Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

23 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ακούγεται πολύ fast track η κατάσταση ομολογουμένως 😉

Και εξηγούμαι : βλέπω ότι βγήκε τον Απρίλιο του 1997. Το 1997 όμως, το Πάσχα έπεφτε 27 Απρίλη.

Συνεπώς, είτε ο φοιτητής ήταν βαθιά (πολύ βαθιά) μέσα στα πράγματα - λαμβάνοντας υπόψη και την μικρή εν σχέση με σήμερα, ταχύτητα διάδοσης της πληροφορίας - είτε υπάρχει ένα μπέρδεμα ως προς το ακριβές έτος Σάκη!

μπορεί να άκουγε john peel ο αγγλος φιλος  😏

https://peel.fandom.com/wiki/19_March_1997

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε, δε ξερεις κοσμο που ηχογραφουσε ραδιοφωνικες εκπομπες? O peel ήταν στην Αγγλία,  κατι σαν το  Γιαννη Πετριδη στην Ελλαδα. Το κομματι ηταν απο τα αγαπημενα του για τη χρονια εκεινη, δεν ηταν κατι που περασε στα ψιλα για οποιον ακουγε την εκπομπη. Επαιξε το κομματι κανα 2 φορες το Μαρτη, σε μια απο αυτες το εγραψε το παιδι, γυρισε τον Απριλη για το Πασχα στην Ελλαδα και εφερε τη κασετα μαζι του.

Και αν δεν ηταν δικη του ηχογραφηση απο την εκπομη, σου ειπα , μου ειπες, κυκλοφορουν αυτα, απο τη στιγμη που το κομματι επαιξε σε μια απο τις πιο δημοφιλης ραδιοφωνικες εκπομπες σε αυτου του ειδους το κοινο.

Τοσο περιεργο σου φαινεται? Εγω απο Ελλάδα και εψαχνα τις λιστες του Peel  απο το 2000.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ακούγεται πολύ fast track η κατάσταση ομολογουμένως 😉

Και εξηγούμαι : βλέπω ότι βγήκε τον Απρίλιο του 1997. Το 1997 όμως, το Πάσχα έπεφτε 27 Απρίλη.

Συνεπώς, είτε ο φοιτητής ήταν βαθιά (πολύ βαθιά) μέσα στα πράγματα - λαμβάνοντας υπόψη και την μικρή εν σχέση με σήμερα, ταχύτητα διάδοσης της πληροφορίας - είτε υπάρχει ένα μπέρδεμα ως προς το ακριβές έτος Σάκη!

Θοδωρη, δεν το εγραψα για να περιαυτολογησω (μακρια απο μενα αυτα) απλα μου φανηκε περιεργη η χρονια που παιζοτανε στο Rock fm.
Οσο για τον φοιτητη δεν φανταζεσαι ποσο ενημερωμενος ηταν (και δεν ηταν το μονο διαμαντι που μου ειχε φερει τοτε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xavier είπε

 

ελα ρε, δε ξερεις κοσμο που ηχογραφουσε ραδιοφωνικες εκπομπες? O peel ήταν στην Αγγλία,  κατι σαν το  Γιαννη Πετριδη στην Ελλαδα. Το κομματι ηταν απο τα αγαπημενα του για τη χρονια εκεινη, δεν ηταν κατι που περασε στα ψιλα για οποιον ακουγε την εκπομπη. Επαιξε το κομματι κανα 2 φορες το Μαρτη, σε μια απο αυτες το εγραψε το παιδι, γυρισε τον Απριλη για το Πασχα στην Ελλαδα και εφερε τη κασετα μαζι του.

Και αν δεν ηταν δικη του ηχογραφηση απο την εκπομη, σου ειπα , μου ειπες, κυκλοφορουν αυτα, απο τη στιγμη που το κομματι επαιξε σε μια απο τις πιο δημοφιλης ραδιοφωνικες εκπομπες σε αυτου του ειδους το κοινο.

Τοσο περιεργο σου φαινεται? Εγω απο Ελλάδα και εψαχνα τις λιστες του Peel  απο το 2000

 

Σύμφωνοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JennyP είπε

Λατρεμένο μου συκρότημα. Και εγώ με τη σειρά μου βάζω ένα πολύ αγαπημένο μου τραγούδι τους.

Ναι , και μένα μ'αρέσουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

19 λεπτά πριν, JennyP είπε

Λατρεμένο μου συκρότημα. Και εγώ με τη σειρά μου βάζω ένα πολύ αγαπημένο μου τραγούδι τους.

 

Αξιόλογη μπάντα και τους χαρακτηρίζει η αισθαντικότητα.  Πολλοί τους έμαθαν απο τη σειρά 10η εντολή, η οποία είχε φοβερές μουσικές επιλογές. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...