Προς το περιεχόμενο

Αγορά Νέας Φωτογραφικής Μηχανής


icsd08063

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/1/2019 στις 11:24 ΜΜ, icsd08063 είπε

Πρέπει να κάτσω να τη σεττάρω μόλις βρω χρόνο από τη δουλειά!

Όσο αφορά τη Sony, δεν θα ήμουν αρνητικός σε κάποια ενδεχόμενη αγορά της αλλά κάτι δεν μου έκατσε καλά στην εργονομία όταν έπιασα μία A7 II και μία A7 III στα χέρια μου.
Όχι ότι είχα πιάσει Z6/Z7 μέχρι και τώρα, απλά από όλα τα video και reviews που είχα διαβάσει, μου έμεινε η εντύπωση ότι "it feels like a Nikon", οπότε και το τόλμησα.
Στα συν επίσης ότι είμαι εξοικειωμένος με τον μενού των Nikon οπότε δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο learning curve σε αυτό το τομέα. Σίγουρα υπάρχει στον τρόπο χρήσης της μηχανής ωστόσο καθώς από 3200 σε Z6 είναι μία τεράστια αλλαγή.

Kαλοδουλευτη και καλοριζικη...ξεκινα βεβαια να μαζευεις λεφτα γιατι τωρα ολο καθε λιγο και λιγακι θα σε τριβελιζει στο μυαλο να αγοραζεις αξεσουαρ (θα λες τωρα θελω να παρο εκεινο το καλο τριποδο...τωρα χρειαζομαι και ενα καλο ακριβο CPL για αντανακλασεις στη θαλασσα...θελω και εναν τηλεφακο f4 σταθερο....θελω και μια ωραια δερματινη θηκη.....και το μικροβιο δεν εχει τελος χαχαχαχα

Επεξ/σία από afterhours
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2019 στις 11:47 ΜΜ, Ilarhos είπε

Ειμαι αρχαριος και θελω μια φωτογραφικη μηχανη την οποια να τη χρησημοποιω για γενικη χρηση.

Αυτη πως σας φαινεται;

https://www.e-infin.com/eu/item/3271/canon_eos_800d_digital_slr_camera_+_ef-s_18-55mm_f/4-5.6_is_stm_lens_kit

Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι αξιοπιστο;

Με την εγγυηση τι γινεται;

Η d5600 είναι λίγο καλύτερη , στα ίδια  χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...