Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 Gaming Oc 414 ευρώ με μεταφορικά @amazon.fr (ΤΕΛΟΣ)


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Ήρθε και σε μένα χθες ο κωδικός να κατεβάσω το Re2 μέσω steam. Ήδη κατέβασα το 75%. Έχει οδηγίες για τη διαδικασία,η οποία δε ξέρω ποια θα είναι σε αυτους που θέλουν να πουλήσουν κάποιο παιχνίδι. 

Πουλας τον κωδικο του steam δεν χρειαζεται κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πουλας τον κωδικο του steam δεν χρειαζεται κατι αλλο.

Μάλλον δεν άνοιξες το email που σου έστειλαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Μάλλον δεν άνοιξες το email που σου έστειλαν...

Στον ξαδερφο μου ηρθε χθες βραδυ και μου λεει θα τον βαλω αγγελια. Link για το steam ηρθε ειπε που σε παει να κανεις claim. Τι ακριβως γραφουν στο mail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Στον ξαδερφο μου ηρθε χθες βραδυ και μου λεει θα τον βαλω αγγελια. Link για το steam ηρθε ειπε που σε παει να κανεις claim. Τι ακριβως γραφουν στο mail?

Δεν δίνει κωδικό, πρέπει να κάνεις link το λογαριασμό steam με το rewards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Δεν δίνει κωδικό, πρέπει να κάνεις link το λογαριασμό steam με το rewards.

Αρα δεν γινεται να μπει αγγελια? Μονο τον πρωτο κωδικο που σε δινει το καταστημα γινεται να δωσεις αλλου? Αν ειναι ετσι βλεπω το απογευμα να παιζουμε RE2 εφοσον δεν μπορεσει να τους δωσει ο ξαδερφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πούλησα το resident evil , έδωσα στον υποψήφιο αγοραστή τους κωδικούς του amd rewards account με ένα προσωρινό κωδικό ,έκανε ενεργοποίηση και τον άλλαξα πάλι , η κίνηση αυτή προϋποθέτει ο αγοραστής να είναι τίμιος για να μη σου φάει όλο το λογαριασμό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dstelios είπε

Εγώ πούλησα το resident evil , έδωσα στον υποψήφιο αγοραστή τους κωδικούς του amd rewards account με ένα προσωρινό κωδικό ,έκανε ενεργοποίηση και τον άλλαξα πάλι , η κίνηση αυτή προϋποθέτει ο αγοραστής να είναι τίμιος για να μη σου φάει όλο το λογαριασμό :)

Η να φτιάξει λογαριασμό στο amdrewards και να σου δώσει τα στοιχεία του ώστε να του ενεργοποιήσεις εκεί το reward.

Εγώ δυστυχώς με τον τρόπο που το έκανα θα τα κρατήσω και τα τρία παιχνίδια. Όχι ότι με χαλάει ιδιαίτερα.

18 ώρες πριν, Looter είπε

Φίλε εννοείς ότι σου ήρθε την ημέρα που έγινε dispatch η κάρτα ξεχωριστό email που να αναφέρεται στα παιχνίδια;

Εμένα έγινε η κάρτα σήμερα dispatch αλλά μου ήρθαν 2 mail που δεν αναφέρουν κάτι για τα παιχνίδια.

1ο.mail που με ενημέρωνε ότι θα παραλάβω 1η Φεβρουαρίου και όχι στις 6 που ήταν αρχικά προγραμματισμένο.

2ο mail που με ενημέρωνε για τον αριθμό της UPS ώστε να κάνω track την αποστολή.

Εσένα τι μαιλ ακριβώς σου ήρθε για τα παιχνίδια;

Και πάλι ευχαριστώ.

Παραγγελία έκανα στις 29/12/2018. Η παραγγελία έφυγε στις 30. Στην 1/1/2019 είχα το email από το amazon.es.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2019 στις 8:14 ΜΜ, DsLmAnIaC είπε

Η να φτιάξει λογαριασμό στο amdrewards και να σου δώσει τα στοιχεία του ώστε να του ενεργοποιήσεις εκεί το reward.

Εγώ δυστυχώς με τον τρόπο που το έκανα θα τα κρατήσω και τα τρία παιχνίδια. Όχι ότι με χαλάει ιδιαίτερα.

Παραγγελία έκανα στις 29/12/2018. Η παραγγελία έφυγε στις 30. Στην 1/1/2019 είχα το email από το amazon.es.

Φίλε μου μια μικρή καθοδήγηση, ως προς το πούλημα των παιχνιδιών, για να μην τα κάνω μαντάρα. Πιστεύω ενδιαφέρονται πολύ στο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δικοπο μαχαιρι το πουλημα παιδια. Δεν δινουν κωδικους αλλα γινονται αμεσα redeem σε λογαριασμο που θα βαλεις. Δηλαδη υπαρχουν 2 λυσεις:

 

Η πουλατε ολο το amd rewards μαζι δηλαδη πρεπει ο αλλος να παρει και τα 3 παιχνιδια.

Η

Πρεπει να σας δωσει ο αγοραστης τον steam λογαριασμο του να τον κανετε redeem ωστε να τον παρει και μετα να αλλαξει κωδικο. 

