Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία χαρτιού


Lefm3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Πρόσφατα αγόρασα εναν εκτυπωτή Laser Lexmark 317dn και έχω το εξής θέμα.

Οταν πατάω στο word π.χ ενα έγγραφο προς εκτύπωση μου εμφανίζει στον εκτυπωτή το εξής μήνυμα:  ''Τοποθ.στο Τροφ.πολλ.χρήσ.Μη τυποπ.τυπος

6 Α4'', με λίγα λόγια μου λέει να βάλω χαρτί στον χειροκίνητο τροφοδότη χαρτιού κόλλες Α4, βάζω εκεί και εκτυπώνει κανονικά.

Το ερώτημα μου είναι, γιατί δε τραβάει τα φύλλα απο την κασέτα 1 που έχει μέσα αρκετές Α4 και πρέπει να τις βάζω στο χειροκίνητο;

Αν γνωρίζει κάποιος ή είναι κάποια ρύθμιση ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ

IMG_5556.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/12/2018 στις 6:40 ΜΜ, Lefm3 είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Πρόσφατα αγόρασα εναν εκτυπωτή Laser Lexmark 317dn και έχω το εξής θέμα.

Οταν πατάω στο word π.χ ενα έγγραφο προς εκτύπωση μου εμφανίζει στον εκτυπωτή το εξής μήνυμα:  ''Τοποθ.στο Τροφ.πολλ.χρήσ.Μη τυποπ.τυπος

6 Α4'', με λίγα λόγια μου λέει να βάλω χαρτί στον χειροκίνητο τροφοδότη χαρτιού κόλλες Α4, βάζω εκεί και εκτυπώνει κανονικά.

Το ερώτημα μου είναι, γιατί δε τραβάει τα φύλλα απο την κασέτα 1 που έχει μέσα αρκετές Α4 και πρέπει να τις βάζω στο χειροκίνητο;

Αν γνωρίζει κάποιος ή είναι κάποια ρύθμιση ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ

IMG_5556.JPG

Το ίδιο μου έκανε ο MS415dn ,έκανα απεγκατάσταση-εγκατάσταση λογισμικού και λειτουργεί ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά πάσα πιθανότητα έχεις ορίσει διαφορετικό τύπο χαρτιού στο tray του εκτυπωτή.  Διάβασε τις οδηγίες του εκτυπωτή πως θα δεις/αλλάξεις τον τύπο του χαρτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...