουμε γιατι βαρεθηκα... οσο hardware και αν εχεις αν δεν υπαρχει το στοιχειωδες optimization απο πισω το σοφτγουερ παντα θα αργει...δε ξερω πως ειναι τα τελυταια samsung αλλα ιστορικα οσα εχω χρησιμοποιησει χειροτερευουν πολυ γρηγορα με το περασμα του χρονου...

Προσωπικη αποψη: Να ξερετε οτι πλεον το hardware στα κινητα εχει ξεφυγει απο τη σφαιρα της λογικης...ειναι ξεκαθαρη σπαταλη να βαζεις "απειρη ραμ" για να αποφυγεις το optimization...γιατι αυτο κανουν ολες οι android εταιριες για τη μειωση κοστους και χρονου παραγωγης... οταν την ιδια στιγμη το mainstream pc τρεχει windows και τον ιδιο αριθμο προγραμματων με λιγοτερη ραμ...

Ειναι καθαρα θεμα χρονου τα 8+10gb ram στα κινητα να αρχισουν να μην φτανουν και να βλεπεις κινητα με 16+ gb... μονο και μονο για να πατας λαικ στα social media...οταν με ενα pc χτιζεις ολοκληρες επιχειρησεις... εκει θελω να καταληξω οτι στη τελικη εχει χαθει η ουσια του πραματος και ο κοσμος αγοραζει σα χαζος οτι του πλασαρουν...

Επεξ/σία από cpgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, cpgr είπε

Aς πουμε τι λαθος κανει καποιος οταν σε καινουριο κινητο πατας να ανοιξεις τις κλησεις και τις ανοιγει με καθυστερηση ενος δευτερολεπτου....?

στο S7 αυτό?Σε S6?σε τι?Εχω αυτή τη στιγμη μπροστα μου στο γραφειο S7 edge Συναδελφου και δεν βλεπω lag μετα από 2 χρονια+ χρησης που του εχει κανει

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

στο S7 αυτό?Σε S6?σε τι?Εχω αυτή τη στιγμη μπροστα μου στο γραφειο S7 edge Συναδελφου και δεν βλεπω lag μετα από 2 χρονια+ χρησης που του εχει κανει

Μιλαω καθαρα για χρονο αποκρισης.... οχι το να πεφτουν τα fps ή οτιδηποτε αλλο...επειδη μαζι με το s7 ειχα και ενα A3 2017 μπροστα μου το Α3 ισως να ανταποκρινοταν λιγο ποιο γρηγορα...πλεον που εχω ενα iphone se με το μισο hardware η αποκριση ειναι ιδια αλλα στο 100% των περιπτωσεων, ενω το android τα τρωει τα ζορια του συχνα πυκνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα για το λογισμικο των Samsung τα εχουμε πει κατά καιρους...από S6 και μετα τα πραγματα είναι πολύ καλα. Σημερα μου ηρθε και το νέο UI οποτε ελπιζουμε για καλυτερα πραγματα στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

τεσπα για το λογισμικο των Samsung τα εχουμε πει κατά καιρους...από S6 και μετα τα πραγματα είναι πολύ καλα. Σημερα μου ηρθε και το νέο UI οποτε ελπιζουμε για καλυτερα πραγματα στο μελλον.

Σε τι σου ήρθε το νέο UI? S9 έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, JcD είπε

Σε τι σου ήρθε το νέο UI? S9 έχεις?

s9 plus...εκανα μια ανανεωση στις ενημερωσεις λογισμικου και μπαμ...1,7gb! Τωρα το χαζευω. Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Πλαισιο και υποθετω Ελληνικο,συναδελφος που το πηρε απο σκρουτζ δεν της ειχε ερθει. Υποθεσαμε οτι δεν ειναι ελληνικο και προοριζοταν για αλλου

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

s9 plus...εκανα μια ανανεωση στις ενημερωσεις λογισμικου και μπαμ...1,7gb! Τωρα το χαζευω. Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Πλαισιο και υποθετω Ελληνικο,συναδελφος που το πηρε απο σκρουτζ δεν της ειχε ερθει. Υποθεσαμε οτι δεν ειναι ελληνικο και προοριζοταν για αλλου

Ωραία μία χαρά, εγώ έχω ιταλικό note 9, να δούμε πότε θα το πάρουμε.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JcD είπε

Ωραία μία χαρά, εγώ έχω ιταλικό note 9, να δούμε πότε θα το πάρουμε.!

πρωτα σχολια ειναι θετικα παντως απο αυτα που βλεπω! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

πρωτα σχολια ειναι θετικα παντως απο αυτα που βλεπω! 

Βαλε τα gestures στο navigation bar, αλλο κινητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bvb7 είπε

Βαλε τα gestures στο navigation bar, αλλο κινητο!

ασε επαθα νηλα με αυτα...τα εβαλα τα δοκιμασα,τα γουσταρα. 

Παω να ανοιξω το ενα και μοναδικο παιχνιδι που παιζω στο κινητο απο το Σεπτεμβριο του 2017 και δεν ανοιγει...μενει μαυρη οθονη...Λεω τι εγινε...αφαιρω τα gestures και μπαμ δουλευει αψογα....Ισως υπαρχει θεμα με την εφαρμογη γιατι αλλου δεν εχω προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο θέμα επικοινωνία δεν παίζεται η samsung. Χθες έστειλα ερώτημα στο samsung members για το pie και σήμερα μου απάντησαν...Ιανουάριο '19. Δεύτερη φορά που παίρνω άμεση απάντηση! Την προηγούμενη είχα στείλει email για το θέμα του headphone jack στα s10 και πήρα απάντηση με email!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2019 στις 10:25 ΜΜ, loukoumakos είπε

αυτο ειναι θεμα γιατι καποιος οπως εγω που σκεφτομαι να αλλαξω οικοσυστημα και να παω σε android θα το σκεφτω 2-3 φορες και ποσο μαλλον οταν μια συσκευη τετοιο τυπου την αγοραζεις 1000 ευρω και σε 1 χρονο θα  κανει 500ε σε αντιθεση με τα iphone που χανουν 200-300 ευρω απο την αρχικη τους τιμη και εχουν διπλασια υποστηριξη σε update στην τελικη αγοραζεις flagship οχι ενα απλο μοντελο της σειρας Α η J 

Το παράλογο εδω ομως ειναι το εξης οπως εγραψα και σε αλλον φιλο μεσα στο thread οταν σου πουλάει η sammy και οι κάθε εταιρεία ενα κινητο 1000ευρω και ειναι το flagship σου δεν γινεται ρε γαμώτο να σου λεει σε 2 χρονια κομμενα τα updates και σε 3 χρονια πανε και τα security update ντροπη ελπιζω να αλλαξουν συντομα πολιτικη αν και δυσκολο εως απιθανο .......

Δε χρειάζεται να το παρεις Day 1 . Όπως και τα iphone. Μεσα σε 2-3 μηνάκια έχει πέσει αρκετα η τιμή.
Εσύ για iPhone 8 μεταχειρισμένο ενός έτους ποσα θα έδινες; πάνω από 400-450 δύσκολα.
 

Αυτός που το πήρε day 1 στα 879 δε χάνει 400-500 ευρώ; Δεν είναι πλέον τόσο μεγάλη η διαφορά στην απόσβεση...Για τα update θα συμφωνήσω ότι είναι κοροϊδία τα 2 χρόνια....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...