Προς το περιεχόμενο

hp deskjet 1510 λειτουργία με συμβατά μελάνια


paganiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, καλή χρονιά

έχω τον hp 1510 και χρησιμοποιώ  No name μελάνια τα οποία γεμίζω με σύριγγα. Οταν είναι συνδεδεμένος στο internet τα αναγνωρίζει σαν μη original και εμποδίζει την εκτύπωση. Οταν είναι εκτός ιντερνετ δουλεύουν κανονικά. (πλέον έχω απανεργοποιήσει το αυτόματο update).

η hp εκτός του update με ποιους τρόπους  ελέγχει τα μελάνια και  πως θα το εμποδίσω ?  η όποια μέθοδος έχει εφαρμογή μόνο σε νέα μελάνια ή και στα υφιστάμενα?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, paganiko είπε

καλησπέρα, καλή χρονιά

έχω τον hp 1510 και χρησιμοποιώ  No name μελάνια τα οποία γεμίζω με σύριγγα. Οταν είναι συνδεδεμένος στο internet τα αναγνωρίζει σαν μη original και εμποδίζει την εκτύπωση. Οταν είναι εκτός ιντερνετ δουλεύουν κανονικά. (πλέον έχω απανεργοποιήσει το αυτόματο update).

η hp εκτός του update με ποιους τρόπους  ελέγχει τα μελάνια και  πως θα το εμποδίσω ?  η όποια μέθοδος έχει εφαρμογή μόνο σε νέα μελάνια ή και στα υφιστάμενα?

ευχαριστώ

Έχω ακριβώς τον ίδιο πάνω από τρία χρόνια και έχω αγοράσει γνήσια μόνο τα πρώτα του.

Γεμίζω με σύρριγα στη αρχή έξω εδώ και δύο χρόνια μόνος και εκτυπώνουν μια χαρά.Επειδή ήταν μικρά και το έγχρωμο δεν κρατούσε πρόσφατα αγόρασα  και ένα συμβατό XL με 11 ευρώ και αυτό είναι εντάξει.Το έχω γεμίσει μάλιστα ήδη τρεις φορές.(έχω την εγγονή που αν δεν την πάρω είδηση είναι ικανή να το τελειώσει με τη μία εκτυπώνοντας συνεχώς φωτογραφίες Α4)☺️

Πιθανώς έκανες το λάθος και την πρώτη φορά δεν πάτησες  σωστές  απαντήσεις στα παράθυρα διαλόγου που εμφανίζει με παράξενες ερωτήσεις και σε φόβισε.

Δεν ξέρω αν με διαγραφή και καινούργια εγκατάσταση το ξεπεράσεις ή οι ρυθμίσεις έχουν περάσει στην πλακέτα του εκτυπωτή και πλέον παίζει μόνο με γνήσια με ανοιχτό ίντερνετ αφού όπως λες σαν φωτοτυπικό με κλειστό ίντερνετ παίζει μια χαρά.Δοκίμασέ το δεν χάνεις τίποτε.

Απλά στην πρώτη ερώτηση από όσα θυμάμαι που νομίζω λέει.Γνωρίζεις ότι το μελάνι δεν είναι γνήσιο και μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στον εκτυπωτή ή κάπως έτσι απαντάς ΝΑΙ.Αν είπες όχι νομίζω ενεργοποιεί ρύθμιση να μην παίζει με γεμισμένα ή συμβατά παρά μόνο με γνήσια.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...