Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση ενοικίου 2019


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, nikοs είπε

Το διάβασα και γι αυτό επικοινώνησα με τον σπιτονοικοκύρη μου...Είπε θα το κάνουμε ανανέωση σήμερα κιόλας...Θα γίνει μετά δεκτή όμως?

Σε κατι τετοια "κολληματα" πιστευω οτι πονταρουν και στο υπουργειο ωστε οι πολιτες να χασουν 1-2μηνες απο το επιδομα και τα λεφτα που θα "εξοικονομισουν" να τα διαθεσουν σε καποιο "νεο" επιδομα...

Αν η "ανανεωση" του μισθωτηριου ξεκιναει απο 01/02/2019 τοτε ξεχνας το επιδομα για τον Ιανουριο...

(Εαν καποιος παει μεχρι το τελος Μαρτιου να κανει συμβολαιο ΔΕΝ μπορει να βαλει ημερομηνια εναρξης πριν απο 01/02/2019...για ανανεωσεις ΔΕΝ ξερω τι ισχυει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 643
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, guzel είπε

εμένα βγάζει αυτό, ενώ η δέη είναι στο όνομα μου: 

epidoma.png

Η δεη δεν χρειαζεται να ειναι στο ονομα σου μεχρι τις 31/12/2019, το προβλημα φαινεται να ειναι οτι στο μισθωτηριο ο αριθμος παροχης λειπει ή ειναι λαθος.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chsam είπε

Η δεη δεν χρειαζεται να ειναι στο ονομα σου μεχρι τις 31/12/2019, το προβλημα φαινεται να ειναι οτι στο μισθωτηριο ο αριθμος παροχης λειπει ή ειναι λαθος.

Ναι πράγματι λείπει ο αριθμός παροχής από το μισθωτήριο 

Μάλιστα γραφει στο μισθωτήριο ότι "Το Ακίνητο ΔΕΝ ηλεκτροδοτείται" ηλεκτροδοτείται όμως κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, guzel είπε

Ναι πράγματι λείπει ο αριθμός παροχής από το μισθωτήριο 

Μάλιστα γραφει στο μισθωτήριο ότι "Το Ακίνητο ΔΕΝ ηλεκτροδοτείται" ηλεκτροδοτείται όμως κανονικά 

Πολλα μπραβο στον ιδιοκτητη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, guzel είπε

Αυτός πρέπει να το αλλάξει ?

Φυσικα.Εσυ μονο να αποδεχτεις μπορεις ενα μισθωτηριο, δεν το επεξεργαζεσαι.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, guzel είπε

ΟΚ ενημερώνω, λογικά το χάνω και αν το δικαιούμαι έτσι ?

Τι να σου πω.Αν γινεται απλα να ενημερωσει το υπαρχον μισθωτηριο ισως εισαι οκ, αλλα αν πρεπει να κανει νεο θα χασεις τους πρωτους μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, skoulas είπε

Σε κατι τετοια "κολληματα" πιστευω οτι πονταρουν και στο υπουργειο ωστε οι πολιτες να χασουν 1-2μηνες απο το επιδομα και τα λεφτα που θα "εξοικονομισουν" να τα διαθεσουν σε καποιο "νεο" επιδομα...

Αν η "ανανεωση" του μισθωτηριου ξεκιναει απο 01/02/2019 τοτε ξεχνας το επιδομα για τον Ιανουριο...

(Εαν καποιος παει μεχρι το τελος Μαρτιου να κανει συμβολαιο ΔΕΝ μπορει να βαλει ημερομηνια εναρξης πριν απο 01/02/2019...για ανανεωσεις ΔΕΝ ξερω τι ισχυει...)

Γιατί να το χάνω αν ανανεώσω το μισθωτήριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikοs είπε

Γιατί να το χάνω αν ανανεώσω το μισθωτήριο?

