Προς το περιεχόμενο

Αγορά από eglobal central


fnp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/8/2020 στις 9:07 ΜΜ, karetsos είπε

εμένα δεν έχει αλλάξει καν το status του tracking...

αμφιβάλω πάρα πολύ ότι υπάρχει καν η κάμερα και απλά προσπαθούν να κερδίσουν χρόνο

θυμίζω ότι έχω κάνει την αρχική παραγγελία από τις 9/7, έχει περάσει ήδη μήνας και κανείς δεν ξερεί που βρίσκεται το δέμα.

εμένα στο claim που έκανα χθες μου απάντησαν κλασικά "το βλέπουμε και θα σας απαντήσουμε"

εντωμεταξύ στις 23 Αυγούστου την χρειάζομαι την κάμερα και δεν ξέρω πλέον τι να κάνω... δεν μπορώ να πάρω άλλη αν δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτήν.

    Εύχομαι να πάνε όλα κατευχην , για την ιστορία αναφέρω τις πλέον θετικές εντυπώσεις , σε ενημέρωση πορείας δέματος με φακό που αγόρασα από Αυστρία , από κάποιον πολύ θετικό στο κομμάτι πωλήσεων .

   Αναφέρομαι στην UPS με την οποία συνεργάζεται ο συγκεκριμένος , φυσικά δεν έχει σχέση με την δική σας περίπτωση , το αναφέρω ώστε αν έχετε τρόπο να επιλέξετε εσείς τον courrier έστω και με κάποια μικρή επιβάρυνση , να το κάνετε .

  Η ενημέρωση που παρέχουν σχετικά με την πορεία ενός δέματος είναι παραπάνω από αρκετή . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2020 στις 4:12 ΜΜ, karetsos είπε

Το πρόβλημα είναι ότι πλέον χρειάζομαι την κάμερα και δεν μπορώ να περιμένω πλέον άλλο. Πέρασε ένας μήνας και ακόμη δεν έχει φύγει καν από το κατάστημα.

Είναι προφανές ότι δεν την έχουν σε στοκ και απλά προσπαθούν να κερδίσουν χρόνο.

Αλλά και εγώ πρέπει να ξέρω αν πραγματικά θα έρθει ή αν πρέπει να αγοράσω άλλη. Δεν μου περισσεύουν 750€ για πέταμα.

Δυστυχώς τα κινεζομάγαζα δεν είναι για όταν βιάζεσαι, ειδικά κατακαλόκαιρο με τις
υπηρεσίες να υπολειτουργούν λόγω Covid.

Να ρωτήσω εαν υπήρχε το ίδιο προΐόν από την εγχώρια αγορα και με πόσο επιπλέον κόστος;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2020 στις 9:07 ΜΜ, karetsos είπε

εμένα δεν έχει αλλάξει καν το status του tracking...

αμφιβάλω πάρα πολύ ότι υπάρχει καν η κάμερα και απλά προσπαθούν να κερδίσουν χρόνο

θυμίζω ότι έχω κάνει την αρχική παραγγελία από τις 9/7, έχει περάσει ήδη μήνας και κανείς δεν ξερεί που βρίσκεται το δέμα.

εμένα στο claim που έκανα χθες μου απάντησαν κλασικά "το βλέπουμε και θα σας απαντήσουμε"

εντωμεταξύ στις 23 Αυγούστου την χρειάζομαι την κάμερα και δεν ξέρω πλέον τι να κάνω... δεν μπορώ να πάρω άλλη αν δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτήν.

Παίρνεις άλλη και αργότερα, εάν τελικά παραλάβεις, την πουλάς ως καινούρια αφραγισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καμερα εδω κανει 900 ευρω και απο εκει 750 ευρω. Δεν υπαρχει η δυνατοτητα να αγοραστει αλλη απο εδω καθως τα ποσα ειναι μεγαλα. Θα περιμενω...

Μια ερωτηση για οσους ξερουν: ποσο εινσι το διαστημα μεσα στο οποιο νε καλυπτει το paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, karetsos είπε

Η καμερα εδω κανει 900 ευρω και απο εκει 750 ευρω. Δεν υπαρχει η δυνατοτητα να αγοραστει αλλη απο εδω καθως τα ποσα ειναι μεγαλα. Θα περιμενω...

