Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ας δοκιμάσουμε ομως και τη δική σας αντίληψη περί καλτ

Η δική μου αντίληψη πάλι δεν επιτρέπει να μπω στην διαδικασία περί δοκιμασίας και βέβαια ούτε κάποιου διαγωνισμού μουσικής αισθητικής που είναι άκρως προσωπική υπόθεση και δεν αφορά κανέναν μας. Ούτες εσάς ούτε εμάς.

Αυτό φαντάζομαι το αντιλαμβάνεστε σίγουρα.

Το τι είναι καλτ δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να χλευάζει τον άλλον, αυτά από εμένα. 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια αντίληψης πάνω από όλα και σας ευχαριστώ για την ''ευγένεια''  σας.

Θάνος Καλλίρης & Λάμπης Λιβιεράτος - Ο παλιός είναι αλλιώς

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, XrysaKakou είπε

Η δική μου αντίληψη πάλι δεν επιτρέπει να μπω στην διαδικασία περί δοκιμασίας και βέβαια ούτε κάποιου διαγωνισμού μουσικής αισθητικής που είναι άκρως προσωπική υπόθεση και δεν αφορά κανέναν μας. Ούτες εσάς ούτε εμάς.

Αυτό φαντάζομαι το αντιλαμβάνεστε σίγουρα.

Καταρχάς θα σας σύστηνα λίγη ψυχραιμία και ηρεμία.

Δεν είναι δυνατόν για μια κάποια αντίδραση (ούτε καν διατύπωση, για να είμαστε απόλυτα ακριβείς), να ξεσπάτε κατ' αυτό τον τρόπο, με ένα ομολογουμένως περίεργο ύφος. Μπορεί η μέρα να μην έχει πάει καλά. Μπορεί! Μπορεί να μην νιώθουμε καλά. Και αυτό μπορεί!

Όταν μιλάτε όμως α) για χλευασμό, β) για "ευγένεια" με σκωπτική χροιά και γ) για "τα πολλά τα λόγια που είναι φτώχια", θα σας συνιστούσα να το σκέφτεστε διπλά και τριπλά, πολλώ δε μάλλον για ανθρώπους που δεν γνωρίζετε.

Δεν νομίζω ότι έχω κάτι παραπάνω να επισημάνω, καλή συνέχεια σας εύχομαι και καλή ακρόαση.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...