Προς το περιεχόμενο

Αγορά από eglobal central


fnp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, KostasKSPA είπε

Ελπίζω μόνο να είναι σωστό το προϊόν και να μην είναι κάνα πακετάκι με μια πέτρα μέσα τυλιγμένη σε χαρτί, με τα τόσα που διάβασα.

Εμένα μου ήρθε κανονικό προϊόν (Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM Nano) πλήρως λειτουργικό.

Καλού κακού κάνε ένα upboxing video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7/8 Παράγγειλα 7/9 παρέλαβα . Μόλις σήμερα Παρέλαβα το φακό σε καλή συσκευασία αυθεντικός με τα χαρτιά του μέσα και της εγγύησης κομπλέ τον εβαλα στη κάμερα είναι άψογος λειτουργεί κανονικά .Ακριβώς ένα μήνα με τις τρέχουσες συνθήκες . Δεν ξέρω τι να πω σχετικά με τα χιλιάδες σχόλια περί scam .Απο τα λίγα που καταλάβα τα πρόβλημα υπάρχει αν δεν το έχουν σε στοκ και δεν έχουν ενημερώσει το σάιτ . Τότε σε τρενάρουν με το ντισπατς καμία βδομάδα μετά αφού τους πριξεις σου στέλνουν ένα tracking number για να σε κρατήσουν και παράλληλα περιμένουν το στοκ .Αρκετα ελληνική τακτική θα έλεγα ....
Υπομονη στα παιδία που περιμένουν προτείνω . ίσως να μην είναι απατεώνες οι άνθρωποι ( σίγουρα όμως δεν τηρούν αυτά που γράφουν στο σάιτ ) .Όμως παίρνεις προϊόν παραεισαγωγης χωρίς τελωνείο Στο Σκρουτζ ο φακός έχει 600€ εγώ τον πήρα 324 με μεταφορικά ....Με τη διαφορά θα πάρω αργότερα ένα μακρο....Τέλος αν αξίζει; Ναι αξίζει είναι τζόγος γιατί μια νύχτα θα εξαφανιστούν ....Το θέμα  είναι εσύ να μην έχει τύχει να παραγγείλεις εκείνη τη νύχτα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να εξαφανιστούν και να χάσεις λεφτά δεν παίζει ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ PAYPAL .

Μπορούσες να πας να τον πάρεις από μια αλυσίδα ... αντί για 324€ , 800€ .

 

Έχω ελληνικές και ευρωπαϊκές κάρτες εγγύησης από κάμερες που χάλασαν και τις πέταξα  Αν έχουν αξία για κάποιον τις πουλάω σε καλή τιμή !

 

Βλέπω να πουλάνε μεταχειρισμένα 5+ ετών και να γράφουν ότι έχουν τα χαρτιά τους !

Τα χαρτιά, έχουν την αξία του χαρτιού για ανακύκλωση μόνο . Τίποτε άλλο. 

Επεξ/σία από Dr_73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Να εξαφανιστούν και να χάσεις λεφτά δεν παίζει ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ PAYPAL .

Μπορούσες να πας να τον πάρεις από μια αλυσίδα ... αντί για 324€ , 800€ .

Έχω ελληνικές και ευρωπαϊκές κάρτες εγγύησης από κάμερες που χάλασαν και τις πέταξα  Αν έχουν αξία για κάποιον τις πουλάω σε καλή τιμή !

Βλέπω να πουλάνε μεταχειρισμένα 5+ ετών και να γράφουν ότι έχουν τα χαρτιά τους !

Τα χαρτιά, έχουν την αξία του χαρτιού για ανακύκλωση μόνο . Τίποτε άλλο. 

Ναι σωστά λες για το PayPal .Δεν διευκρίνησα πως πλήρωσα με χρεωστική και όχι PayPal . Όσον αφορά την εγγύηση εφόσον είναι legit προϊόν σε καλύπτει εγγύηση μέχρι 2 χρόνια .....Όπου και αν το πήρες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντως, αύριο κλείνει ΔΥΟ μήνες η παραγγελία και μόλις μου ήρθε ειδοποίηση από την Γενική Ταχυδρομική ότι το δέμα (μάλλον) βρίσκεται Ελλάδα.

Ακόμη δεν έχω παραλάβει.

Εντωμεταξύ, αναγκάστηκα να αγοράσω άλλη καμέρα μεταχειρισμένη (οπότε τελικά μου βγήκε παραπάνω κόστος) και φυσικά δεν αναφέρομαι στα αμέτρητα email με το eglobal και την trakpak, στα οποία έπαιρνα κατά 99% τυποποιημένες απαντήσεις.

Πότε ξανά... (προσωπικά μιλάω)

Επεξ/σία από karetsos
λαθακια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, karetsos είπε

Εμένα πάντως, αύριο κλείνει ΔΥΟ μήνες η παραγγελία και μόλις μου ήρθε ειδοποίηση από την Γενική Ταχυδρομική ότι το δέμα (μάλλον) βρίσκεται Ελλάδα.

Ακόμη δεν έχω παραλάβει.

