Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, ariadnimusiclover said:

 

 

Μου τους θύμισες! Μου είχαν χαρίσει 2 βινύλιά τους (Hard Labor και Naturally)

Γιά χρόνια, νόμιζα ότι ο παρακάτω ΥΜΝΟΣ που διασκεύασαν το 1974 (ήταν τρομεροί στις διασκευές), ήταν δικός τους...

Ομως, είναι σύνθεση του Skip Prokop και 1η εκτέλεση των ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΩΝ Lighthouse (όπως διασκευή είναι κι' αυτό που έβαλες, από το HΑIR του 1967)

ΕΠΟΣ!!!

Lighthouse - I'd Be So Happy (1971)

 

Εχουν κάνει άλλη 1 τρομερή διασκευή. Βρήκα το original! (όπως επίσης βρήκα , οτι το εβραϊκό Eli, προέρχεται από το ελληνικό Ηλίας=Ηλιος ;) )

Laura Nyro - ELI'S COMING (1969)

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Coscas είπε

 

Μου τους θύμισες! Μου είχαν χαρίσει 2 βινύλιά τους (Hard Labor και Naturally)

Γιά χρόνια, νόμιζα ότι ο παρακάτω ΥΜΝΟΣ που διασκεύασαν το 1974 (ήταν τρομεροί στις διασκευές), ήταν δικός τους...

Ομως, είναι σύνθεση του Skip Prokop και 1η εκτέλεση των ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΩΝ Lighthouse (όπως διασκευή είναι κι' αυτό που έβαλες, από το HΑIR του 1967)

ΕΠΟΣ!!!

Lighthouse - I'd Be So Happy (1971)

 

Εχουν κάνει άλλη 1 τρομερή διασκευή. Βρήκα το original! (όπως επίσης βρήκα , οτι το εβραϊκό Eli, προέρχεται από το ελληνικό Ηλίας=Ηλιος ;) )

Laura Nyro - ELI'S COMING (1969)

 

 

Εξαιρετικες επιλογες και μιας και μιλαμε για διασκευες μου ηρθε στο νου ενα τραγουδι το how I feel απο το μιουζικαλ The me nobady knows που αν και κοντρα στο ρεπερτοριο της η Donna Summer δινει ρεσιταλ ερμηνειας πραγματικα. Το τραγουδι ειναι απο αληθινα δυστυχως τραγικα συμβαντα αν ανοιξεις το βιντεο θα καταλαβεις τι εννοω θα μπορουσε να γινει και θεμα για τις καλυτερες διασκευες δεν το ανοιγεις? Εκτος κι αν υπαρχει..

 

 

Ε οχι Αριανα Γκραντε αυτο δεν "ακουμπιεται" που λεει και ο απλος πλιν μεν σαφως καλαισθητος...λαος ...και δεν τολμω να αναρτησω την εκτελεση ουσιαστικα και οχι μεταφορικα του τραγουδιου.. εδω με την αγαπημενη Donna Summer - Last dance

26 λεπτά πριν, ariadnimusiclover είπε

Εξαιρετικες επιλογες και μιας και μιλαμε για διασκευες μου ηρθε στο νου ενα τραγουδι το how I feel απο το μιουζικαλ The me nobady knows που αν και κοντρα στο ρεπερτοριο της η Donna Summer δινει ρεσιταλ ερμηνειας πραγματικα. Το τραγουδι ειναι απο αληθινα δυστυχως τραγικα συμβαντα αν ανοιξεις το βιντεο θα καταλαβεις τι εννοω θα μπορουσε να γινει και θεμα για τις καλυτερες διασκευες δεν το ανοιγεις? Εκτος κι αν υπαρχει..

 

 

Ε οχι Αριανα Γκραντε αυτο δεν "ακουμπιεται" που λεει και ο απλος πλιν μεν σαφως καλαισθητος...λαος ...και δεν τολμω να αναρτησω την εκτελεση ουσιαστικα και οχι μεταφορικα του τραγουδιου.. εδω με την αγαπημενη Donna Summer - Last dance

Συνχωνευει τις απαντησεις αν και ειναι αναφορα για κατι ξεχωριστο...τελος παντων..

Heath brothers the voice of the saxophone

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ariadnimusiclover είπε

.................   

Συνχωνευει τις απαντησεις αν και ειναι αναφορα για κατι ξεχωριστο...τελος παντων... 

..............

Άν ένα μέλος απαντήσει (ποστάρει) σε ένα θέμα και σε λιγότερο από μία ώρα αναρτήσει νέα απάντηση (ποστ) χωρις να εχει παρεμβληθεί ποστ από άλλο μέλος, το σύστημα τα συγχωνεύει, θα πρέπει να περάσει πάνω από μία ώρα για να εμφανιστούν σαν δύο ξεχωριστά ποστ.

----------------------------------------------------------------------------------
TOTO - Endless   

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...