Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αγορα εκτυπωτη!


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλος μου θελει να αγορασει εκτυπωτη μεχρι 70, βαρια 80 ευρω. Θελει να υπαρχει και δυνατοτητα εκτυπωσης φωτογραφιων, ασχετα αν δεν ειναι στην καλυτερη ποιοτητα με τετοιο ευρος τιμης. Αν ειναι all-in-one μαζι με scanner ακομα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά σίγουρα θα έχει διάφορες με τα πιο καινουρια μοντέλα. Επίσης αν είναι να πληρώνει πιο ακριβά τα μελάνια, τότε δεν αξίζει σε βάθος χρόνου. Και επειδή τον ενδιαφέρουν και οι φωτογραφίες, δεν ξέρω τι ποιότητα θα βγάζει ένας εκτυπωτής τέτοιας τιμής. Και αν ξοδεύει ένα ολόκληρο έγχρωμο μελάνι για μια φωτογραφία μέτριας ποιότητας στη τελική;

 

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει εκτύπωτη για φωτογραφίες σε φωτογραφικό χαρτί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον  HP OfficeJet 6950 AiO, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Αρκετά αξιόπιστος προς το παρον. Τον χρησιμοποιώ όταν θέλω να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες για εργασίες καθώς και σάρωση εγγράφων (φτάνει μεχρι ανάλυση 4.800 x 1.200 dpi για έγχρωμη εκτύπωση). Τα μελάνια του (συμβατά) ειναι φτηνά 6-7€/ χρώμα (σύνολο 4 χρώματα). Για Α/Μ εκτύπωση χρησιμοποιώ εναν παλιο HP 1018. Γενικά δε νομιζω ότι αξίζει να εκτυπώνεις φώτο με αυτούς τους εκτυπωτές μιας και το κόστος ειναι μεγάλο (χαρτί + χρώμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/12/2018 at 19:53, BTL said:

Εχω τον  HP OfficeJet 6950 AiO, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Αρκετά αξιόπιστος προς το παρον. Τον χρησιμοποιώ όταν θέλω να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες για εργασίες καθώς και σάρωση εγγράφων (φτάνει μεχρι ανάλυση 4.800 x 1.200 dpi για έγχρωμη εκτύπωση). Τα μελάνια του (συμβατά) ειναι φτηνά 6-7€/ χρώμα (σύνολο 4 χρώματα). Για Α/Μ εκτύπωση χρησιμοποιώ εναν παλιο HP 1018. Γενικά δε νομιζω ότι αξίζει να εκτυπώνεις φώτο με αυτούς τους εκτυπωτές μιας και το κόστος ειναι μεγάλο (χαρτί + χρώμα).

Όταν λες παίρνει 4 μελάνια τι εννοείς; Εμενα παίρνει ένα ασπρόμαυρο και ένα έγχρωμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Όταν λες παίρνει 4 μελάνια τι εννοείς; Εμενα παίρνει ένα ασπρόμαυρο και ένα έγχρωμο. 

Αυτό έχει 4 ανεξάρτητα, μαύρο, μπλέ, κόκκινο και κίτρινο ώστε αν σου τελειώσει ένα χρώμα να αντικαθιστάς μόνο αυτό. Στο δικό σου αν τελειώσει ενα χρώμα πρακτικά πρέπει να αλλάξεις όλο το μελάνι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...