Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 Gaming Oc 414 ευρώ με μεταφορικά @amazon.fr (ΤΕΛΟΣ)


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Ευτυχώς που δεν υπάρχει ελληνικό amazon..

Εχουμε plaisio/multirama/public. Τα οποια εχουν κανει απειρα λαθη αλλα κανεις δεν τα ακουμπαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Ευτυχώς που δεν υπάρχει ελληνικό amazon..

"Φιλαράκι σορρυ έχω θέμα με τον προμηθευτή, θα σου ακυρώσω την παραγγελία αλλά αν θες μπορώ να σου στείλω ένα αναμνηστικό αυτοκόλλητο (με έξοδα δικά σου εννοείται). "

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε γενικές γραμμές το amazon.xx έχει πολύ καλό και γρήγορο support. Τα ελληνικά μαγαζιά, μεγάλα κ μικρα, δεν τους φθάνουν ούτε στην εξυπηρέτηση ούτε κ στις τιμες, στις περισσότερες περιπτώσεις.

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εχουμε plaisio/multirama/public. Τα οποια εχουν κανει απειρα λαθη αλλα κανεις δεν τα ακουμπαει.

Δεν κάνουν λάθη, τα λάθη γίνονται τυχαία. Αυτοί ξέρουν τι κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Ευτυχώς που δεν υπάρχει ελληνικό amazon..

ότι να ναι φίλτατε

-Αγοράζω κάτι με την θέλησή μου και το πληρώνω.

-Το στέλνουν

-Το παραλαμβάνω και το μετανιώνω και ζητάω επιστροφή

-Μου δίνουν τα έντυπα επιστροφής και 30 μέρες περιθώριο

-Το επιστρέφω με όποια μέθοδο θέλω (ακριβή ή φθηνή) και τους στέλνω την απόδειξη του shipment

-Παραλαμβάνουν την επιστροφή και μου κάνουν refund το συνολικό ποσό αγοράς (προϊόν + κόστος μεταφορικών) καθώς και το κόστος μεταφορικών της επιστροφής σε αυτούς.

-Εγώ μετά από μερικές μέρες βρίσκομαι στα χρήματά μου αν και από υπαιτιότητά μου έγινε όλο αυτό.

Ποιο ελληνικό κατάστημα θα συμπεριφερόταν έτσι απέναντί μου; Γνωρίζεις κάποιο;

Άντε γεια φίλτατε! :D 

4 λεπτά πριν, ax6250 είπε

 

Δεν κάνουν λάθη, τα λάθη γίνονται τυχαία. Αυτοί ξέρουν τι κάνουν.

Σε αυτό συμφωνούμε λίγο πολύ όλοι νομίζω. :) 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Πάντως σε γενικές γραμμές το amazon.xx έχει πολύ καλό και γρήγορο support. Τα ελληνικά μαγαζιά, μεγάλα κ μικρα, δεν τους φθάνουν ούτε στην εξυπηρέτηση ούτε κ στις τιμες, στις περισσότερες περιπτώσεις.

Δεν κάνουν λάθη, τα λάθη γίνονται τυχαία. Αυτοί ξέρουν τι κάνουν.

Ναι μονα τους γινονται ολα τα λαθη. Τελος παντων τους μαθαμε τοσα χρονια. Μονο σε BF θα αγορασω απο εκεινους ποτε μεσα στο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς το εννοούσε ανάποδα. Αυτό κατάλαβα τουλάχιστον εγώ, ότι τα λάθη γίνονται επίτηδες.

Τέλος πάντων έχουμε βγει offtopic.

Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα με το θέμα για να ξέρετε πως να κινηθείτε και οι υπόλοιποι ή τι να περιμένετε. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lionheart75 είπε

Προφανώς το εννοούσε ανάποδα. Αυτό κατάλαβα τουλάχιστον εγώ, ότι τα λάθη γίνονται επίτηδες.

Τέλος πάντων έχουμε βγει offtopic.

Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα με το θέμα για να ξέρετε πως να κινηθείτε και οι υπόλοιποι. 

Επιτηδες γινονται ναι.

