Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, NovaLacertae said:

Al Stewart - Constantinople 

 

Σα δε ντρέπεσαι; :mad: Χα χα!

Πας και βάζεις το βίντεο του εγγλέζου που το ανέβασε 7 μήνες πριν και παραμελείς το δικό μου πριν 11 χρόνια...

Ημουν και ο 1ος σε όλο το ΥΤ που το ανέβασε. Και έχω και τα περισσότερα views και σχόλια. Και έχω και τους στίχους (οκ...ο τυπάς, τους έχει πιό καλλιτεχνικά ενσωματωμένους στο βίντεο). Και είμαι και Ελληνας. Και είμαι και φίλος σου... (τέτοιους φίλους να' χεις...χα χα! πλάκα κάνω)

Με απογοήτευσες. Και γιά να εξιλεωθείς, καλείσαι να κάνεις σχόλιο στο βίντεό μου του Constantinople. Χα χα!

Τώρα στα του τραγουδιού. Απλά ΕΠΟΣ! Προφητικό γιά την εισβολή του Ισλάμ στην Ευρώπη. Σεβασμός στην Ελλάδα μας, ως προασπιστή, γιά άλλη 1 φορά,  του Δυτικού Πολιτισμού. Δεν ξέρω η σημερινή Ελλάδα, αν είναι καλός προασπιστής 

Ο Al ειχε δηλώσει, ότι ξένισε η αναφορά του σε ιστορικό γεγονός, μαζί με θέσεις. Και θα προτιμούσαν να δούν έναν ηλίθιο Brad Pitt να παίζει σε ιστορική ταινία (έψαξα ξανά και δεν βρήκα αυτήν την συνέντευξη. Φαίνεται γιά λόγους "politically correct", την έσβησαν) 

Οσο γιά το τραγούδι, απλά υπέροχο. Αλλο ένα διαμάντι του κλασσικού Al Stewart. Και άλλος ένας λόγος, να τον θεωρούμε "δικό" μας

Μπράβο που το έβαλες (αν και με στενοχώρησες που δεν έβαλες το δικό μου...χα χα!)

Και μιάς και τον αναφέραμε

Τι κομμάτι!!! Τι καλλιτέχνης!!!

Al Stewart - Life & Life Only (1969)

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία που ξεκίνησε η συζήτηση για τον (εξαιρετικό καλλιτέχνη και μεγάλη μου συμπάθεια) Al Stewart, θα βάλω αλλό ένα όχι και πολύ παιγμένο αλλά υπέροχο κομμάτι του, το  ''Broadway Hotel'' από το LP ''Year of the cat'',  του 1977.  

Al Stewart - Broadway Hotel 

 

1 ώρα πριν, Coscas είπε

Σα δε ντρέπεσαι; :mad: Χα χα!

Πας και βάζεις το βίντεο του εγγλέζου που το ανέβασε 7 μήνες πριν και παραμελείς το δικό μου πριν 11 χρόνια...

Ημουν και ο 1ος σε όλο το ΥΤ που το ανέβασε. Και έχω και τα περισσότερα views και σχόλια. Και έχω και τους στίχους (οκ...ο τυπάς, τους έχει πιό καλλιτεχνικά ενσωματωμένους στο βίντεο). Και είμαι και Ελληνας. Και είμαι και φίλος σου... (τέτοιους φίλους να' χεις...χα χα! πλάκα κάνω)

Με απογοήτευσες. Και γιά να εξιλεωθείς, καλείσαι να κάνεις σχόλιο στο βίντεό μου του Constantinople. Χα χα!

Τώρα στα του τραγουδιού. Απλά ΕΠΟΣ! Προφητικό γιά την εισβολή του Ισλάμ στην Ευρώπη. Σεβασμός στην Ελλάδα μας, ως προασπιστή, γιά άλλη 1 φορά,  του Δυτικού Πολιτισμού. Δεν ξέρω η σημερινή Ελλάδα, αν είναι καλός προασπιστής 

Ο Al ειχε δηλώσει, ότι ξένισε η αναφορά του σε ιστορικό γεγονός, μαζί με θέσεις. Και θα προτιμούσαν να δούν έναν ηλίθιο Brad Pitt να παίζει σε ιστορική ταινία (έψαξα ξανά και δεν βρήκα αυτήν την συνέντευξη. Φαίνεται γιά λόγους "politically correct", την έσβησαν) 

Οσο γιά το τραγούδι, απλά υπέροχο. Αλλο ένα διαμάντι του κλασσικού Al Stewart. Και άλλος ένας λόγος, να τον θεωρούμε "δικό" μας

Μπράβο που το έβαλες (αν και με στενοχώρησες που δεν έβαλες το δικό μου...χα χα!)

Και μιάς και τον αναφέραμε

Τι κομμάτι!!! Τι καλλιτέχνης!!!

Al Stewart - Life & Life Only (1969)

 

 

Και που να ξέρω βρε ποιος είναι ο λογαρισμός σου στο ΥΤ και τι έχεις ανεβάσει; τα νύχια μου θα μυρίσω;  :P 

(Σημείωση:  Στην αρχή έβαλα εχθές το βράδυ στο ''καφενείο'' το ''On the Βorder'' που περιέχει την λέξη ΟΝ και μετά λέω ας βάλω αυτό εδώ στο ''ποιο τραγούδι ακούτε τωρα'')     

Αυτό είναι το δικό σου; για να μπω να κάνω σχόλιο και λάικ. Είναι το πιο παλιό που βρήκα στο ΥΤ.   

 

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...