Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2019


greg4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dykon είπε

Ένα δευτερόλεπτο ήταν να μπει και να βγει ρωτήστε τον εαυτό σας τι θα προλαβαίνετε να κάνετε.σε τέτοια περίπτωση αφήνεις γκάζι και διορθώνεις με τιμόνι.που να πήγαινε;

Να παταγε φρενα στο χορταρι επρεπε συμφωνα με τους αγωνοδικες και να ειχαμε μετα συγκρουομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ δύσκολη απόφαση για τους αγωνοδίκες πάντως. Προφανώς έχουν περισσότερα δεδομένα από εμάς. Προσωπική μου άποψη, χωρίς να έχω τα δεδομένα φυσικά, είναι ότι ήταν δίκαιη η ποινή μιας και ο Φέτελ δεν προσπάθησε καθόλου , που νομίζω ότι μπορούσε , να μείνει εκτός αγωνιστικής γραμμής. Είχε το άγχος να πάρει άμεσα τη θέση του, ενώ έπρεπε να προσέξει. Το σημείο που έχει σημασία είναι ότι αν ο Χάμιλτον ήταν 1 μέτρο πιο μπροστά, θα τον πέταγε στον τοίχο. Άρα δίκαιη η ποινή. 

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Πολύ δύσκολη απόφαση για τους αγωνοδίκες πάντως. Προφανώς έχουν περισσότερα δεδομένα από εμάς. Προσωπική μου άποψη, χωρίς να έχω τα δεδομένα φυσικά, είναι ότι ήταν δίκαιη η ποινή μιας και ο Φέτελ δεν προσπάθησε καθόλου , που νομίζω ότι μπορούσε , να μείνει εκτός αγωνιστικής γραμμής. Είχε το άγχος να πάρει άμεσα τη θέση του, ενώ έπρεπε να προσέξει. Το σημείο που έχει σημασία είναι ότι αν ο Χάμιλτον ήταν 1 μέτρο πιο μπροστά, θα τον πέταγε στον τοίχο. Άρα δίκαιη η ποινή. 

Το θεμα στο σημειο αυτο ειναι οτι δεν εχει τη προσφυση να κανει κατι διαφορετικο. Αν παταγε φρενο θα ερχονταν ακυβερνητος στα πλαγια του Χαμ. Δεν υπαρχει αρκετος χωρος στο σημειο αυτο για κατι αλλο απο οτι εγινε. Σκεψου μονο στο πως εμπαινε και ψαρευε ακομα η μουρη να εδινε τιμονια αριστερα και να γυρναγε απο την αλλη καθως στο ελεγχο δεν φτανει μονο το τιμονι αλλα και η προσφυση απο τους κινητηριους τροχους, παλι πανω του θα επεφτε. Ειναι καθαρα το σημειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, primeragt είπε

Το θεμα στο σημειο αυτο ειναι οτι δεν εχει τη προσφυση να κανει κατι διαφορετικο. Αν παταγε φρενο θα ερχονταν ακυβερνητος στα πλαγια του Χαμ. Δεν υπαρχει αρκετος χωρος στο σημειο αυτο για κατι αλλο απο οτι εγινε. Σκεψου μονο στο πως εμπαινε και ψαρευε ακομα η μουρη να εδινε τιμονια αριστερα και να γυρναγε απο την αλλη καθως στο ελεγχο δεν φτανει μονο το τιμονι αλλα και η προσφυση απο τους κινητηριους τροχους, παλι πανω του θα επεφτε. Ειναι καθαρα το σημειο.

Έτσι λέτε και έτσι λέει ο Φέτελ. Οι αγωνοδίκες έχουν δεδομένα που εμείς δεν έχουμε, όπως γκάζι , φρένο, γωνία τιμονιού κτλ. 

Όπως το είδα, ο Φέτελ βγήκε έξω, και βιάστηκε να μπει άμεσα μέσα. Από τη μέση και μετά , φάνηκε να είχε τον έλεγχο. 

Αλλά πείτε ότι θέλετε. Προσωπικά πιστεύω αυτούς που έχουν την εμπειρία και τα δεδομένα και όχι εμάς από τον καναπέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισαν τα όργανα σε όλο το internet... Ναι αυτοί ξέρουν οι αγωνοδίκες...not... Την τύφλα τους δεν ξέρουν οι τύποι... Είχαν παλιό οδηγό στους αγωνοδίκες; Μπααααα... Πάντως αφού δεν κέρδισαν σήμερα εκεί στην Φερράρι, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λάθος στρατηγικής δεν παίζει να πάρουν νίκη φέτος... Πρέπει να γίνει κάτι απίθανο... :-)

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπερνώντας το ανέκδοτο, όσο αυτό γίνεται δηλαδή: οδηγάρα Ric, πόσο άδικο να είσαι πίσω από το χρέπι της Renault, πόσο. 

Μπότας. Αυτός ο άνθρωπος έχει στα χέρια του μονοθέσιο αποκλειστικά για τίτλο. Ο εκάστοτε ανάξιος που για χ,ψ λόγους έχει ένα απόλυτο εργαλείο στα χέρια του. Στη λίστα με Masa, Weber, Kovalainen, Trulli και όλα τα υπόλοιπα λιμά του αθλήματος. Παλτό να πούμε. 

Η Alfa Romeo μένει αισθητά πίσω σε εξέλιξη, πλέον δύσκολα βαθμούς.

Γκασλι ο οαεδ ρωτάει και ανησυχεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο hamilton τον πιεζε για 10 laps και ξεροντας τον Vettel ηταν ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ να κανει τετοιο λαθος λογω πιεσης. Βγηκε εκτος πιστας και για να μην χασει θεση βγηκε βιαστηκα στην αγωνιστικη γραμμη ριχνωντας τον hamilton στον τοιχο. Τοσο απλο γαμω το φελεκι μου. Τον ιδιο αγωνα βλεπαμε; Ο vettel εκει οχι μονο εκανε unsafe re entry αλλα κατε με ειχε και advantage επειδη ο ham επεσε στα φρενα. Οκ αν αυτα τα δυο δεν αξιζουν 5 sec δεν ξερω τι αξιζει...

Επεξ/σία από george200-13
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...