Μια ερωτηση για οσους ξερουν: ποσο εινσι το διαστημα μεσα στο οποιο νε καλυπτει το paypal;

     Δεν είμαι βέβαιος , νομίζω πως έχει να κάνει με την εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης , αν την έδωσαν , οπότε αν παρέλθει αυτή η ημερομηνία , μπορείτε να ξεκινήσετε την διαδικασία για ακύρωση και επιστροφή χρημάτων , αρκεί να μην έχει παραδοθεί σε κάποιον courrier . Νομίζω πως μια τέτοια κίνηση θα βγεί περισσότερο χρονοβόρα από την τελική αναμονή για παραλαβή . Έτσι κι' αλλιώς τα χρήματα σας είναι σίγουρα αφού η συναλλαγή έγινε μέσω PayPal .

   Δεν βλέπω όμως τον λόγο πλέον για κάτι τέτοιο , με την λογική πως η διαφορά τιμής είναι σημαντική , αφετέρου η ουρά του γαϊδάρου φαγώθηκε ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, karetsos είπε

Μια ερωτηση για οσους ξερουν: ποσο εινσι το διαστημα μεσα στο οποιο νε καλυπτει το paypal;

To Paypal γενικά καλύπτει μέχρι 6 μήνες

9 ώρες πριν, eaglos είπε

Να ρωτήσω εαν υπήρχε το ίδιο προΐόν από την εγχώρια αγορα και με πόσο επιπλέον κόστος;

Εγώ πήρα φακό canon (whiteBox) με 255€ , ενώ εδώ τον πουλάνε περίπου 500€ στο κουτί του και περίπου 400€ whiteBox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες άλλαξε το status σε

IN TRANSIT - HUB SCAN Και εμφανίστηκε στη σελίδα της γενικής ταχυδρομικής. 

Σημερα με πήρε τηλ το courier για παράδοση. 

Απο 23/7 παραγγελία και 24/7 αποστολή σύμφωνα με το eglobal, έκανε 4 Παρασκευές να έρθει.

Δεν το λες και χρόνο ρεκόρ, για τέτοια ποσά παραγγελίας περίμενα να υπάρχει έστω η επιλογή για express shipping 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε με το καλό να παραλάβεις

 

εμένα άλλαξε χθες το status σε:

20th Aug 2020 14:46:08 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL
20th Aug 2020 12:50:03 TRAKPAK PROCESS CENTRE 198

VENLO, 5928, NL

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/8/2020 στις 10:56 ΠΜ, karetsos είπε

άντε με το καλό να παραλάβεις

εμένα άλλαξε χθες το status σε:

20th Aug 2020 14:46:08 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL
20th Aug 2020 12:50:03 TRAKPAK PROCESS CENTRE 198

VENLO, 5928, NL

Ήρθε τελικά? Όλα οκ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , 

Ειχα αγοράσει από το κατάστημα πριν μερικά χρόνια ένα ξιαομι κινητό με τεράστια διαφορά τιμής στην Ελλάδα Παρέλαβα κανονικά στις μέρες τους όλα κομπλε , όποτε όταν είδα τον Tokina atx-i 11-16mm f2.8 cf για την canon μου 200€ σχεδόν κάτω από Ελλάδα και 130 κάτω από einfinity σε τιμή 324€ Στο Eglobal σε προσφορά , χωρίς δεύτερη σκέψη τον αγόρασα και πλήρωσα μάλιστα και 6€ για αποστολή με ασφάλεια .8/8 έγινε η παραγγελία και η πληρωμή με κάρτα 18/8 έλαβα tracking number TrakPak με γενική Ταχυδρομικη τελικό αποδεκτή .Αφου είδα πως προφανώς δεν τηρούνταν οι ημερομηνίες που ελεγαν για 24 ώρες dispatch 6-8 εργάσιμες + 4 για κορωνοιο , έψαξα στο ΝΕΤ και έπαθα πλάκα με αυτά που διάβαζα......Τέλος πάντων ακόμα δεν ξέρω το status στο trakpak άλλαξε στις 26/8 από NL πήγε GB και στις 28/8 πήγε πάλι NL με customs cleared .Απο τότε μέχρι σήμερα δεν έχει αλλάξει κάτι .Προφανώς όταν διάβασα Τα παραπάνω έστειλα μέιλ έλαβα απάντηση ότι από Δευτέρα 7/9 θα έχω νέα και αλλαγή στο στατους μου ....Τι να πω δεν ξέρω Έχω χ@στει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Axelfc είπε

Έπρεπε να κάνεις post για να φτάσει φαίνεται! Καλώς να παραλάβεις λοιπόν και καλές λήψεις! 

Ελπίζω μόνο να είναι σωστό το προϊόν και να μην είναι κάνα πακετάκι με μια πέτρα μέσα τυλιγμένη σε χαρτί, με τα τόσα που διάβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...