Εντωμεταξύ, αναγκάστηκα να αγοράσω άλλη καμέρα μεταχειρισμένη (οπότε τελικά μου βγήκε παραπάνω κόστος) και φυσικά δεν αναφέρομαι στα αμέτρητα email με το eglobal και την trakpak, στα οποία έπαιρνα κατά 99% τυποποιημένες απαντήσεις.

Πότε ξανά... (προσωπικά μιλάω)

Εμένα την επόμενη μέρα πουν είχα ενημέρωση από Γενική Ταχυδρομική, με έψαξαν για παράδοση.

με το καλό να παραλάβεις, αν τελικά δεν τη χρειάζεσαι πλέον την κάμερα, μπορείς να τη στείλεις κατευθείαν πίσω και να πάρεις τα χρήματά σου ή να τη βάλεις σε αγγελία με ένα μικρό καπέλο για τον κόπο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά την έφεραν το μεσημέρι, με έναν γρήγορο έλεγχο (γιατί έπρεπε να φύγω) φαίνεται να δουλέυει.

δεν θα την πουλήσω, απλά η όλη κατάσταση με απογοήτευσε, έδωσα τόσα λεφτά και την περίοδο που την χρειαζόμουν δεν την είχα.

τώρα θα περάσουν 2-3 μήνες να την ξαναχρησιμοποιήσω...

ας πρόσεχα... 😟

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, karetsos είπε

τελικά την έφεραν το μεσημέρι, με έναν γρήγορο έλεγχο (γιατί έπρεπε να φύγω) φαίνεται να δουλεύει.

δεν θα την πουλήσω, απλά η όλη κατάσταση με απογοήτευσε, έδωσα τόσα λεφτά και την περίοδο που την χρειαζόμουν δεν την είχα.

τώρα θα περάσουν 2-3 μήνες να την ξαναχρησιμοποιήσω...

ας πρόσεχα... 😟

Κατά την γνώμη μου βιάστηκες . Βέβαια με όλες αυτές τοις κριτικές περί scam δεν σε κατηγορώ, Διάβασα γύρω στις 300 με τις λέξεις scam dont buy avoid κλπ να εμφανίζονται συνέχεα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν 2 χρόνια είχα πάρει την 77D από eGlobal Central, κανένα πρόβλημα, την παρέλαβα σε περίπου 10 ημέρες από την παραγγελία. Τώρα έριξα 2η παραγγελία, τον RF 24-105 F4L. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Haldol είπε

Εγώ πριν 2 χρόνια είχα πάρει την 77D από eGlobal Central, κανένα πρόβλημα, την παρέλαβα σε περίπου 10 ημέρες από την παραγγελία. Τώρα έριξα 2η παραγγελία, τον RF 24-105 F4L. Για να δούμε.

Μακαρι να μην εχεις μεγαλη καθυστερηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα σκέφτομαι για κινητό, βλέπω έχει το poco σε καλή τιμή αλλά αν είναι να κάνει πάλι πάλι πάνω από 1 μήνα για να έρθει, θα έχει πέσει και εδώ η τιμή και θα κοντεύει το Black Friday!

οπότε σκέφτομαι πως αξίζει η αγορά μόνο σε προϊόντα που έχουν σημαντικά μεγάλη διαφορά τιμής, όπως φακοί και μηχανές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, karetsos είπε

Μακαρι να μην εχεις μεγαλη καθυστερηση...

Τελικά, μόλις μου έκαναν refund, φαντάζομαι λόγω μηδενικού στοκ (γιατί δε βρίσκω και το φακό στο site). Άτυχος αυτή τη φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Haldol είπε

Τελικά, μόλις μου έκαναν refund, φαντάζομαι λόγω μηδενικού στοκ (γιατί δε βρίσκω και το φακό στο site). Άτυχος αυτή τη φορά!

μάλλον τυχερός είσαι που δεν ταλαιπωρήθηκες και έγινε άμεσα το refund... 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπάθησα να αγοράσω έναν φακό 250€. Πέρασε 1 μήνας καμία ενημέρωση. Έστειλα μειλ μου απαντούσαν με τυποποιημένα email σαν bot ότι θα καθυστερήσει γιατί δεν υπάρχει στοκ. Πέρασαν 1,5 μήνας τίποτα. Στέλνω πάλι μειλ μου στέλνουν ένα tracking number το οποίο ακόμα και μετά από 3 εβδομάδες έδειχνε μόνο ότι η παραγγελία είχε γίνει dispatch. Καμία εξέλιξη. Σταμάτησαν να μου απαντάνε στα e mail. Έκανα dispute στην PayPal και πήρα τα λεφτά μου πίσω. Όλο αυτό κράτησε 2,5 μήνες συνολικά. Δεν ξανά αγοραζω από εκεί. Μεγάλη ταλαιπωρία. 
Επίσης στο tracking number που μου είχαν στείλει δεν εμφανίζει καν από που αποστέλλεται η παραγγελία. 

Επεξ/σία από AggelosTz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, AggelosTz είπε

Προσπάθησα να αγοράσω έναν φακό 250€. 

Πες μας και ποιός είναι ο φακός. Να δούμε πόσο έχει εδώ. Π.χ. 750€ ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...