Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, phanispal είπε

Κοίτα να δεις, πολλοί χρησιμοποιούν τη μουσική και ως φόρο τιμής ή για να νιώσουν καλύτερα, δε σημαίνει απαραίτητα ότι όλοι ακούν κάτι αισθανόμενοι μες στη χαρά ή ότι δεν τρέχει κάστανο.

Εξάλλου δε βλέπω και κανά τσιφτετέλι γιαχαμπίμπι.

Αυτά είναι το πώς αισθάνεται ο καθένας. Κι εγώ μία πρόταση έκανα.

Πάντως και πολλά γκρουπ στο fb με διάφορα χόμπυ, σήμερα δεν ποστάρει κανείς...Τι νόημα έχει το χόμπυ μου, ακόμα και αν είναι μουσική, μπροστά στο δράμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο καθένας μας "πενθεί" και λειτουργεί όπως αισθάνεται.. Σίγουρα κάνεις μας δεν μπορεί να ειναι χαρούμενος σήμερα μετά από τέτοια τραγωδία.
Η μουσική πολλές φόρες ειναι για να "γλυκάνει" τον πόνο οποίος και αν ειναι αυτός. Δεν ειναι τυχαίο που στο εξωτερικό παίζουν μουσική στις κηδείες και χορεύουν κιόλας.
Δυστυχώς οι άνθρωποι δεν ξαναγυρίζουν πίσω. Ας ελπίζουμε οτι στην υπόθεση να δοθεί τόσο δικαιοσύνη όσο και να ειναι η αφορμή για την αναβάθμιση των υφισταμένων υποδομών ώστε να μην έχουμε παρόμοια δυστυχήματα στο μέλλον.
Ας αναπαυθούν οι ψυχές τους και κουράγιο στις οικογένειες τους.

RIP-Rest-in-Peace.jpg

333481753_502734705400872_5723522568814300916_n.jpg

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Sibyl είπε

Pink Floyd - The Dark Side of the Moon

US on 1 March 1973

UK on 16 March 1973

Με προλαβες σημερα .. αλλα ηθελα κι αυτο ... ειδικα σημερα ..

Pink Floyd - the great gig in the sky

Pink Floyd keyboard player Rick Wright wrote this song, which is about life, gradually descending into death. Hence the angrier and more intense first half with a dying person refusing to "go gently into that good night."The second half is gentler, as the dying person gives into the inevitable and fades away. In the March 1998 issue of Mojo, Wright explained: "For me, one of the pressures of being in the band was this constant fear of dying because of all the traveling we were doing in planes and on the motorways in America and in Europe."

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 6
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την συμπλήρωση 50 ετών από την  κυκλοφορία ''The Dark Side of the Moon'' θα ποστάρω και εγω το (πλέον) αγαπημένο μου ...λατρεία!

Pink Floyd - Time 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 5
  • Thanks 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το cover το εβαλα εκπληξη στη γυναικα μου, στα γενεθλια της μεσα σε bar, σε video-wall.
Το τι δακρυ εριξε δεν λεγεται 😂
Του χρονου κλεινουμε 30 χρονια...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...