 

Παντως για μια 570 που πηραμε εχουμε παρει κωδικο την ιδια μερα που παρελαβαμε. Και στις 25 θα τσιμπησουμε RE2 και απο Μαρτιο το division. Ενα 50αρικο και τα 2 θα πανε λογικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η της προσφοράς στα ίδια χρήματα πάλι διαθέσιμη. (Πρέπει να είναι του @ax6250 :D).

Στην Ισπανία στα 457 και πάλι.

https://www.amazon.es/Gigabyte-Radeon-RX-Vega-64/dp/B078KM88CX/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1548194427&sr=1-1&keywords=VEGA+64

Στο ισπανικό amazon η προωθητική ενέργεια περιλαμβάνει και τα τρία παιχνίδια που αναφέρονται ως δώρο στο πακέτο, στο γαλλικό μόνο τα δύο και μόνο για rx570 kai 580.

Προσοχή λοιπόν γιατί σημασία έχει τι αποφασίζει ο μεταπωλητής, όχι η AMD.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έστειλαν πάλι σήμερα νεο κωδικό στο email για να δοκιμάσω αν κάνει για την Rx Vega. Αν δεν κάνει με προτρέπουν να μιλήσω με την Gigabyte πλέον ..... Ότι να ναι. Refund ούτε κουβέντα. Μακάρι ο κωδικός να είναι οκ αυτή τη φορά και να τελειωνουμε. Ίδωμεν.

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Dantε είπε

Κατσε στην αρχη θυμομαστε αν ελεγε για τα 2 η για τα 3?

Και πάλι δεν ενεργοποιείται ο κωδικός αυτός με rx vega. Θέλει 570/580.

Και πέρα από αυτό η AMD (που είναι αυτή που τελικώς θα σου δώσει τα παιχνίδια) 3 παιχνίδια δίνει με τις 590 και Vega 56/64. Το λέει στο site της και το διαφημίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JoannisV είπε

Και πάλι δεν ενεργοποιείται ο κωδικός αυτός με rx vega. Θέλει 570/580.

Και πέρα από αυτό η AMD (που είναι αυτή που τελικώς θα σου δώσει τα παιχνίδια) 3 παιχνίδια δίνει με τις 590 και Vega 56/64. Το λέει στο site της και το διαφημίζει. 

Ναι το ξερω οτι δεν ενεργοποιειται ο κωδικος.

Αν δεν ελεγαν ομως στην αρχη οτι ηταν για 2 παιχνιδια αυτος που εδιναν,τοτε μπορεις να πιεσεις και να ζητησεις το σωστο.

Αν το ελεγαν,τοτε αν σου πουν κανενα  το λεγαμε εξαρχης οτι ειναι για 2,τοτε δε μπορεις να κανεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, lionheart75 said:

Μου έστειλαν πάλι σήμερα νεο κωδικό στο email για να δοκιμάσω αν κάνει για την Rx Vega. Αν δεν κάνει με προτρέπουν να μιλήσω με την Gigabyte πλέον ..... Ότι να ναι. Refund ούτε κουβέντα. Μακάρι ο κωδικός να είναι οκ αυτή τη φορά και να τελειωνουμε. Ίδωμεν.

Με την AMD πρέπει να μιλήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dantε είπε

Ναι το ξερω οτι δεν ενεργοποιειται ο κωδικος.

Αν δεν ελεγαν ομως στην αρχη οτι ηταν για 2 παιχνιδια αυτος που εδιναν,τοτε μπορεις να πιεσεις και να ζητησεις το σωστο.

Αν το ελεγαν,τοτε αν σου πουν κανενα  το λεγαμε εξαρχης οτι ειναι για 2,τοτε δε μπορεις να κανεις κατι.

Πώς είναι για 2 όταν ούτε αυτά μπορείς να πάρεις;

Καταλαβαίνω πως το εννοείς, αλλά από την στιγμή που κάποιος που θα πάρει την εν λόγω κάρτα και δεν θα έχει 570/580 να ενεργοποιήσει το κωδικό, στην ουσία δεν σου δίνει τίποτα.

*Αν τώρα κάπου στην σελίδα αναγράφει πως ο κωδικός αυτός είναι άχρηστος για την Vega και ενεργοποιείται μόνο με 570/580, τότε οκ είναι ίσως είναι καλυμμένοι, διαφορετικά έχουν λάθος. (πιστεύω θα βρεθεί άκρη όμως)

Επεξ/σία από JoannisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...