Ξαναλεω ΔΕΝ ξερω τι ισχυει με την ανανεωση αλλα αν προσπαθησεις απο σημερα μεχρι το τελος του μηνα να κανεις ΝΕΟ μισθωτηριο ΔΕΝ σου επιτρεπει το συστημα να βαλεις ημερομηνια πριν απο 01/02/2019...αυτο σημαινει οτι το επιδομα για τον μηνα Ιανουαριο "χανεται" καθως ΔΕΝ φαινεται ενεργο μισθωτηριο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μισθωτήριο με έναρξη από το 2017 και τέλος (ατυχία) τον 08/19, φυσικά και δεν μου το έκανε δεκτό. Κάνω τροποποίηση το υπάρχον στο taxis αφήνοντας την αρχική ημερομηνία ως έχει και βάζω λήξη ας πούμε μέχρι τέλος του έτους, τικάροντας την εις γνώση μου εκπρόθεσμη επιλογή; ή να κάνω καινούριο συμβόλαιο από αρχή του χρόνου μέχρι τέλους , τικάροντας πάλι την εκπρόθεσμη επιλογή; έχει τπτ κυρώσεις;

Επεξ/σία από Limited
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, skoulas είπε

Ξαναλεω ΔΕΝ ξερω τι ισχυει με την ανανεωση αλλα αν προσπαθησεις απο σημερα μεχρι το τελος του μηνα να κανεις ΝΕΟ μισθωτηριο ΔΕΝ σου επιτρεπει το συστημα να βαλεις ημερομηνια πριν απο 01/02/2019...αυτο σημαινει οτι το επιδομα για τον μηνα Ιανουαριο "χανεται" καθως ΔΕΝ φαινεται ενεργο μισθωτηριο...

Τροποποίηση το υπάρχον μισθωτήριο θα κάνει, όχι εκ νέου καινούργιο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, phanispal είπε

Άκυρο, το βρήκα.

Στην περίπτωσή μου τρώω άκυρο επειδή ο ιδιοκτήτης μου έκανε ανανέωση έως 01/07/19, και στην αίτηση μου πετάει το εξής:

Το θέμα τώρα είναι αν γίνεται τροποποίηση του υπάρχοντος μισθωτηρίου ώστε να πληροί τα χρονικά κριτήρια.

και εμενα ακριβως το ιδιο μου πεταει, εχω συμβολαιο ως 30/06 :P (απο περσι ιδια ημερομηνια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Limited είπε

Σε μισθωτήριο με έναρξη από το 2017 και τέλος (ατυχία) τον 08/19, φυσικά και δεν μου το έκανε δεκτό. Κάνω τροποποίηση το υπάρχον στο taxis αφήνοντας την αρχική ημερομηνία ως έχει και βάζω λήξη ας πούμε μέχρι τέλος του έτους, τικάροντας την εις γνώση μου εκπρόθεσμη επιλογή; ή να κάνω καινούριο συμβόλαιο από αρχή του χρόνου μέχρι τέλους , τικάροντας πάλι την εκπρόθεσμη επιλογή; έχει τπτ κυρώσεις;

Το εκπροθεσμο έχει 100€ πρόστιμο, αλλά δεν υπάρχει λόγος! ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ θα κάνεις έως πχ 31-12 !

1 ώρα πριν, skoulas είπε

Ξαναλεω ΔΕΝ ξερω τι ισχυει με την ανανεωση αλλα αν προσπαθησεις απο σημερα μεχρι το τελος του μηνα να κανεις ΝΕΟ μισθωτηριο ΔΕΝ σου επιτρεπει το συστημα να βαλεις ημερομηνια πριν απο 01/02/2019...αυτο σημαινει οτι το επιδομα για τον μηνα Ιανουαριο "χανεται" καθως ΔΕΝ φαινεται ενεργο μισθωτηριο...

Έχεις δίκιο, έτσι ακριβώς είναι !

Αν κάνεις μισθωτηρια και βάλεις ημερομηνία ΠΡΙΝ την 01-02, είναι εκπροθεσμο και έχει 100€.

ΥΓ. Αν το επίδομα είναι ΠΑΝΩ από 100€, και αυτό ακόμα συμφέρει!

Επεξ/σία από GREGORYMO
Λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με το λογιστή του ιδιοκτήτη και μου είπε κι εκείνος ότι το νέο μισθωτήριο δε μπορεί να φαίνεται ότι ξεκινά πριν τις 01/02 γιατί διαφορετικά βγαίνει εκπρόθεσμο και θα φάει πρόστιμο 105€ ο ιδιοκτήτης.

Λέει όμως ότι εξακολουθεί να τρέχει το προηγούμενο μισθωτήριο.

Αλλά δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λέει ο skoulas, δηλαδή ότι για το Γενάρη θα πάρω το μακρύτερο.

Αλλά το νέο μισθωτήριο θα έχει άλλον αριθμό, οπότε στην αίτηση αναγκαστικά θα βάλω τον τελευταίο. Οπότε πώς θα φαίνεται ότι έμενα και το Γενάρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...