Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, Mrs. Hyde said:

Κοίτα που, όλως τυχαίως, είχα πέσει στην δική μου εκδοχή και δεν φανταζόμουν (ούτε είχα ψάξει - κλασική Χάιντ) ότι είχε κυκλοφορήσει κι αλλιώς. Πραγματικά, αυτή η εκδοχή του είναι καλύτερη - κι εφεξής θα την προτιμώ. Ευχαριστώ που μου την έμαθες, όπως και για τις έξτρα αφιερώσεις (που εκεί μ' έπιασες διαβασμένη! 😁) Δεν είναι πολύ όμορφο τραγούδι; Νομίζω ότι το αγαπάς με το πρώτο άκουσμα. Βγάζει κάτι αθώο; γλυκό; αυθόρμητο; όλα αυτά μαζί; Ό,τι ακριβώς συμβαίνει όταν συναντάς κάποι@, και δεν γίνεται να μην σου γεννήσει περισσότερα/διαφορετικά συναισθήματα, τελικά. 

Επίσης, θα συμφωνήσω ότι είναι απ' τις δύσκολες φωνές. Τόσο που σου κάνει εντύπωση σε τέτοια, στρωτά τραγούδια, όπως πολύ ωραία το χαρακτήρισες. 

Με την σειρά μου, παραμένοντας στον Tom, σου αφιερώνω ένα που αγαπώ πολύ. To Jockey full of bourbon. 

Με συγχωρείς για την αργοπορημένη απάντηση, αλλά οι τελευταίες ημέρες ήταν πολύ έντονες και δεν είχα την διάθεση και το μυαλό. Και δεν ήθελα ν' απαντήσω μόνο και μόνο για να σου απαντήσω. 🙂

 

Δεν τρέχει τπτ βρε! Δεν είμαστε chat. Ούτε φατσομπούκι (τα άλλα δεν τα αναφέρω, γιατί τα θεωρώ γελοία και άχρηστα)  

Να ξέρεις ότι χαίρομαι ιδιαίτερα που υπάρχουν άτομα που ακούνε Tom Waits. Εχεις δεί τι αμάθεια κυκλοφορεί εκεί έξω; 

Να' σαι καλά κι ευχαριστώ γιά την αφιέρωση (πραγματικά, από τα πολύ όμορφα τραγούδια του)

Οσο γιά την διάθεση, όλοι τα περνάμε

Αμα το 1966 ο Lennon έλεγε: "Runnin' everywhere at such a speed, 'til they find there's no need", σκέψου τώρα πώς μας έχουν πριζώσει

Και μιας και το ανέφερα (όπως πάντα, προσοχή στους στίχους των Beatles μετά τo 1965)

The Beatles  - I'm Only Sleeping (1966)

 

 

22 hours ago, avocado2020 said:

Δυστυχώς η ευτυχώς τον Γαλλικό Μάη του 68 δεν ήμουν γεννημένος, συμφωνώ με το υπονοούμενο ( Η Φαντασία στην Εξουσία).

 

Δυστυχώς, γιατί έχασες το White Album των Beatles εν τη γενέσει και έναν χρόνο πρίν θα είχες απολαύσει το Sgt Peppers

Ευτυχώς, γιατί τον Μάη του '68, τον καπέλωσε ο Κον Μπεντίτ

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, grandp είπε

 

 

Με επαναφέρεις στην τάξη, έτσι; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Καλά κάνεις, αν και πάντα επανέρχομαι!!!

Απαντάω στα παραπάνω επειδή βιάζομαι και σύντομα θα βάλω και περισσότερα! 

Aerosmith - Cryin'

 

U2 - One

 

ΚΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.........

AC/DC - Thunderstruck

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...