 

Ειναι λιγο μπελαλιδικη η δουλεια και σιγουρα θελει εμπιστοσυνη κυριως για τη δευτερη λυση. Το να κρατησεις τα παιχνιδια ειναι καλο εφοσον ηθελες να τα παιξεις. Εμενα ο ξαδερφος δεν θα παιξει ουτε το RE2 ουτε το division οποτε τωρα παιδευετε λιγο πως να τα δωσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένας άλλος τρόπος που θα μπορούσε να γίνει είναι,

Να γίνει νέος λογαριασμός στο Steam προκειμένου να γίνουν redeem τα 3 παιχνίδια από amd rewards και μετά να πουληθεί ο λογαριασμός steam με τα 3 αυτά παιχνίδια.

Εγώ σε αυτό προσανατολίζομαι μιας και έχω τα παιχνίδια εις διπλούν εξαιτίας αγοράς 2 vega. Οπότε στον Main λογαριασμό μου θα κρατήσω τα 3 Games και σκέφτομαι τα άλλα 3 να τα δώσω με αυτόν τον τρόπο. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ένας άλλος τρόπος που θα μπορούσε να γίνει είναι,

Να γίνει νέος λογαριασμός στο Steam προκειμένου να γίνουν redeem τα 3 παιχνίδια από amd rewards και μετά να πουληθεί ο λογαριασμός steam με τα 3 αυτά παιχνίδια.

Εγώ σε αυτό προσανατολίζομαι μιας και έχω τα παιχνίδια εις διπλούν εξαιτίας αγοράς 2 vega. Οπότε στον Main λογαριασμό μου θα κρατήσω τα 3 Games και σκέφτομαι τα άλλα 3 να τα δώσω με αυτόν τον τρόπο. 

Μάλλον φτιάχνεις account στο AMDrewards.com με τα στοιχεία του αγοραστή, κανείς redeem το παιχνίδι και του τον παραδίδεις.

Η αφου κάνεις redeem το παιχνίδι αλλάζεις το email του AMDrewards.com βάζοντας αυτό του αγοραστή και δίνοντας του το λογαριασμό πλέον με το ένα παιχνίδι ενεργοποιημενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας που εχει steam θελει να εχει τα παιχνιδια στον main λογαριασμο. Για αυτο ο δευτερος τροπος ειναι ο καλυτερος αλλα πρεπει να υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ πωλητη αγοραστη. Η λυση του lion ειναι δεν εχει λογικη μιας και αν θες να παραδωσεις και τα 3 παιχνιδια στον αγοραστη απλα δινεις το κουπονι οπως ειναι και το κανεις claim ο ιδιος μεσα απο την amd. Δινεις τον λογαριασμο του amdrewards δηλαδη και τα κανει redeem ο ιδιος. Προυποθετει να θελει και τα 3 παιχνιδια ομως. Ειδα μεχρι 15 ευρω RE2 που ειναι το πιο hot παιχνιδι απο τα 3 χθες στις αγγελιες. Ο ξαδερφος στα 20 το δινει αλλα παλι δυσκολα 3 μερες ακομα δεν τον εχει πουλησει. Θα επρεπε να δινει κανονικα κωδικους θα ηταν μεγαλη ευκολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε γίνεται απλά να πάρεις το Resi και να αφήσεις το Division απλά μέσα στον λογαριασμό; Δίνεις το κωδικό και το id/mail στον αγοραστή, αφότου πληρώσει και τα αλλάζει απευθείας αυτός αρκεί να έχει 570/580. Στο reddit έτσι γίνεται. Φεύγουν για πλάκα 50-60$ δολάρια εκεί εαν έχεις και τα 2 παιχνίδια και γύρω στα 25- 30~$ το ένα. Πιο εύκολα θα φύγει έξω ο κωδικός παρά Ελλάδα. Οι λόγοι γνωστοί.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δε γίνεται απλά να πάρεις το Resi και να αφήσεις το Division απλά μέσα στον λογαριασμό; Δίνεις το κωδικό και το id/mail στον αγοραστή, αφότου πληρώσει και τα αλλάζει απευθείας αυτός αρκεί να έχει 570/580. Στο reddit έτσι γίνεται. Φεύγουν για πλάκα 50-60$ δολάρια εκεί εαν έχεις και τα 2 παιχνίδια και γύρω στα 25- 30~$ το ένα. Πιο εύκολα θα φύγει έξω ο κωδικός παρά Ελλάδα. Οι λόγοι γνωστοί.

Ναι γινεται αλλα χρειαζεται εμπιστοσυνη. Αρκετοι το δινουν 15 ευρω στις αγγελιες στο insomnia λογω προβληματος με το παραπανω. Χθες με εστειλαν 2 παιδια για τον κωδικο με το που τους ειπα πως εχει με λενε αστο δεν πειραζει. Ηθελαν κωδικο να τον βαλουν στο steam και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Ναι γινεται αλλα χρειαζεται εμπιστοσυνη. Αρκετοι το δινουν 15 ευρω στις αγγελιες στο insomnia λογω προβληματος με το παραπανω. Χθες με εστειλαν 2 παιδια για τον κωδικο με το που τους ειπα πως εχει με λενε αστο δεν πειραζει. Ηθελαν κωδικο να τον βαλουν στο steam και τελος.

Τι εμπιστοσύνη; Εδώ αγοράζουν κάρτες γραφικών με κατάθεση. Αν έχεις αξιολογήσεις είσαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...